Українська військово-медична академія (УВМА) відзначила своє 19-річчя.
На урочистості з цієї нагоди до навчального закладу завітали, зокрема,
директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України
Рафік Камалов, начальник Головного військово-медичного клінічного ордена
Червоної Зірки центру «Головний військовий клінічний госпіталь»
Міністерства оборони України генерал-майор медичної служби Михайло
Бойчак, а також ветерани медичної служби генерал-лейтенант Володимир
Пасько, генерал-майори Володимир Вороненко, Петро Сирота та інші. Як
ведеться, під час урочистостей кращим були вручені відомчі нагороди.
Святковий настрій присутнім створювала творча група УВМА.
Вітаючи працівників Української військово-медичної академії з черговою річницею, директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України Рафік Камалов акцентував увагу присутніх на тому, що специфічні умови життєдіяльності Збройних Сил, своєрідність патології бойових уражень і захворювань на війні, а також особливості організаційної структури військ і способи їх бойового застосування не дозволяють повністю переносити у військово-медичну практику положення, прийняті для цивільної охорони здоров’я.
— Загальновідомо, що в екстремальних умовах для визначення тяжкості поранення і надання першочергової медичної допомоги значному контингенту поранених необхідна підготовка саме фахівців з військово-медичних питань, — за-уважив Рафік Ханафійович. — А відсутність цієї підготовки може призвести до непоправних помилок, а у гіршому випадку — до летальних наслідків. Тож саме в цьому контексті військово-медична освіта розглядається як один із пріоритетних напрямків розвитку медичного забезпечення Збройних Сил України. Бо недосконалість підготовки військово-медичних кадрів безпосередньо впливає на рівень кваліфікації спеціалістів та якісні показники діяльності військово-медичної служби.
До речі, про рівень і якість підготовки спеціалістів в Українській військово-медичній академії свідчить їхнє подальше призначення до військово-медичних закладів та установ центрального підпорядкування. Так, у Головному військово-медичному клінічному центрі «ГВКГ» успішно та професійно виконують свої обов’язки 103 випускники УВМА. Серед них, між іншим, один є головним хірургом Міноборони України та більше 20 осіб обіймають посади начальників клінік та провідних відділень. У Центральній стоматологічній поліклініці працюють 9 осіб, а в Науково-дослідному інституті проблем військової медицини ЗС України — 43 її випускники.
— Загалом за свою 19-річну діяльність Українська військово-медична академія підготувала понад 1650 військових лікарів для Збройних Сил України та більше 155 військових лікарів для інших силових структур та відомств, — повідомив ТВП начальника Української військово-медичної академії полковник медичної служби Юрій Рум’янцев. — Державне замовлення на підготовку військових лікарів постійно здійснюють Державна прикордонна служба України та Внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України. В академії здійснювалася підготовка медичних фахівців й для Служби безпеки України, Державної спеціальної служби транспорту України та Міністерства надзвичайних ситуацій України.
На факультеті перепідготовки і підвищення кваліфікації, де термін навчання від 1 до 9 місяців, проводиться перепідготовка військових лікарів на 23 циклах спеціалізації, тематичного удосконалення і перед-атестаційна підготовка на 20 і 26 циклах відповідно. Її пройшли 12851 медичних фахівців.
Клінічно-практична підготовка слухачів академії здійснюється на базах 23 лікувально-профілактичних установ. Під час лікувально-діагностичної і консультативної роботи науково-педагогічні працівники і слухачі УВМА лікують та консультують близько 20 тисяч хворих щороку.
Андрій БОНДАРЕНКО
«Народна армія»
|