" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - У Братиславі відбулася передача повноважень українській стороні на головування батальйоном "Тиса" Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
 


Погода
Погода!


44145112 Відвідувачів
Орденские планки – ветеранам
Боевое Братство
Укрінформ
Міністерство оборони
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Урядовий портал
У Братиславі відбулася передача повноважень українській стороні на головування батальйоном "Тиса" Надрукувати Надіслати електронною поштою
Image3 лютого, у столиці Словацької Республіки місті Братислава відбулася урочиста церемонія передачі повноважень від словацької до української сторони на головування у багатонаціональному проекті “Тиса”.
В урочистій обстановці заступник начальника Генерального штабу Сил Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Кабаненко та заступник начальника Генерального штабу Збройних сил Словацької Республіки генерал-лейтенант Петер Гайдаш підписали Протокол приймання-передачі головування багатонаціональним українсько-угорсько-румунсько-словацьким інженерним батальйоном “Тиса”.
Також генерал-лейтенант Петер Гайдаш передав віце-адміралу Ігорю Кабаненку перехідну плакетку багатонаціонального інженерного батальйону “Тиса”.
Перебуваючи у Братиславі, заступник начальника Генерального штабу Сил Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Кабаненко здійснив візити ввічливості до Державного секретаря Міністерства оборони Словацької Республіки пана Даніела Духоня та начальника Генерального штабу Збройних сил Словацької Республіки генерала Любомира Буліка.  
Сьогодні ж, в рамках перебування у Словаччині, заступник начальника Генерального штабу Сил Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Кабаненко відвідав у місті Середь словацьку національну складову багатонаціонального інженерного батальйону “Тиса”, де ознайомився з можливостями та зразками інженерної техніки, які стоять на її озброєнні.

Довідка. Створення багатонаціонального інженерного підрозділу “Тиса” було ініційовано українською стороною у грудні 1998 року з метою оперативного реагування військових сусідніх держав на загрози повеней, а також кваліфікованої, високопрофесійної боротьби із наслідками стихійних лих, що постійно загрожують країнам Карпатського регіону.
15 листопада 2002 року в Будапешті відбулася урочиста церемонія підписання начальниками Генеральних штабів Угорської Армії, Армії Румунії, Збройних сил Словацької Республіки та Збройних Сил України Технічної угоди між військовими відомствами цих країн щодо імплементації міжурядової Угоди про створення багатонаціонального інженерного батальйону “Тиса”.
Серед основних завдань багатонаціонального інженерного підрозділу “Тиса” - евакуація населення, техніки і майна з районів стихійних лих, охорона, супровід і розвантаження гуманітарної допомоги, участь у відновленні доріг та гідротехнічних споруд, розчищення завалів, обладнання та будівництво тимчасових мостів та дренажних систем, здійснення регулювання русел рік, тимчасове енергозабезпечення об’єктів, очищення питної води та інші.
Від української сторони до складу багатонаціонального інженерного батальйону “Тиса” входять інженерна та інженерно-дорожня роти, взвод зв’язку, ремонтний взвод та взвод матеріального забезпечення зі складу 128 окремої механізованої бригади 13-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України.
У жовтні 2003 року в районі верхів’я річки Тиса, на території Угорської Республіки, вперше було проведено командно-штабне навчання з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій “Світла лавина-2003” з військовослужбовцями спільного українсько-румунсько-словацько-угорського батальйону “Тиса”. У 2004 році навчання “Світла лавина” відбулося в Румунії, у 2005 році – в Словаччині. У 2006 році командно-штабне навчання “Світла лавина” проходило в Україні, у 2007 – в Угорщині, у 2008 році – в Румунії, а у 2009 році – у Словаччині.
У 2010 році командно-штабне навчання із залученням військ “Світла Лавина – 2010” заплановано провести восени в Україні на території Закарпатської області за темою “Відпрацювання спільних дій інженерних підрозділів під час виконання завдань з надання допомоги населенню та ліквідації наслідків стихійного лиха в басейні річки Тиса”.
Головна мета майбутнього навчання полягає у досягненні взаємосумісності у виконанні штабних процедур офіцерами багатонаціонального штабу та тренування злагодженості інженерних підрозділів у ході проведення операції з ліквідації наслідків стихійного лиха в басейні річки Тиса.
Прес-служба МО
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.