– Коли ми почули прохання офіцерів Західного регіонального медіа-центру допомогти врятувати військову бібліотеку, то вирішили відгукнутися, – розповів голова міського осередку «Пласту» Станіслав Провальний. – Адже з цією частиною нас єднають давні дружні стосунки. Передані книжки – з власного пластового бібліотечного фонду, з особистої бібліотеки відомої прикарпатської меценатки Марти Малкош, а частину зібрали ветерани війни. Ці книги були зібрані активістами всього за два тижні.
– Я дуже вдячна пластунам за їхню допомогу у поповненні нашого фонду, – наголосила бібліотекар Віра Соловей. – Наші читачі – це офіцери і солдати трьох авіаційних частин гарнізону, а також діти і члени сімей військовослужбовців, які проживають у гуртожитках на території частини. Тож для них кожна нова книга, що з’являється у нашій бібліотеці, є цікавою.
Загалом стан справ з книжковим фондом цієї бібліотеки, на жаль, можна назвати катастрофічним. Адже він складається з дев’яти тисяч книжок, отриманих здебільшого ще в радянські часи. Лише 600 книжок українською мовою. В основному це книжки історичні. З художньої літератури українською мовою в бібліотеці був лише один том творів Івана Франка! Не можна сказати, що командування частини не звертало на це увагу. Але попри всі звернення командирів у різні інстанції відповідь була приблизно одна: недостатньо фінансування, у державі криза. Не можна винити в тому, що в бібліотеці обмаль книг, і бібліотекаря.
Здавалося б, на допомогу бібліотеці мають прийти шефи військової частини. Офіційно це Івано-Франківський міськвиконком. Але коли військові звернулися до міськвиконкому з проханням допомогти виділити книги, то у відповідь почули: «Нічим допомогти не можемо. Спробуйте самі походити по видавництвах. Може, хтось щось і дасть…». Так само малообіцяючою була і відповідь чиновників обласної державної адміністрації. Тож усі гарні слова про шефство і допомогу в розвитку й житті військових частин – це лише парадово-паперова метушня, від якої книжок у бібліотеці не додається.
– Ми дуже гостро потребуємо сьогодні книжок власне художнього спрямування, причому як дитячої, так і дорослої літератури, – продовжує бібліотекар Віра Соловей. – І будемо раді й дуже вдячні будь-якій допомозі. До речі, хочу розвіяти міф про те, що солдати і офіцери байдужі до читання. Це далеко не так. До мене часто звертаються по ту чи іншу книгу, але, на жаль, доводиться відповідати відмовою.
Бібліотекар військової частини звертається до всіх небайдужих: якщо хтось має україномовні книжки, якими може поділитися, звертайтесь у військову частину за адресою: м. Івано-Франківськ, вулиця Чорновола, 21, 197-а авіаційна база.
Тарас ГРЕНЬ.