
15 травня 2014 року сповнилося 26 років з початку виведення Обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану.
Як це було 26 років тому:
14 квітня 1988 року представники Республіки Афганістан, Ісламської Республіки Пакистан, Радянського Союзу і Сполучених Штатів Америки підписали в Женеві угоду та інші документи щодо врегулювання ситуації в Афганістані. Передбачалося, що половину радянських військ буде виведено до 15 серпня 1988 року, а решту – протягом наступних шість місяців. Гарантом виконання угоди виступили СРСР і США.
На момент підписання Женевських домовленостей кількість радянських військ становила 100,3 тисячі осіб. Було визначено напрямки виведення військ: на заході – Кандагар – Шинданд – Кушка, на сході – маршрути з Газні, Гардеза, Джелалабада об’єднувалися в Кабулі й далі через перевал Саланг – Пулі-Хумрі – Термез.
З 15 травня до 15 серпня 1988 року радянські війська було виведено з гарнізонів Джелалабада, Газні, Гардеза, Кандагара, Лашкаргаха, Файзабада, Кундуза – всього 50,2 тисячі (50% особового складу).
15 лютого 1989 року було завершено виведення радянських військ з Афганістану, але після цього політична, економічна, демографічна ситуація в країні ще більш загострилася.