У Національному університеті оборони України з нагоди 68-ї річниці
визволення України від німецько-фашистських загарбників відбулася
урочиста церемонія відкриття двох меморіальних стел, якими увічнили
пам’ять 52-х Героїв Радянського Союзу, випускників Київського зенітного
ракетного інженерного училища (КВЗРІУ) ім. Кірова, на території якого
розташований університет оборони.
В урочистостях взяли участь представники Міністерства оборони України, керівництво міської та Солом’янської районної державних адміністрацій, ветеранських організацій, працівники Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років».
— На честь визволення України від німецько-фашистських загарбників ми записуємо в історію держави ще одну сторінку — відкриваємо пам’ятні стели з Героями Радянського Союзу, — зазначив голова Солом’янської районної організації ветеранів України генерал-лейтенант у відставці Борис Парафейніков. — Серед них ім’я видатного полководця Великої Вітчизняної війни, генерала армії, двічі героя Радянського Союзу Івана Черняховського.
Такої кількості випускників — Героїв Радянського Союзу, як у Київському зенітному ракетному інженерному училищі, немає більше в жодному військовому навчальному закладі на території України. Відкриття меморіалу на честь героїв стало можливим з ініціативи Асоціації ветеранів, випускників і однополчан КВЗРІУ «Однополчани» та завдяки активній підтримці командування Національного університету оборони України і Солом’янської райдержадміністрації.
— Ми заслужено шануємо і поважаємо тих людей, які досягли найвищого ступеня військової доблесті й слави за свої подвиги, — зазначив тво начальника Національного університету оборони України генерал-лейтенант Василь Телелим. — Ми пишаємося тим, що Національний університет оборони України по праву вважається правонаступником усіх славетних навчальних закладів, які були на його нинішній території.
Під час заходу присутні вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих у роки Великої Вітчизняної війни та поклали квіти до меморіальних стел.
— Історія Великої Вітчизняної наповнена великою кількістю прикладів подвигів її учасників, — наголосив присутній на відкритті меморіальних стел герой Радянського Союзу генерал-майор авіації Іван Селіфонов. — Тому поколінню людей випала сувора доля — захищати Батьківщину зі зброєю в руках. Ми вистояли в боротьбі з фашистським загарбником. Наша перемога в роки війни — це вже історія, але ми намагаємося зробити усе, щоб зберегти цей героїзм у пам’яті нащадків.
Чим більше минає років після закінчення Великої Вітчизняної — тим далі відходять у забуття її події та герої. Але відкриття меморіальних стел свідчить про те, що не забуті ті страшні часи, герої, які віддавали своє життя за Батьківщину. Наш священний обов’язок — пам’ятати, якою дорогою ціною дісталася Велика Перемога. Хто забуває про своє минуле, той не вартий майбутнього, — так здавна говорять люди.
Руслан ТАРАСОВ,
«Народна армія»
|