" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - Сергій Червонописький звернувся до кандидатів у Президенти України Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
 


Погода
Погода!


43721042 Відвідувачів
Боевое Братство
Укрінформ
Міністерство оборони
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Урядовий портал
Орденские планки – ветеранам
Сергій Червонописький звернувся до кандидатів у Президенти України Надрукувати Надіслати електронною поштою
 О. В. Богомолець, Ю. А. Бойка, А. В. Гриненка, А. С. Гриценка, М. М. Добкіна, О. І. Клименка, В. І. Коновалюка, Р. Р. Кузьміна, В. С. Куйбіди, О. В. Ляшка, М. Г. Маломужа, П. О. Порошенка, В. З. Рабіновича, В. Г. Саранова, П. М. Симоненка, Ю. В. Тимошенко, С. Л. Тігіпка, О. Я. Тягнибока, В. П. Цушка, З. Н. Шкіряка, Д. А. Яроша.

Кандидату у Президенти України

Після завершення Другої світової війни вихідці з України брали участь у військових конфліктах майже у 30 країнах світу, з гідністю виконали свій військовий обов’язок на території інших держав. Найбільш тривалою та тяжкою за наслідками була Афганська війна 1979–1989 років, на яку було направлено тільки з України біля 160 тисяч наших співвітчизників  
Нині в нашій країні проживає близько 220 тисяч ветеранів-інтернаціоналістів, які відіграють помітну роль у суспільно-політичному житті Держави. Багато з них мають не тільки бойові ордени та медалі за ратний подвиг, але й відзначені державними нагородами України за плідну працю у мирний час.
Для  сприяння вирішенню питань соціального захисту учасників бойових дій та членів сімей загиблих воїнів 25 червня 1990 року була створена Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) – потужна, єдина всеукраїнська громадська організація, визнана в Україні і за її межами у всьому світі.
 Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) об'єднує в своїх лавах ветеранів-інтернаціоналістів, членів сімей загиблих і нараховує більше 140 тисяч фіксованих членів. Це всеукраїнське громадське об'єднання учасників бойових дій в Афганістані і інших зарубіжних державах структуроване в 27 регіональних, 718 міських і районних, 1096 первинних організацій. Члени УСВА, як активні носії традицій бойового братерства, отримали довіру очолюють районні, міські і обласні структури інших організацій ветеранів України.
Учасники бойових дій на території інших держав завжди конструктивно співпрацювали з органами законодавчої і виконавчої гілок влади.  
В результаті скоординованої діяльності ветеранських організацій в Україні було прийнято Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і Україна є єдиною державою, в якій пільги для ветеранів не були скасовані.
Відповідно до п. 19 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасниками бойових дій визначаються військовослужбовці Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби безпеки України державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу і військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та
територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції.
Нажаль, цей Закон ніколи в повному обсязі не фінансувався, що обмежувало права ветеранів на пільги, і боротьба за справедливе наповнення видаткової частини Бюджету України в інтересах ветеранів і їх організацій було важливим напрямком діяльності УСВА по захисту соціальних прав ветеранів.
Ветеранам України, перш за все Українській Спілці ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), у боротьбі за соціальні права доводилось вступати у конфлікти та взаємодію зі всіма урядами України як за радянські часи, так і за часи її Незалежності.
З метою удосконалення  системи соціального захисту ветеранів війни та членів сімей загиблих воїнів УСВА вносить наступні пропозиції кандидату у Президенти України.

Пропозиції
Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) щодо посилення соціального захисту ветеранів та інвалідів війни, учасників бойових дій та членів їх сімей

       І. Забезпечити підвищення рівня державних соціальних гарантій для ветеранів війни та сімей загиблих воїнів і померлих ветеранів.
З цією метою виступити з законодавчою ініціативою щодо внесення змін до закону України «Про статус ветеранів війні, гарантії їх соціального захисту», якими передбачити наступне:
1.    Встановити членам сімей воїнів, загиблих у бойових діях на території інших держав, підвищення до власної пенсії у розмірі підвищення до пенсії, встановленого інвалідам війни І групи.
2.    Встановити родинам  воїнів, загиблих у бойових діях на території інших держав, 100% знижку за користування житлом, комунальними послугами та вартості палива (для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення).
3.    Встановити родинам померлих учасників бойових дій на території інших держав пільги і компенсації відповідно до ст. 15. «Пільги особам, на яких поширюється чинність цього Закону».
4.    Віднести до осіб, які належать до інвалідів війни, учасників бойових дій на території інших держав які стали інвалідами внаслідок загального захворювання або захворювання, отриманого під час проходження військової служби чи служби в органах внутрішніх справ, державної безпеки, інших військових формувань.
        ІІ. Доручити Кабінету Міністрів України та місцевим державним адміністраціям укласти з Українською Спілкою ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та її місцевими осередками угоди (меморандуми) про взаємодію і співробітництво, в яких передбачити поетапне вирішення наступних питань:
1. Збільшити розмір мінімальних пенсій інвалідам війни.
2. Розробити державну програму забезпечення житлом ветеранів війни з числа учасників бойових дій на території інших держав.
3. З метою збереження високого рівня медичного обслуговування ветеранів встановити порядок передачі відомчих медичних закладів до Міністерства охорони здоров’я України та місцевих органів влади як діючих майнових комплексів без вилучення обладнання.
4. Збільшити обсяг фінансування для підвищення якості надання послуг із санаторного лікування у санаторіях, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики України.
 5. Збільшити розмір фінансування для забезпечення автомобілями інвалідів війни з числа учасників бойових дій на території інших держав, які перебувають на обліку в підрозділах соціального захисту населення та підвищення якості технічних засобів реабілітації, якими забезпечуються інваліди.
6. Встановити надбавки на догляд інвалідам війни та розміру підвищення до пенсії інвалідам війни понад мінімальну пенсійну виплату.
7. Збільшити розмір видатків з місцевих бюджетів для надання адресної матеріальної підтримки ветеранам війни та учасникам бойових дій на території інших держав та сім’ям загиблих воїнів.
8. Посилити державний контроль за наданням статусу ветерана війни (учасника бойових дій, інваліда війни, учасника війни).
     Створити єдиний державний міжвідомчий орган з територіальними підрозділами з правами визначення статусу ветерана війни для громадян України та інших держав, які постійно проживають в Україні. Передати єдиному державному міжвідомчому органу повноваження визначення статусу ветерана війни від низки центральних органів виконавчої влади.
9. Узгоджувати з всеукраїнськими ветеранськими організаціями кроки щодо реформування соціальної сфери, своєчасно надавати для обговорення і ознайомлення громадськості  проекти законодавчих і нормативно – правових актів з цих питань.

 С. ЧЕРВОНОПИСЬКИЙ,
голова УСВА, Герой України.
12. 05. 2014 р.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.