Мета даного заходу - з`ясування стану пошукової роботи з увічнення подій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років в Україні відповідно до Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років та досягнення узгоджених поглядів на перспективи розвитку пошукової роботи з увічнення подій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років в Україні.
У круглому столі прийняли участь представники міністерств та відомств, посольств Російської Федерації, Республіки Білорусь, Італії, Німеччини, регіональні представники ВГО «Закінчимо війну» та пошуковці з регіонів України.
У ході Круглого столу були обговорені наступні питання:
1. Діяльність державних органів влади із забезпечення організації пошукової роботи з увічнення подій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років в Україні: стан, проблеми, шляхи їх розв`язання (Віце-прем`єр-міністр України з гуманітарних питань; Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам`яті жертв війни та політичних репресій; Український інститут національної пам`яті, Рада Організацій ветеранів України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини).
2. Правові засади забезпечення організації і проведення пошукових робот в Україні (Мінюст).
3. Науково-архівні дослідження, пошукова робота, проблеми, виконання Комплексної програми пошуку і впорядкування поховань жертв війни і політичних репресій, забезпечення міжнародного гуманітарного права, порушення у цій сфері (Державна міжвідомча комісія у справах жертв війни та політичних репресій, Держкомархівів, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Пошуково-видавниче агентство “Книга Пам`яті України”, Всеукраїнське громадське об`єднання «Закінчимо війну», Мінюст, Генеральна прокуратура).
4. Пошукова робота з увічнення подій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та її учасників і патріотичне виховання, залучення молоді в її організації і проведенні, широке висвітлення в засобах масової інформації (Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, Державний комітет телебачення і радіомовлення України; пошукові організації)
5. Міжнародний аспект пошукової роботи з увічнення подій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та її учасників (Міністерство закордонних справ України, Державна міжвідомча комісія у справах жертв війни та політичних репресій, Національний комітет Червоного Хреста України, представники посольств іноземних держав в Україні).
6. Фінансове та матеріально-технічне забезпечення з організації і проведення пошукової роботи з увічнення подій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років (Мінфін, Український інститут національної пам`яті, Український благодійний фонд пошуку «Пам`ять»).
За підсумками роботи прийнята Резолюція і Звернення учасників Круглого столу до керівників держави.