" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - Світ переозброюється Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
 


Погода
Погода!


44023165 Відвідувачів
Міністерство оборони
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Боевое Братство
Урядовий портал
Укрінформ
Орденские планки – ветеранам
Світ переозброюється Надрукувати Надіслати електронною поштою
ImageВідповідно до дослідження Стокгольмського міжнародного інституту проблем миру (СІПРІ), з 2005 р. по 2009 р. загальний обсяг продажів на світовому ринку зброї виріс на 22%. Найбільше озброєнь закуповують Азія і Океанія, на яких припадає 41% світових поставок. Далі слідують Європа (24%), Близький Схід (17%), Америка (11%) і Африка (7%).
Останні дані СІПРІ свідчать про початок гонки озброєнь в таких нестабільних регіонах, як Близький Схід, Північна Африка, Південна Америка, Південна і Південно-Східна Азія. Найбільшими імпортерами основних видів звичайних озброєнь за період 2005-2009 рр.. стали Китай (9% від усіх глобальних трансферів зброї), Індія (7%), Об'єднані Арабські Емірати (6%), Південна Корея (6%) і Греція (4%).
Будучи найбільшим імпортером зброї в Європі, Греція зберегла місце у першій п'ятірці, тоді як у період з 2000-го по 2004 р. вона займала третє місце. Вперше до десятки найбільших світових імпортерів озброєнь потрапили Сінгапур і Алжир. У Південно-Східній Азії різко збільшилося постачання зброї до Індонезії та Малайзії.
Сінгапур, наприклад, став першою країною-членом АСЕАН (Асоціації держав Південно-Східної Азії), включеної експертами СІПРІ до десятки найбільших імпортерів зброї після закінчення війни у В'єтнамі, займаючи сьоме місце. За даними СІПРІ, в Індонезії, Сінгапурі та Малайзії імпорт зброї збільшився на 146% у період 2000-2004 років рр.. і на 722% в 2005-2009 рр..
«У 2009 р. В'єтнам став однією з останніх країн Південно-Східної Азії, яка замовила далекі бойові літаки та підводні човни », - заявив співробітник інституту СІПРІ Симон Веземан. На думку експерта, нинішня хвиля закупівель озброєнь може дестабілізувати регіон. Так само активно закуповують озброєння країни Південної Америки.
За даними СІПРІ, поставки виросли на 150%, що може говорити про примару гонки озброєнь у регіоні. «Ми бачимо ознаки змагальної поведінки в закупівлі озброєнь в Південній Америці. Це однозначно говорить про те, що необхідні більша прозорість і заходи, спрямовані на зміцнення довіри, щоб знизити напруженість у регіоні », - говорить експерт з Латинської Америки Марк Бромлі. Так, в 2009 р. Венесуела отримала від Росії кредит на $ 2,2 млрд., призначений для закупівлі систем ППО, артилерії, бронетехніки і танків.
Особливим попитом у імпортерів озброєнь користуються бойові літаки. За даними СІПРІ, 27% від обсягів міжнародних поставок зброї в цілому склали трансфери бойових літаків. Значна кількість дорогих бойових літаків придбали багаті ресурсами держави, після чого сусідні країни відреагували на ці придбання власними замовленнями. Так, Пакистан закуповує перші 300 бойових літаків у Китаю, а Індія докуповує значні партії бойової авіації в Росії. «Багаті ресурсами держави придбали значну кількість дорогих бойових літаків. Постає питання - чи є це відповідним розподілом ресурсів у регіонах з високим рівнем бідності? » - говорить директор програми СІПРІ щодо постачання зброї Пол Холт.
На думку фахівців інституту, зростаючі поставки літаків викликають занепокоєння з приводу ситуації в таких регіонах, як Близький Схід, Північна Африка, Південна Америка, Південна Азія і Південно-Східна Азія. Провідними світовими виробниками озброєнь з 2005 р. по 2009 р. стали США і Росія. США вдалося обійти Росію і стати найбільшим у світі постачальником озброєнь. У період з 2005 р. по 2009 р. на американську зброю приходилося 30% всіх продажів. Вартість військового експорту США перевищила $ 7 млрд. На регіон Азії та Океанії припадає 39% експорту зброї з США, на країни Близького Сходу - 36%, на Європу - 18%.
Росія опустилася на друге місце. Частка російської зброї на світовому ринку в той період склала 23% від світових продажів. Далі з великим відставанням в п'ятірці експортерів озброєнь розташувалися Німеччина (11%), Франція (8%) і Великобританія (4%). При цьому місце Франції цілком могла зайняти Великобританія: продаж 72 літаків Eurofighter Typhoon Саудівській Аравії відбулася трохи пізніше, ніж СІПРІ закінчив збір даних. Експорт зброї з Німеччини за п'ять років збільшився удвічі за рахунок постачання бронетехніки. У той же час США і Росія продавали літаки. Так, частка літаків в загальних постачаннях зброї з США склала 39%, з Росії - 40%. З 2005 р. по 2009 р. Росія продала 82 літака, вироблених компанією «Сухой», до Індії, 28 - в Алжир і 18 - до Малайзії. У 2010 р. Росія бере участь у тендері на поставку Індії 126 винищувачів. Постачання із США включали продаж 72 літаків F-16 Об'єднаним Арабським Еміратам, 52 літаків F-16 - Ізраїлю і 40 літаків F-15 - Південної Кореї.
Дмитро Бондаренко
Экономические известия
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.