З давніх-давен наші предки, слов'яни, виховували в кожному юнакові
воїна, який повинен був вміти захищати свою землю. В радянські часі
багато поколінь молоді брало приклад і вчилося на ратних подвигах
фронтовиків Великої Вітчизняної війни.
А як же бути молодій людині у наше непросте сьогодення, де черпати приклади відваги, мужності, патріотизму?
Мабуть, кожен погодиться з тим, що благодатним матеріалом для виховання підростаючого покоління є події війни в Афганістані, де наші земляки показали себе справжніми героями.
Нещодавно в Судилківській загальноосвітньої школи (Хмельницька область) проведено позакласний виховний захід «Афганістан... Пам'ять серця жива», на якому відбулася зустріч з учасниками бойових дій, членами Шепетівської спілки ветеранів Афганістану Анатолієм Миколайовичем Вересюком, Василем Івановичем Лакеєм, Володимиром Степановичем Пипичем.
Учні представили літературно-музичну композицію, а потім слово надали ветеранам. Затамувавши подих, слухали школярі розповіді гостей та отримали відповіді на всі поставлені запитання.
Різним є сьогодні ставлення до подій війни в Афганістані. Проте, незважаючи на різні думки, ми повинні шанувати воїнів-інтернаціоналістів, тому що вони там, на чужині з гідністю виконували накази Батьківщини, пройшли справжню чоловічу школу мужності і повною мірою пізнали те, що називають військовим обов'язком. Воїнам-«афганцям» випали тяжкі випробовування, які вони витримали з гідністю, бо кожен з них суворо дотримувалися вимог військової присяги. Вони завжди були готові першими піднятися в атаку і ціною власного життя захистити від смерті товаришів.
Наш обов'язок шанувати загиблих і живих ветеранів війни в Афганістані, говорити про них, розповідати рідним та знайомим, адже про це повинен знати кожен.
А. КОНОНЧУК,
учениця 11-А класу Судилківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
|