" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - РЕЗОЛЮЦІЯ Всеукраїнського форуму ветеранів Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
 


Погода
Погода!


44011132 Відвідувачів
Урядовий портал
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Боевое Братство
Укрінформ
Орденские планки – ветеранам
Міністерство оборони
РЕЗОЛЮЦІЯ Всеукраїнського форуму ветеранів Надрукувати Надіслати електронною поштою
ImageДва десятиліття тому Генеральною Асамблеєю ООН 1 жовтня проголошено Міжнародним днем людей похилого віку.
Україна, як повноважний член ООН, визначила у 2004 році цей день - Днем ветерана.
1 жовтня літні люди, ветеранська громадськість привертають увагу урядів своїх країн та усіх інститутів громадянського суспільства до проблем старшого покоління.
Ми, представники всеукраїнських громадських організацій з усіх регіонів країни - делегати Всеукраїнського форуму ветеранів, засвідчуємо, що встановлення такого дня є проявом піклування держави про поважних людей, яких в Україні мешкає близько 11 мільйонів. Понад 2,2 млн. з них є ветеранами війни.
Об'єктивно оцінюючи реалії сьогодення, стан справ у сфері соціально-правового та медичного забезпечення ветеранів війни і праці, ми констатуємо, що центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування вживають певних заходів на виконання вимог Конституції України та чинного законодавства з цих питань. Нинішньою владою зроблено певні кроки для того, щоб ветерани відчували постійну підтримку з боку держави, щоб ніхто не почувався забутим чи полишеним наодинці зі своїми турботами.
Так, постановою Верховної Ради України 2010 рік оголошено Роком ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, відповідно до указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України в центрі та на місцях проведено значну роботу щодо відзначення 65-ї річниці Великої Перемоги, закінчення Другої світової війни. Місцеві органи влади перевірили умови проживання ветеранів війни, надали їм посильну допомогу. Усі ветерани війни були нагороджені ювілейною медаллю "65 лет Победьі в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг".
Своїми Указами "Про невідкладні заходи з подолання бідності", "Про додаткові заходи щодо відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" Президент України визначає напрям соціального захисту ветеранів одним із найважливіших пріоритетів у здійсненні реформ в Україні.
Низку заходів з підвищення ефективності програм соціального захисту ветеранів передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.10 № 621 "Про посилення соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг".
28 липня 2010 року Урядом прийнято рішення про поліпшення рівня пенсійного забезпечення інвалідів війни та учасників бойових дій з 1 серпня 2010 року шляхом виплати щомісячної державної адресної допомоги до пенсії.
У системі охорони здоров'я України для надання медичної допомоги ветеранам війни функціонує мережа (закладів), яка включає: 32 госпіталі, 27 госпітальних відділень та палати для ветеранів війни в лікувально-профілактичних закладах загальної мережі. Тільки минулого року стаціонарну медичну допомогу отримали понад 612 тис. ветеранів війни.
Санаторно-курортне оздоровлення в закладах Міністерства охорони здоров'я минулого року отримали 14953 ветерани війни, хоча це лише 9,4 % від загальної їх кількості.
На виконання ст. 20 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування надають ветеранським організаціям фінансову підтримку для здійснення їх статутної діяльності з коштів відповідних бюджетів.
Так, у 2010 році з державного бюджету надається фінансова підтримка 19 всеукраїнським громадським організаціям ветеранів в обсязі 11256,4 тисячі гривень.
Важливу роль у забезпеченні життєдіяльності ветеранів, їх участі у житті суспільства відіграють громадські організації ветеранів. Вони беруть участь в обговоренні проектів нормативно-правових актів, здійснюють заходи, спрямовані на соціальний захист ветеранів, патріотичне виховання молоді, увічнення пам'яті полеглих захисників Вітчизни.
Всеукраїнські громадські організації ветеранів активно співпрацюють з ветеранськими організаціями інших країн. Свідченням цього була участь у святкуванні 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні у м. Києві 14 делегацій ветеранів з країн СНД, Східної Європи та Балтії.
Всесвітня федерація ветеранів війни (до складу якої від України входять Всеукраїнська Спілка учасників війни та Українська Спілка ветеранів Афганістану) за домовленістю з Урядом України планує у 2011 році провести в столиці нашої держави засідання Єврокомісії Всесвітньої федерації ветеранів війни, а Міжнародна асоціація ветеранів військово-морського флоту і підводників проводитиме у 2012 році в м. Києві 49-й Міжнародний конгрес підводників.
Висловлюючи в цілому підтримку зусиль органів влади щодо соціально-правового захисту ветеранів, делегати Форуму водночас зазначають, що в державі не в повному обсязі забезпечуються конституційні права ветеранів, незадовільно виконуються вимоги законодавчих актів в частині забезпечення гідного життя літніх людей, в першу чергу ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань.
В Україні відсутня Державна програма медико-соціального забезпечення літніх людей. Медичне обслуговування фактично стало платним: ліки для більшості літніх людей недоступні, безкоштовне транспортне обслуговування є лише в містах, і те здійснюється з порушеннями законодавства.
Украй повільно вирішується проблема забезпечення житлом інвалідів війни, військовослужбовців у запасі або відставці. Державні та місцеві програми будівництва житла для військовослужбовців не виконуються. На початок 2010 року в місцевих органах виконавчої влади на квартирному обліку перебувало понад 12 тис. інвалідів війни та 11 тис. військових пенсіонерів.
Залишається нерозв’язаною проблема щодо забезпечення інвалідів війни спецавтотранспортом. На сьогодні на обліку для забезпечення автомобілями перебуває 87 тис. інвалідів різних категорій, з них 20 тис. інваліди війни.
Органи державної виконавчої влади, місцеві органи державної виконавчої влади і самоврядування повсюдно не виконують вимог статті 20 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", що містить вимогу надавати ветеранським організаціям фінансову підтримку, кредити з коштів відповідних бюджетів, а також безплатно надавати будинки, приміщення, обладнання та інше майно, необхідне для здійснення їх статутних завдань. Не скасовано диспропорцій під час розподілу коштів на діяльність ветеранських організацій, сприяння діяльності всіх організацій ветеранів: кошти з державного та місцевих бюджетів деколи отримують організації, що не мають фіксованого членства.
Неприйнятною є постанова Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 р. № 1417, яка для більшості літніх людей зробила соціальні послуги платними.
Не мають належного рівня пенсійного забезпечення та соціального захисту пенсіонери з числа колишніх військовослужбовців та працівників правоохоронних органів, інших військових формувань, хоча своєю нелегкою та небезпечною, пов'язаною зі щоденним ризиком для здоров'я та життя службою, вони цього заслужили. Середнє грошове забезпечення офіцера та осіб начальницького складу зараз нижче середньої заробітної плати по країні, що впливає на розмір пенсій. А з огляду на те, що внаслідок постійних переїздів дружини військових стають неконкурентними на ринку праці, часто є безробітними або низькооплачуваними, то в розрахунку на одного члена сім'ї, дохід офіцерів та пенсіонерів з їх числа дуже часто є за межею бідності.
Ветерани, особливо фронтовики, обурені окремими спробами фальсифікувати історію Великої Вітчизняної війни, принизити роль радянського солдата у Великій Перемозі. Правда історії Великої Вітчизняної війни та повоєнного життя є особливою життєвою потребою старшого покоління всіх пострадянських народів. Це - унікальне покоління. Воно врятувало людство від загибелі і фашистського рабства, понесло величезні жертви. Ветерани Великої Вітчизняної війни, жертви нацистських переслідувань та наші молодші брати і сестри - діти війни - тепер поважні люди, підняли Україну з попелу та перетворили її в одну з найрозвиненіших країн світу. Для цього вони не шкодували ані своїх сил, ані здоров'я, ані життя.
Перспективи розвитку суспільства, успішність будь-яких економічних і політичних перетворень у країні залежать від свідомості та рівня моральності молодого покоління, а тому героїко-патріотичне виховання дітей та молоді в Україні повинно стати пріоритетним напрямом державної політики.
Патріотизм, любов до рідної землі, до своєї Батьківщини повинні бути першоджерелом нашої свідомості і грунтуватися на пам'яті про славні подвиги співвітчизників.
Потребує значної уваги суспільства, органів влади і громадських організацій шанобливе ставлення до старшого покоління, в першу чергу до ветеранів Великої Вітчизняної війни.
Враховуючи вік, стан здоров'я літніх людей, їх заслуги перед Батьківщиною, в Рік ветеранів Великої Вітчизняної війни делегати Всеукраїнського форуму ветеранів вважають за необхідне:
1.  Звернутися до Президента України Януковнча В. Ф., Голови Верховної Ради України Литвина В. М., Прем'єр-міністра України Азарова М. Я. щодо невідкладного вжиття заходів для :
докорінного поліпшення становища людей поважного віку шляхом встановлення гідного (підвищення рівня) пенсійного забезпечення, своєчасної та адекватної індексації і виплати пенсій та надання у повному обсязі передбачених чинним законодавством пільг і переваг;
недопущення призначення розміру пенсій нижче прожиткового мінімуму літнім громадянам незалежно від їх трудового стажу (які мають необхідний страховий стаж для призначення пенсії);
внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.09 № 1417 в частині, що суперечить Конституції України, та врегулювання питання щодо надання окремим ветеранам та поважним громадянам безплатних соціальних послуг;
недопущення заміни пільг на грошові виплати;
розроблення Кабінетом Міністрів України "Національної комплексної (загальнодержавної) програми медико-соціального захисту (забезпечення) літніх людей);
ухвалення Закону України про героїко-патріотичне виховання молоді та щорічне передбачення в Державному бюджеті України видатків на фінансування заходів програми з виховання молоді в дусі патріотизму, духовності, моральності;
невідкладного ухвалення Закону України щодо повернення знецінених грошових заощаджень громадян; розроблення та запровадження механізму, спрямованого на використання грошових заощаджень в установах ВАГ "Державний ощадний банк України" та інших банків незалежно від форми власності для придбання чи ремонту житла, оплати лікування та комунальних послуг;
розроблення Концепції організації меморіальної роботи з увічнення пам'яті захисників Вітчизни, а також цивільного населення, які загинули (пропали безвісти) в період Великої Вітчизняної війни та інших локальних конфліктів.
2. Запропонувати Верховній Раді України:
виключити практику внесення змін до чинних законів, що регламентують соціальні гарантії в бік звуження їх обсягу та розмірів;
позитивно розглянути законопроект "Про внесення змін і доповнень до ст. 36 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців..." від 09.04.1992 № 2262-ХІІ, з метою усунення ганебного факту дискримінації членів сімей ветеранів війни, інвалідів та військовослужбовців під час визначення
розмірів пенсій при втраті годувальника, порівняно з членами сімей держслужбовців.
3. Звернутися до Кабінету Міністрів України, Уряду Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з вимогою:
установлення усіма ланками органів влади й управлінь жорсткого контролю за безумовним та повним виконанням Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років", а також законів, якими визначено гарантії ветеранам, насамперед в частині їх матеріального забезпечення;
якнайшвидшого припинення пропаганди культу насильства, розпусти та бездуховності з екранів і шпальт газет;
забезпечити дотримання чинного законодавства стосовно збереження пам'ятників Великої Вітчизняної війни, військових поховань та відновлення найменувань вулиць і майданів, безпідставно перейменованих в останні роки;
сприяти здійсненню спеціалізованими пошуковими організаціями, окремими пошуковцями пошуково-дослідницької роботи з метою встановлення імен загиблих.
4. Просити Кабінет Міністрів України:
забезпечити формування єдиного національного реєстру пам'ятників Великої Вітчизняної війни та меморіальних пам'ятників полеглим у зарубіжних війнах та конфліктах, миротворчих операціях;
підготувати та затвердити Державну програму меморіальної роботи з увічнення пам'яті захисників Вітчизни, а також цивільного населення, які загинули (пропали безвісти) в період Великої Вітчизняної війни та інших локальних конфліктів.
5. Кабінету Міністрів України, Міністерству праці та соціальної політики України, обласним, районним, міським державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування розробити цільові програми соціального захисту ветеранів та забезпечити їх виконання.
Учасники Всеукраїнського форуму ветеранів просять Президента України Януковнча В.Ф., як гаранта Конституції України, взяти під особистий контроль реалізацію всіх заходів, що стосуються забезпечення соціальних потреб старшого покоління.
Ми, ветерани, за порозуміння та злагоду в суспільстві, проти конфронтації та протистояння, які ведуть до ще більшого загострення економічної та соціальної ситуації в країні.
Ветерани не залишаться осторонь від зусиль Президента, Верховної Ради, Уряду, всього народу в боротьбі за утвердження стабільності та розвитку України.
Ми віримо в успіхи, в краще майбутнє нашої незалежної України.

З глибокою повагою
Image
Image
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.