У Чернігові у міському Палаці культури імені В. Радченка відбувся
третій фестиваль-конкурс патріотичної пісні «Поклик серця», присвячений
68-й річниці визволення України від фашистських загарбників і 25-річчю
створення міської організації УСВА.
Учасниками фестивалю стали чернігівці, а також гості з Дніпропетровщини. Усі присутні на заключному концерті фестивалю хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв, які не повернулися з воєн, було покладено квіти до пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам.
Учасників фестивалю-конкурсу привітав Чернігівський міський голова Олександр Соколов, який теж є учасником бойових дій в Афганістані. Він наголосив, що цей патріотичний захід продовжує традиції, започатковані фестивалем «Пам'ять без кордонів». «Чернігів – місто високопатріотичне, і ми повинні продовжувати традиції, які розпочали наші попередники. Я хочу, аби ми розуміли поняття честь, Вітчизна, обов'язок як складові смислу життя», – сказав Олександр Володимирович.
Зворушливим було вручення на сцені особової справи сина учаснику Великої Вітчизняної війни Василю Шевчуку, якій доклав багато зусиль для згуртування воїнів-«афганців», сприяв розвитку ветеранського руху. Особову справу Володимира Шевчука як реліквію його батько отримав через 32 роки після загибелі сина в Афганістані.
Учасники фестивалю-конкурсу змагалися у кількох вікових категоріях у номінаціях «сольний спів», «ансамблі» та «авторська пісня». Гран-прі отримала учениця музичної школи №2 Анна Лисенко. Міський голова вручив спеціальні дипломи у додаткових номінаціях – «юний патріот», за яскраве емоційне висвітлення пісні, за волю до перемоги і за найкраще втілення патріотично-виховної тематики в авторській пісні.
Голова журі начальник Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України, заслужений артист України майор Олександр Шевчук високо оцінив виконавську майстерність учасників фестивалю-конкурсу. «Впевнений, що проведення щорічного фестивалю і надалі сприятиме вихованню почуття патріотизму, гордості за свою країну, за український народ на прикладі пісень воєнних років, виховуватиме шанобливе ставлення до ветеранів і воїнів, які брали участь у бойових діях нашого часу», – наголосив він.
Організаторами фестивалю-конкурсу виступили Військово-музичний центр Сухопутних військ Збройних Сил України, управління культури та управління освіти міської ради, Чернігівська міська організація Української Спілки ветеранів Афганістану.
Ірина СИНЕЛЬНИК
|