" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - Національний план дій: відповіді на запитання інвалідів Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
 


Погода
Погода!


43733650 Відвідувачів
Боевое Братство
Міністерство оборони
Укрінформ
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Орденские планки – ветеранам
Урядовий портал
Національний план дій: відповіді на запитання інвалідів Надрукувати Надіслати електронною поштою
maslakov.jpgГолова Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України Володимир Маслаков розповів, як держава забезпечує права людей з обмеженими фізичними можливостями.
— Володимире Олексійовичу, нещодавно уряд своєю постановою затвердив Державну цільову програму «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів» на період до 2020 року. Чи вдасться завдяки передбаченим у плані заходам справді поліпшити життя інвалідів в Україні?

— Конвенція про права інвалідів, яку ухвалила Організація Об'єднаних Націй ще 2006 року, — один із найваж-ливіших міжнародних документів, спрямованих на захист прав інвалідів. Його положення охоплюють усі сфери життє-діяльності інвалідів: право на життя, освіту, працевлаштування, доступність до об'єктів соціальної, інженерно-транспортної інфраструктури та інформації, охорону здоров'я тощо. На жаль, в Україні ще багато потрібно працювати, щоб досягнути стандартів життя, передбачених у конвенції. І в напрямку доступності інвалідів до об'єктів соціального призначення, і транспортної доступності, й активного їх залучення до суспільного життя тощо. Шляхи розв'язання цих та багатьох інших проблем якраз і прописано в Національному плані дій. Думаю, його виконанню сприятиме й норма про «посилення відповідальності за порушення прав інвалідів і задоволення не повною мірою їхніх потреб, бездіяльність у ліквідації перепон і бар'єрів, що перешкоджають таким особам реалізовувати свої права», що міститься в плані.
Робочі місця

— В Україні діє система пенсійного забезпечення інвалідів, соціальної допомоги, со-ціальних послуг тощо. Що робить держава для забезпечення зайнятості інвалідів?

— Ви знаєте, що існує норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів, виз-начений у статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». На жаль, із різних причин деякі роботодавці не завжди його виконують. Тож нещодавно Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо зайнятості інвалідів», покликаний підвищити рівень зайнятості найбільш вразливих категорій серед інвалідів. Зокрема передбачено, що інвалідів із психічними захворю-ваннями та розумовою відсталістю І та II груп, інших інвалідів І групи, котрі працюють за основним місцем роботи, зараховують підприємству, на якому вони працюють, у рахунок виконання нормативу, як один до двох штатних працівників. Передбачено посилення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, а також надання дотації роботодавцям. Її мають надавати на створення не тільки спеціальних, а й звичайних робочих місць для працевлаштування інвалідів. Усе це дозволить залучити більшу кількість роботодавців до створення робочих місць.
Засоби реабілітації

— Чи є якісь зрушення щодо забезпечення інвалідів технічними засобами реабілітації та автомобілями ?

– Насамперед хотів би зазначити, що запроваджено новий механізм забезпечення осіб з обмеженими фізичними можливостями технічними засобами реабілітації — з урахуванням їхніх індивідуальних потреб. Тобто інвалід може сам обирати підприємство, на якому для нього буде виготовлено технічний засіб реабілітації відповідно до його індивідуальної потреби та медичного висновку. Це дозволило відійти від тендерів, протидіяти корупції та здійснювати адресну закупівлю. Загалом до кінця 2012 року заплановано забезпечити всіх інвалідів, які цього потребують, протезами та кріслами колісними.  На жаль, кошти держбюджету не забезпечують повною мірою потреби інвалідів в автомобілях. Щоб забезпечити всіх, потрібно понад 5,3 млрд. грн., а в держбюджеті на 2012 рік передбачено лише 88 млн. грн. Це лише 1,76% від потреби. Разом із тим хочу повідомити, що 19 жовтня 2012 року Президент України підписав Указ № 604 про підготовку до святкування 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. У ньому, зокрема, передбачено низку важливих заходів, серед яких додаткове фінансування на 2013-й та наступні роки, до 2015-го, для безплатного першочергового забезпечення автомобілями інвалідів війни. Таким чином, справа потроху рухається.

Людмила МОРОЗОВА.
«Пенсійний кур’єр».
Повна версія матеріалів та додаткові
фотографії за адресою: www.courier-pfu.com.ua
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.