" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - Вшанування воїнів-інтернаціоналістів у Чернівецькій області Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
 


Погода
Погода!


44144819 Відвідувачів
Орденские планки – ветеранам
Боевое Братство
Укрінформ
Міністерство оборони
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Урядовий портал
Вшанування воїнів-інтернаціоналістів у Чернівецькій області Надрукувати Надіслати електронною поштою
БУВ АФГАНІСТАН...
Біля пам’ятника воїнам-«афганцям» у Заставні відбувся мітинг-реквієм «Відлуння Афганських гір».
– Прийшли до цього пам’ятника, щоб помолитися за душі воїнів, які полягли в Афганістані, з честю виконавши свій військовий обов’язок, – звернувся до присутніх після панахиди Благочинний Заставнівського округу, митрофорний протоієрей, отець Дмитро. – Нехай Господь у світлі шати одягне воїнів-«афганців», які не повернулися до рідного дому. Царство усім небесне і вічна пам’ять.
6641_2.jpg

До підніжжя пам’ятника допризовники Заставнівської гімназії поклали гірлянду, а керівники місцевої влади, члени районної спілки УСВА, представники організацій, установ райцентру — квіти і вінки. Пам’ять полеглих у далекому Афганістані вшанували хвилиною мовчання.
6641_3.jpg

За мужність, сумлінне виконання військового обов’язку, активну громадянську позицію Почесні грамоти райдержадміністрації і райради вручили учасникам бойових дій В. Палію (Репужинці), М. Мельничуку (Погорілівка), А. Агатію (Ржавинці), О. Павлюку (Шубранець).
6641_4.jpg

Подяки міської ради вручили заступнику голови районної організації УСВА М. Тофану, члену організації УСВА М. Стасюку.
Голова районної організації УСВА В.Стецюк щиро подякував усім, хто прийшов на мітинг і низько схилив голову перед пам’яттю загиблих, які у споминах, на фотографіях залишилися юними, життєрадісними й щасливими. 15 воїнів-інтернаціоналістів померли у мирний час. Згадав і В. Сурсякова —  вірного товариша і одного із засновників районної організації УСВА.
Медаль «За громадянську мужність» отримав С. Віщук (Юрківці), «За заслуги» ІІІ ступеня – П. Проданчук (Чуньків), «За звитягу» — В. Голик (Заставна), член ревізійної комісії районної організації УСВА. До 25-ї річниця виведення військ з Афганістану у Заставні відкриється кімната-музей.

Василь СТЕЦЮК,
голова Заставнівської районної спілки УСВА.

У КОЛІ ТІСНОМУ ВСІ ТІ, В КОГО ДОЛЯ АФГАН…

О пам’яте, всесильна, всемогутня
Не дай забути тих, кого нема.
Не доведи, о Матінко Пречиста,
Щоб в наші дні прокралася війна…

Такими хвилюючими словами розпочався мітинг-реквієм з нагоди відкриття меморіальної дошки випускникам Заставнівського вищого професійного училища №24, які загинули при виконанні інтернаціонального обов’язку в Афганістані. На подвір’ї училища – велелюдно – учні, вчителі, воїни-інтернаціоналісти, представники влади району, духовенство, громадськість міста.
Ведучі мітингу М. Пазета і Л. Павлюк нагадали, що у пам’яті людській назавжди залишиться шана до воїнів, які проявили мужність, стійкість, відвагу і героїзм при виконанні солдатського обов’язку. У цьому навчальному закладі теж свято бережуть імена юнаків, які тут здобували професію, мріяли про мирне життя. Але Афганська війна зламала всі мрії та сподівання Тараса Бабича, Михайла Довбні, Олександра Іванчака.
7219_1.jpg

Слово для виступу надають директору ВПУ-24 В. Гулі, який сказав:
– Людина живе до того часу, поки її пам’ятають. В училищі щороку проходять заходи вшанування юнаків, які не повернулися до мирної праці. Цьогоріч, напередодні 24-ї річниці виведення військ з Афганістану, ми виконали ще один обов’язок – увіковічнили їх імена для наступних поколінь.
Він подякував усім, особливо учням, за благодійні внески для спорудження меморіальної дошки, побажав усім миру і добра.
Ведучі оголошують мітинг відкритим, звучить гімн України.  Юнаки, зі свічками в руках, повідують коротенькі біографічні дані загиблих…
Тарас Бабич народився 26 вересня 1967 року у селі Василів. До армії навчався в Заставнівському ПТУ №24 за професією тракторист-машиніст, навчався у музичній школі. У 1985 році призваний до армії. Служив механіком-водієм бойової машини піхоти. 11 листопада 1986 року його автомобіль підірвався на міні. Вже помираючи, відвів подалі палаючу машину, аби пропустити іншу техніку і таким чином врятував своїх товаришів.
Михайло Довбня народився 18 жовтня 1963 року в селі Василів. До армії теж навчався в ПТУ №24 за професією тракторист-машиніст. До армії призваний 1982 року, служив навідником-оператором бойової машини десанту. Виконуючи бойове завдання, був смертельно поранений.
7219_2.jpg

Олександр Іванчак народився 8 грудня 1963 року в селі Погорілівка. Навчався в ПТУ №7, за професією електрозварник. Працював у колгоспі, гарно співав, захоплювався спортом. У збройні сили призваний 1982 року. Служив у Афганістані навідником-оператором бойової машини піхоти. Загинув 19 жовтня 1983 року, супроводжуючи колону, яку душмани обстріляли і  заблокували.
За мужність та відвагу юнаки нагороджені посмертно орденами Червоної Зірки.
Право відкрити меморіальну дошку надають воїнам-«афганцям» М. Стасюку, Д. Гуменюку і учням ВПУ-24 М. Пронюку, І. Проскурняку.  Наче біле крило птаха злітає біле полотно і мовби живі, але з гранітної плити на нас дивляться очі Тараса, Михайла, Олександра…
Присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять загиблих земляків. 
Голова райдержадміністрації Я. Олексюк, заступник голови райради І. Ковалюка подякували організаторам заходу, дирекції, викладачам, учням за те, що свято бережуть пам’ять колишніх учнів училища, які не повернулися із пекла Афгану.  Представники влади нагородили грамотою І. Стасюка за діяльність районної спілки ветеранів Афганістану у різних напрямах.
Благочинний Заставнівського округу, митрофорний протоієрей, отець Дмитро освятив меморіальну дошку. І у своїй промові закликав робити добро та пам’ятати своїх героїв.
– Учора був Собор Трьох Святителів. А сьогодні — Собор Трьох  героїв, – сказав член спілки журналістів України, поет, який присвятив чимало своїх творів пам’яті «афганцям» В. Джуран. – Нині це великий урок просто неба – зустрічі пам’яті з вічністю… Він прочитав власного вірша щойно написаного «Сашко, Мишко, Тарас – героями були між нас…»
На мітингу виступили брат загиблого Олександра Іванчака — Микола, заступник голови Чернівецької обласної організації УСВА В. Остафійчук і голова районної спілки  В. Стецюк, котрі вкотре закликали замислитись над ціною безглуздого політичного рішення тодішньої влади…  Василь  Стецюк подякував організаторам – директору В. Гулі, викладачам Б. Королю і В. Лашті за пам’ятний захід і вручив їм грамоти за військово-патріотичне виховання підростаючого покоління, а майстра виробничого навчання, воїна-«афганця» В. Лашту нагородив медаллю УСВА «За заслуги» III ступеня.
Василь СТЕЦЮК,
голова Заставнівської районної спілки УСВА
.

З ПОВАГОЮ ДО МАТЕРІВ
Голова Заставнівської районної спілки УСВА (Чернівецька область) В. Стецюк і сімейний лікар О. Крайник  побували в домівках матерів загиблих побратимів.
6633_1.jpg

У селі Шубранець відвідали М. Кропельницьку. До гостей з району приєдналися воїни-«афганці І. Козак і О. Павлюк (Шубранецький сільський голова). Далі – дорога до  Погорілівки, де зустрілися з М. Рудан, яка потребує негайного лікування в обласному госпіталі інвалідів Великої Вітчизняної війни. У розмові брала участь Погорілівський сільський голова Г. Зоникова. Цього дня побували в оселях  Г. Бабич в селі Василів, М. Лучик (Звенячин), Г. Мороз (Хрещатик), яка також потребує лікування.
6633_2.jpg

Поцікавилися також життям інваліда першої групи М. Мотрюка у селі Веренчанка, який також потребує термінового лікування і обстеження ніг. У цьому селі гостей супроводжувала соціальний робітник С. Янчик.
Такі зустрічі є необхідними і корисними, адже допомагають вирішити найнагальніші проблеми, дізнатися про потреби матерів, бойових побратимів, умовами їх проживання, фінансовим становищем та іншими чинниками.
6633_4.jpg

З рук голови районної організації УСВА В.Стецюка матері загиблих воїнів-«афганців» отримали квіти й продуктові набори. Їм щиро дякували за належне виховання синів, які у свої юні роки з честю та гідністю виконали військовий обов’язок, а у пам’яті рідних, дорогих людей, односельців залишилися із сонячними усмішками, добрим серцем і відкритою душею.
Василь СТЕЦЮК,
голова Заставнівської районної спілки УСВА.



Зустріч з воїнами-«афганцями» відбулася у Заставнівській  райдержадміністрації.
6634_2.jpgКерівники району і міста обговорили з ветеранами проблеми проведення ремонтних робіт у кімнаті, де розміститься музей. Рішенням сесії міської ради відповідне приміщення уже виділено. В одній із розмов міський голова Я. Цуркан пообіцяв замінити двері й придбати меблі.
Йшлося й про фінансування районної організації УСВА. На статутну діяльність у районному бюджеті заклали 15 тисяч гривень, на які проводять різноманітні заходи, здійснюють інші необхідні виплати. Говорили також про виплати на поховання.
Йшла мова про зубопротезування, безкоштовне отримання ліків за рецептами, оформлення інвалідності, пенсій, здійснення необхідних хірургічних операцій, профілактичне лікування у Чернівецькому обласному госпіталі для інвалідів.
Завідувач поліклінікою Ю. Глушківський закликав усіх «афганців» пройти комплексне медичне обстеження. Необхідну інформацію щодо путівок на оздоровлення почули від начальника управління праці і соцзахисту населення Я. Хоньківа.
Не обминули проблеми пільгового перевезення. У залі перебував представник Кіцманського АТП, автобуси якого обслуговують частину населених пунктів Заставнівщини. На цих рейсах у пільговиків майже не виникає проблем. Якщо є скарги, на них відразу реагують. У районі працюють й інші перевізники, з якими вестимуть принципові бесіди щодо дотримання ними укладених угод.
Одне із вагомих питань — житлове, на вирішення якого ось уже кілька років з державного бюджету не виділяють субвенції. Із відповідними зверненнями потрібно звертатися до обласної організації УСВА, а там у свою чергу, готуватимуть відповідні документи до Києва.
Воїни-«афганці» із села Веренчанка порушили питання щодо приміщення колишньої колгоспної контори, яке можна переобладнати під житло. Згадали й про будівництво багатоповерхового будинку на колишньому аеродромі.
Голова райдержадміністрації В. Копчук висловив слушні пропозиції та зауваження, запевнивши, що співпраця з ветеранською організацією триватиме.

Василь СТЕЦЮК,
голова Заставнівської районної спілки УСВА.


 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.