У роботі форуму взяли участь 430 делегатів – представників 47 ветеранських громадських організацій з усіх регіонів України, а також міністри, заступники міністрів Кабінету Міністрів України, народні депутати, керівники Київської міської державної адміністрації, представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, силових відомств, засобів масової інформації.
Після урочистого відкриття учасників форуму привітав з початком роботи віце-прем’єр-міністр України Віктор Тихонов, поздоровив з Днем ветерана, побажав плідної співпраці и запевнив, що незважаючи на економічні труднощі, влада робитиме все, щоб поліпшити матеріальне становище ветеранів, людей літнього віку. Були зачитані привітання від Президента України В. Ф. Януковича, Голови Верховної Ради В. М. Литвина, Прем’єр-міністра М. Я. Азарова.
Деякі ветерани були нагороджені Почесними грамотами, Подяками Кабінету Міністрів України, Почесними грамотами Верховної Ради України.
На пленарному засіданні виступили заступник міністра праці та соціальної політики України Ігор Лушніков, голова Ради Організації ветеранів України, народний депутат Петро Цибенко, голова Всеукраїнської Спілки учасників війни Володимир Воронцов, голова Української Спілки в’язнів – жертв нацизму Маркіян Демідов, президент Асоціації ветеранів Міністерства надзвичайних ситуацій Віктор Доманський, голова Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Сергій Червонописький, голова Ради громадської організації ветеранів Міністерства оборони України Олександр Стеценко та інші. Вів пленарне засідання заступник голови Держкомветеранів Володимир Ситник.
У своєму виступі С. В. Червонописький зазначив, що не дивлячись на спроби нинішньої влади реформувати ветеранську політику у бік посилення уваги до потреб кожного ветерана, вона лишається ще досить розбалансованою. Особливо це відчувається в спробах повернення до заміни пільг грошовими компенсаціями без обговорення змістовної частини реформи з ветеранською спільнотою.
Жорсткій критиці була піддана головою УСВА робота Держкомітету України у справах ветеранів. І в першу чергу за безініціативність у законотворчості, чиновне зловживання паперами, відірваність від реального життя та запитів ветеранських організацій. Аргументована критика була висловлена на адресу самого форуму за формалізм при підготовці та проведенні. Бо час вимагає інших , більш життєвих підходів.
Потім делегати працювали в секціях, де було обговорено стан справ у сфері соціального захисту і медичного забезпечення ветеранів; проблеми й перспективи розвитку ветеранського руху, вдосконалення законодавчої бази; завдання щодо збереження правди історії, покращання патріотичного виховання молоді; проблеми меморіальної та пошукової роботи, збереження пам’яті про полеглих героїв.
Делегати обговорили питання сьогодення, які турбують ветеранів, людей похилого віку, насамперед те, що не у повному обсязі забезпечуються і виконуються конституційні та законодавчі права ветеранів. У державі відсутня програма соціально-медичного забезпечення літних людей, медичне обслуговування фактично стало платним, ліки для більшості ветеранів недоступні. Безкоштовне транспортне обслуговування існує лише в містах, здійснюється з порушеннями законодавства. Украй повільно вирішується проблема забезпечення житлом. На початок 2010 року на квартирному обліку на отримання житла перебувало понад 11 тисяч військових пенсіонерів.
Україна досі не ратифікувала жодної базової конвенції Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення, не приєдналась до Європейського кодексу з цього питання..
Ветерани обурені окремими спробами фальсифікувати історію Великої Вітчизняної війни, принизити роль радянського солдата у Великій Перемозі. Правда історії Великої Вітчизняної та повоєнного життя є особливою життєвою потребою старшого покоління і всіх пострадянських народів. Радянська держава врятувала людство від загибелі й фашистського рабства, зазнавши величезних жертв. Ветерани, діти війни підняли країну з попелу і перетворили її на одну з найрозвиненіших країн світу. Вони не шкодували для цього ні своїх сил, ні здоров’я, ні життя. Потребує значної уваги суспільства, органів влади і громадських організацій шанобливе ставлення до старшого покоління, особливо до ветеранів Великої Вітчизняної війни.
За підсумками роботи зустрічі прийнято рішення про те щоб доопрацювати у десятиденний термін у громадських ветеранських організаціях Резолюцію Всеукраїнського форуму ветеранів і прийняти її за основу в подальшій діяльності.
Прес-служба УСВА.