Як визначають розмір житлової субсидії для придбання твердого палива та скрапленого газу?
Відповідають фахівці Департаменту державного соціального захисту населення Міністерства праці та соціальної політики України:
— Житлові субсидії призначаються з урахуванням сукупного доходу та майнового стану сім'ї.
Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначаються на основі середньомісячного, а для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива — на основі річного сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), за попередній календарний рік.
Розрахунок розміру цієї субсидій здійснюється відповідно до пункту 17 Положення про порядок надання населенню
субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 21 жовтня 1995 р. № 848 (у редакції постанови Кабінету Міністрів від 22 вересня 1997 р. №1050). Зокрема, визначається:
• річний сукупний доход громадян, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), і обов'язкова частка плати за скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у цьому доході;
• розмір плати за скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо на календарний рік у межах установлених норм споживання;
• розмір субсидії як різниця між вартістю плати за скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо на календарний рік у межах норм споживання і обсягом визначеного платежу.
Норми забезпечення населення скрапленим газом, твердим та рідким пічним побутовим паливом, згідно з якими призначаються субсидії, визначаються Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.
Слід зазначити, що відповідно до пункту 5 цього положення житлова субсидія не призначається у випадку, якщо уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше, ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує встановлені у пункті 4 цього положення норми володіння чи користування загальною площею житла.
Але виходячи з конкретних обставин, що склалися, на підставі рішень районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад (або утворених ними комісій) органи праці та соціального захисту населення можуть призначити субсидії як виняток. Рішення про призначення (або непризначення> субсидії у таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї.
Н. ОХРІМЕНКО.
Чечельник Вінницької області.
|