" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - Ювілей гурту «Долг» Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
 


Погода
Погода!


43720338 Відвідувачів
Боевое Братство
Укрінформ
Міністерство оборони
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Орденские планки – ветеранам
Урядовий портал
Ювілей гурту «Долг» Надрукувати Надіслати електронною поштою
dscf5015.jpg     23 листопада в Тернопільському  Палаці культури «Березіль» ім. Л. Курбаса відбулися урочистості і ювілейний концерт народного аматорського гурту воїнів-«афганців»  «Долг» з нагоди 25-річчя його  створення.
     Історія створення гурту «Долг» починається з осені 1987 року. Саме тоді в місті Ашхабад проходив Перший Всесоюзний зліт воїнів-«афганців» СРСР, а там, по той бік кордону, вирувала Афганська війна. На цьому зльоті побувала делегація  учасників бойових дій в Афганістані з Тернопільщини, в складі якої  були  сьогоднішні  учасники  гурту  Віктор  Маришев  та  Ярослав Гринчишин. Перед учасниками зльоту з концертною програмою виступили знамениті  в ті часи ансамблі «Голубі берети», «Каскад» і Олександр Розембаум. Будучи в захваті від концерту, у хлопців виникла ідея створити свій ансамбль військово-патріотичної пісні на Тернопільщини.      Повернувшись додому, сповнені вражень, ентузіазму та натхнення, почали втілювати свою ідею в життя. Віктор Маришев в місті Чорткові, де він на той час очолював районну організацію ветеранів Афганістану, створив ансамбль патріотичної пісні «Шураві», а Ярослав Гринчишин та Роман Лотецький створили гурт «Долг» у Тернополі. До складу гурту крім них увійшли  Анатолій Денисенко, Іван Крайникович, Андрій Жлоба та Євген Приступа. Перші репетиції ансамблю проходили в гарнізонному будинку офіцерів, художнім керівником колективу став Роман Лотецький, який написав перші пісні для гурту «Долг». Почався життєвий та творчий шлях колективу, постійні репетиції та концерти в різних куточках України, в навчальних закладах, лікарнях, військових частинах. Згодом прийшли і перші перемоги на Всесоюзних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях патріотичної пісні. В 1997 році колектив покинули  А. Жлоба і Є. Приступа, а на їх місце прийшли Володимир Лотецький і Михайло Типило. Художним керівником гурту став Ярослав Гринчишин. Згодом до колективу у 2003 році приєднався Віктор Маришев, який  переїхав до Тернополя і очолив колектив.
     В 2004 році гурт «Долг» був удостоєний високого звання – «народний аматорський колектив». Творчість гурту високо оцінена, він  став переможцем  Всеукраїнських фестивалів в містах Кузнецовськ, Котовськ,
Орджонікідзе, Южноукраїнка,  Міжнародних фестивалів – в містах Москва,
Нижній Новгород, володар Гран-прі V Міжнародного фестивалю «Солдати ХХI-го століття» в Харкові та ряду інших фестивалів різного рангу.
     Пісні гурту «Долг» це пам'ять про Афганську війну, данина мужності, стійкості, вірності обов’язку воїнів-«афганців», що пройшли через її горнило, вшанування пам’яті  загиблих бойових побратимів. Пісні колективу стукають у серце кожного, примушують замислитись над тим, чи варті чужоземні інтереси крові синів України. Керівник гурту «Долг» Віктор Маришев підкреслює, що колектив хоче пронести через пісню всю біль війни в Афганістані, адже Україна зазнала величезних людських втрат і пам'ять про цю війну повинна жити. Сьогодні  молоде покоління має вчитися мужності, відваги, самопожертви, як на прикладах воїнів Великої Вітчизняної війни , так і Афганської війни, щоб з честю виконати свій громадянський обов’язок.
     За період творчої діяльності колектив випустив три музичні альбоми під назвами «Афганська дружба», «Афганістан в моїй душі», « Материнська доля», готовиться до випуску четвертий альбом.
     В 2009 році за особистий внесок у розвиток  військової пісні та патріотичне виховання молоді художньому  керівнику народного аматорського ансамблю  гурту «Долг» Віктору Маришеву присвоєно почесне звання  «Заслужений працівник культури  України». Сьогодні гурт «Долг» виступає у такому складі : керівник гурту Віктор Маришев – гітара, вокал,  Ярослав Гринчишин – клавішні, вокал, Іван Крайникович – бас-гітара,  Ігор Жеребецький – барабани,  Віктор Вентура – соло-гітара, вокал.
      Привітати  ювілярів приїхали ветерани Афганської війни з  Києва, Львова, Одеси, Харкова, Херсона, Полтави, Запоріжжя, Івано-Франківська,
Миколаєва, Острога і Камянець-Подільська.  
     Відкрив урочистості міський голова Тернополя Сергій Надал, який вручив учасникам колективу почесні відзнаки міської ради та зазначив, що творчість гурту «Долг» нікого не залишає байдужим, виконуючи пісні про війну, виховують в молодого покоління готовність до захисту Вітчизни. Перший заступник командуючого Західного оперативного командування, учасник бойових дій в Афганістані, генерал-майор С. Т. Ніколаєв відзначив великий вклад  гурту у популяризацію військової пісні, подякував їм за неодноразові виступи  у військових частинах та на полігонах і вручив почесні відзнаки «Честь, слава, звитяга» від командуючого. Вітальний лист від голови УСВА С. В. Червонописького зачитав його помічник Юрій Дементьєв, який подякував колективу за їх багаторічну творчу діяльність та побажав наснаги і нових творчих здобутків. Голова Тернопільської обласної організації УСВА Сергій Лісовий привітав колектив з ювілеєм та вручив цінні подарунки, а голова міської організації УСВА Роман Храпцьо вручив ювілярам вітальну грамоту і грошову премію. Член правління обласної організації УСВА Петро Канак  првітав гурт  від 66-ї  десантно-штурмової  бригади та вручив вітальну грамоту і цінний подарунок.
      Під бурхливі оплески глядачів в залі прозвучали відомі пісні гурту «Долг» про афганську дружбу, материнську долю, військову службу.
З музичними вітаннями  до ювілярів виступили  відомі виконавці пісень на «афганську» тематику, учасники бойових дій в Афганістані, заслужений  артист України Володимир Коваленко з Івано-Франківська, Юрій Шкітун  з Запоріжжя, Леонід Мухін і Мар’яна Кудрявцева з Києва, Олег Смоловик  з Полтави, колишні учасники гурту «Долг» Роман Лотецький, Михайло Типило і Михайло Муха, Наталя Гуцуляк з  міста Остріг Рівненської області, Іван  Шерстюк  зі Львова.  Ювілярів привітали відомий легкоатлет, чемпіон Європи, учасник Олімпійських ігор, поет Роман Вірастюк з Івано-Франківська і Валерій Сенченко з Одеси.
     Під овації глядачів святкування ювілею закінчилося виконанням пісні «Віват» усіма учасниками  концерту.    
Василь КОГУТ,
перший заступник голови
Тернопільської обласної організації УСВА.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.