" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - До 50-ї річниці спецоперації «Анадир» Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
 


Погода
Погода!


43734343 Відвідувачів
Міністерство оборони
Укрінформ
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Орденские планки – ветеранам
Урядовий портал
Боевое Братство
До 50-ї річниці спецоперації «Анадир» Надрукувати Надіслати електронною поштою
anadyr20122.jpgЦими днями в міськвиконкому Умані проведено зустріч ветеранів Карибської кризи  з керівництвом міста та району.
Таємниця піввікової давнини під назвою «Анадир» була пов'язана з військовою спецоперацією Радянського Союзу в районі Карибського басейну. Як стверджує історія, її пряме призначення подвійне: по-перше, захистити Республіку Куба від вторгнення США, по-друге створити паритет між СРСР і США в ядерних озброєннях. Однак солдати, призвані надавати цю допомогу, про свою безпосередню участь в операції дізналися тільки в океані, на півдорозі до Куби. Настільки секретною була ця операція.
Воєнно-стратегічна операція «Анадир» не мала і не має аналогів в воєнній історії. Уперше у світовій практиці за два з половиною місяці на відстань 11 тисяч кілометрів на непідготовлені позиції, приховано від усіх розвідок світу, було передислоковано з'єднання ракетних військ які розгорнули бойові позиції і заступили на бойове чергування.
Як стверджують історики, ситуація в жовтні 1962 року ставала надто загрозливою, адже президент США Д. Кенеді вже був готовий віддати наказ про вторгнення до Острова Свободи. Якісь лічені години відділяли людство від катастрофи. Врятувало те, що все ж лідери двох супердержав Д. .Кенеді і М. Хрущов домовилися.
anadyr20121.jpgЗ нагоди 50-ї річниці воєнно-стратегічної операції «Анадир» доречно згадати тих, хто сьогодні проживає в нашому місті Умані, це: Бабак Іван Никифорович, Божко Михайло Іванович, Гейко Василь Михайлович, Дроворуб Адольф Миколайович, Ковальов Борис Олександрович, Козловський Анатолій Іванович, Колесник Володимир Прокопович, Лисак Іван Ананійович, Любич Василь Якович, Мадюдя Павло Арсентійович, Метельський Григорій Леонтійович, Олійник Віталій Іванович, Ревук Олексій Степанович, Червинський Михайло Петрович, Тодорчук Євгеній Якимович, Майборода Олександр Олександрович (який пішов з життя у вересні ц.р.), Бурмистр Василь Трохимович і в Уманському районі, це: Гонда Олексій Якович, Животовський Михайло Павлович, Зарудний Микола Михайлович, Зірник Василь Іванович, Лисий Володимир Іванович, Саранський Микола Михайлович, Ціолковський Дмитро Варламович, Черненко Іван Петрович, Черній Василь Іванович, Ковальчук Федір Миколайович.  
Ветеранів Карибської кризи з синівською теплотою і вдячністю за збереження людства від Третьої світової війни вітали голова райдержадміністрації А. І. Петренко, міський голова Ю. І. Бодров, голова районної ради С. Я. Кулібаба, голова міськрайонної спілки ветеранів Афганістану О. В. Зайченко, якім було урочисто вручено медалі «50 лет военно-стратегической операции «Анадир».
    Спогадами про ті незабутні події, які були утаємничені на десятки років, поділився їх учасник, кавалер ордена Червоної Зірки А. І. Козловський.
Учасники зустрічі тепло привітали Олега Зайченка з присвоєнням йому звання капітана запасу, гучними оплесками висловили вдячність улюбленому співаку Володимиру Трояну за майстерно виконану пісню Олександра Розенбаума «Корабель конвоя».
В. КОЗИЦЬКА.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.