Понад два роки прослужив він в Афганістані, бачив усе на власні очі. За бойові дії нагороджений орденом Червоної Зірки, а в мирний час В. М. Чудінова нагороджено орденом Богдана Хмельницького третього ступеня.
Людина енергійна, невтомна, яка має активну громадянську позицію і любить в усьому порядок, Віктор Миколайович став постійним генератором продуктивних ідей щодо діяльності організації. 85 воїнів-інтернаціоналістів цілком підтримують починання свого керманича: чи це стосується сімей загиблих, чи спортивних змагань. Пліч-о-пліч із керівником вирішують нагальні питання заступники Олександр Коблай, Володимир Іськов, члени правління Анатолій Герасимчук, Павло Муравський, Юрій Вістяк, Віктор Байцар, Валентин Беркута, Леонід Мицак, Євген Безейко, Олександр Бацман.
Понад два десятиліття – термін чималий. Тому не дивно, що хочеться озирнутися назад і кинути оком, що ж було зроблено за цей час організацією ветеранів Афганістану, яка користується заслуженим авторитетом на теренах Полонщини. Виявляється, чимало.
Незгасна пам’ять про загиблих товаришів-краян. Відкрито три меморіальні дошки загиблим землякам: у Полонному – Миколі Пістуну і Миколі Боровику, в селі Білецьке – майору Івану Ковтонюку.
Є у мальовничому Полонному місце, куди бойові побратими можуть прийти і, схиливши голови, хвилиною мовчання згадати тих, хто залишився навічно молодим: на світлинах, у думках батьків, споминах. Це пам’ятник у вигляді чорного тюльпану, який вінчає Вічний вогонь. Споруджено його у 2003 році, ініціатором створення був Віктор Миколайович, автор – художник Анатолій Ткачук. Триває оновлення пам’ятного знака загиблому в Афганістані Олександру Димнічу. Цю роботу на себе взяв член організації, приватний підприємець Віктор Горшешник.
Силами районної організації видано книгу «Караван пам’яті», куди увійшли спогади про бойові дії, нариси про воїнів-інтернаціоналістів, проза і поезія. Планують видати ще одну книгу про учасників військових конфліктів на території інших держав. Допомагають сім’ям загиблих. Двом родинам загиблих провели у домівки газ. Не стоїть осторонь і районна, міська влада.
Ще однією гарною справою стало оформлення у районному Будинку культури тематичних стендів. Один розповідає про загиблих краян в Афганістані, Югославії, Ефіопії, інший – про ветеранів організації, котрі брали участь у локальних війнах.
У полонських «афганців» є гарна традиція в День виведення радянських військ з Афганістану відвідувати вихованців центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Щасливе дитинство». Звісно, приходять не з порожніми руками. Обділені долею дітки з нетерпінням чекають цих зустрічей, із захопленням слухають розповіді ветеранів і щиро радіють подарункам.
В обласному госпіталі ветеранів війни за власні кошти відремонтували три палати, де є тепер холодильники, душ. Полончани виступають у госпіталі з концертами. Своєю творчістю радує гурт «Тандем», солістом якого є Леонід Мицак, член організації, багаторазовий переможець і лауреат обласних і всеукраїнських пісенних конкурсів.
Виступами воїнів-інтернаціоналістів могли насолодитися в День Перемоги і мешканці сіл району.
Не залишається організація осторонь спортивного життя району, активно підтримуючи розвиток фізичної культури, пропагуючи здоровий спосіб життя. Цього року було проведено чотири змагання з баскетболу, волейболу і футболу, районну Спартакіаду серед школярів з легкої атлетики. Учасники отримували кубки, медалі. грамоти, подарунки.
Зупинятися на досягнутому організація не збирається. Є ще чимало напрацювань, які планують втілити в життя. Щиро хочеться вірити, що все вдасться неодмінно.
Ірина КОВАЛЬ.