" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - Ми - у світовій дев'ятці Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
 


Погода
Погода!


44028374 Відвідувачів
Міністерство оборони
Орденские планки – ветеранам
Урядовий портал
Боевое Братство
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Укрінформ
Ми - у світовій дев'ятці Надрукувати Надіслати електронною поштою
ImageЯк повідомляла "Народна армія", з 30 вересня по 4 жовтня в Гостомелі на аеродромі "Київ-Антонов" усьоме пройшов міжнародний авіаційно-космічний салон "Авіасвіт-ХХІ". У роботі салону, який цього року став найбільш представницьким за всю історію існування з 1999 року, взяли участь понад 280 підприємств авіаційної, ракетно-космічної, оборонної та інших галузей наукоємного машинобудування з 32 країн світу. У межах заходу відбулися зустрічі та переговори фахівців авіаційної і ракетно-космічної промисловості.
Окрім уже традиційного представлення новинок від вітчизняних та міжнародних авіавиробників, під час салону відбулася низка "ексклюзивів": змагання у швидкості між винищувачем та болідом "Формули-3", польоти українського велетня Ан-225 "Мрія" та вищий пілотаж Героя РФ Анатолія Квочура за штурвалом винищувача           Су-30 МКІ. Також відбулися польоти російської пілотажної групи "Стрижи". Загалом льотна програма авіасалону була дуже насиченою: у демонстраційних польотах взяли участь понад 50 повітряних суден транспортної, спортивної та малої авіації.
Відвідувачі салону мали змогу побачити і зразки вертолітної техніки вітчизняного та іноземного виробництва. На статичній експозиції демонстрували український вертоліт АК-1-3 полтавського КБ "Аерокоптер". Окремий інтерес відвідувачів викликав і відомий вертоліт Мі-8МТВ, модернізований Державним підприємством МО України "Конотопський авіаремонтний завод "АВІАКОН" та ВАТ "Мотор Січ", у якого збільшено максимальний рівень висоти та вантажопідйомність. Статична експозиція містила також американський вертоліт Enstrom 480B, гвинтокрилі виробництва європейської компанії Eurocopter, а також вертольоти Robinson та Alloutte. Легка авіація на аеродромі булла представлена надлегкими літаками, розробленими та виробленими вітчизняними підприємствами. Також демонструвалися легкі літаки Cessna, Cirrus SR-22, Як-52, Як-12, Morava. Більш потужні повітряні судна на "Авіасвіті-ХХІ" були
представлені австрійськими літаками "Деймонд Ейркрафт".
Традиційно на цьому авіакосмічному форумі презунтувалися здобутки українського авіамашинобудування.
- Україна - безперечний лідер на ринку середньотранспортних літаків та має чудові перспективи зайняти нішу на світовому ринку. Саме тому цей авіасалон - прекрасна можливість продемонструвати світовій спільноті останні досягнення українського авіавиробництва, - заявив на брифінгу, присвяченому проведенню "Авіасвіту-ХХІ", заступник міністра промислової політики України – голова Агентства з питань оборонно-промислового комплексу Костянтин Кучер. Він наголосив на тому, наскільки важливою подією є авіасалон у Гостомелі, який, до речі, віднесено до пріоритетних державних міжнародних заходів.
Україна входить до дев'ятки країн, здатних у замкненому циклі проектувати і випускати літаки від розробки до серійного випуску. Наша держава понад п'ятдесят років спеціалізується на створенні транспортних та військово-транспортних літаків. Саме в Україні виготовлені найпотужніші літаки у світі - "Руслан" та "Мрія", - здатні підняти відповідно 150 і 250 тонн вантажу.
Тому чи не найбільший інтерес у відвідувачів салону викликав стенд ДП "Антонов" та однойменного концерну, де були представлені новітні розробки українського літакобудування. Зокрема, увагу фахівців та гостей салону привернули програма модернізації та оновлення серійного виробництва потужних транспортних літаків сімейства Ан-124 "Руслан", програма регіонального реактивного пасажирського літака нового покоління Ан-148 та программа широкофюзеляжного військово-транспортного літака короткого зльоту та посадки Ан-70. Зокрема, під час салону було проведено конференції з актуальних питань створення літака       Ан-148. Окрім того, було укладено попередні угоди про наміри щодо постачання Ан-148 до українських авіакомпаній. Зокрема, Державне авіапідприємство "Україна" зголосилося отримати 6 літаків цього типу, два з яких, з VIP-салонами, мають призначатися для перевезення перших осіб держави (цей контракт може бути укладений до кінця року). До того ж авіакомпанії "Аеросвіт", "Донбасаеро" та "Дніпроавіа" підписали відповідну угоду про обмін повітряних суден, відповідно до якої вони можуть отримати у 2011 році 7 літаків Ан-148.
Одним із наймасштабніших на експозиції салону був спільний стенд запорізьких підприємств ВАТ "Мотор Січ" та ДП ЗМКБ "Прогрес" ім. О. Г. Івченка. Гостям та учасникам заходу запорізькі моторобудівники презентували свої досягнення в удосконаленні двигунів серії "АІ" для вертольотів, серії "Д" для літаків та серії "ВК", розробка та виробництво яких здійснюється на ВАТ "Мотор Січ". До речі, спільна експозиція отримала приз салону за найкращий стенд. "Авіасвіт-ХХІ" продемонстрував як стендові експозиції промислових підприємств, так і авіаційну техніку. Відвідувачі мали змогу ознайомитись на статичних стоянках із майже сотнею повітряних суден - від найпотужніших суден "Антонов" до легкомоторних літаків та вертольотів. Зокрема, значна кількість модельного ряду літаків сімейства "Антонов" була представлена пасажирськими Ан-140, Ан-148, транспортними Ан-12, Ан-22, Ан-74, поруч з унікальними важкими транспортними літаками Ан-124 "Руслан" та Ан-225 "Мрія".
На виставці також демонструвалися здобутки ремонтних підприємств Міністерства оборони України: ДП "Луганський авіаційний ремонтний завод", ДП МО України "Луцький ремонтний завод "Мотор", ДП МО України "Львівський державний авіаційно-ремонтний завод", ДП МО України "Запорізький державний авіаційний ремонтний завод "МіГремонт", ДП "Чугуївський авіаційний ремонтний завод". На сьогодні більшість підприємств ремонтної мережі Повітряних Сил Збройних Сил України задіяні у проектах модернізації авіаційної техніки. Зокрема, після успішного виконання проекту модернізації МіГ-29, Су-25 військове відомство відкрило дослідно-конструкторські роботи з модернізації Су-27, навчально-тренувального літака Л-39, вертольотів Мі-8 та Мі-24. Окрім варіантів модернізації, Чугуївський авіаремонтний завод (ЧАРЗ) пропонував відвідувачам салону демілітаризований літак Л-39Д, на який завод отримав відповідний сертифікат. За твердженням представників ЧАРЗ, цей літак має високі льотні характеристики і може використовуватись як для початкової льотної підготовки цивільних пілотів, так і для перевезень у бізнес-авіації.
Поруч із здобутками авіаційної галузі на "Авіасвіті-ХХІ" демонструвалися досягнення ракетно-космічної сфери. Зокрема, підприємства Національного космічного агентства України представили на виставці сучасні проекти. Це "Морський старт", "Наземний старт" та проект створення стартового комплексу "Циклон-4" на бразильському космодромі Алькантара. Триступінчата ракета-носій "Циклон-4" являє собою найновішу та найпотужнішу ракету з носіїв сімейства "Циклонів". Вона базується на кращих технічних рішеннях, які добре зарекомендували себе під час експлуатації створених раніше високонадійних космічних ракетних комплексів "Циклон-2" та "Циклон-3". Переваги носія "Циклон-4" полягають у тім, що він матиме новий, третій щабель зі збільшеним запасом компонентів рідкого ракетного  палива для маршового двигуна, що дозволить виводити в космос (за допомогою саме "Циклонів-4") супутники різного призначення.
Наталія ПЕЧОРІНА

 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.