25 травня ми з вами будемо обирати нового Президента нашої держави. Усі ми хочемо упевненості у завтрашньому дні країни. Як і кожна родина, держава потребує легітимно обраного Главу.
Центральна виборча комісія зробила все можливе для організації вільних, справедливих і чесних виборів.
Тепер справа за кожним із вас. Я прошу – прийдіть на виборчу дільницю і проголосуйте! Оберіть того з кандидатів, чия програма найбільшою мірою відповідає вашому баченню майбутнього України. Її доля – у ваших руках.
Михайло ОХЕНДОВСЬКИЙ,
голова ЦВК.
Сергій Червонописький звернувся до кандидатів у Президенти України
Кандидатам у Президенти України
О. В. Богомолець, Ю. А. Бойку, А. В. Гриненку, А. С. Гриценку, М. М. Добкіну, О. І. Клименку, В. І. Коновалюку, Р. Р. Кузьміну, В. С. Куйбіді, О. В. Ляшку, М. Г. Маломужу, П. О. Порошенку, В. З. Рабіновичу, В. Г. Саранову, П. М. Симоненку, Ю. В. Тимошенко, С. Л. Тігіпку, О. Я. Тягнибоку, В. П. Цушку, З. Н. Шкіряку, Д. А. Ярошу.
Після завершення Другої світової війни вихідці з України брали участь у військових конфліктах майже в 30 країнах світу, з гідністю виконали свій військовий обов’язок на території інших держав. Найбільш тривалою і тяжкою за наслідками була Афганська війна 1979–1989 років, на яку було направлено тільки з України близько 160 тисяч наших співвітчизників.
Нині в нашій країні проживає майже 220 тисяч ветеранів-інтернаціоналістів, які відіграють помітну роль у суспільно-політичному житті держави. Багато з них мають не тільки бойові ордени і медалі за ратний подвиг, але й відзначені державними нагородами України за плідну працю у мирний час.
Для сприяння вирішенню питань соціального захисту учасників бойових дій і членів сімей загиблих воїнів 25 червня 1990 року була створена Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) – потужна, єдина всеукраїнська громадська організація, визнана в країні та за її межами в усьому світі.
Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) об'єднує в своїх лавах ветеранів-інтернаціоналістів, членів сімей загиблих і налічує більше 140 тисяч фіксованих членів. Це всеукраїнське громадське об'єднання учасників бойових дій в Афганістані та інших зарубіжних державах структуроване в 27 регіональних, 718 міських і районних, 1096 первинних організацій. Члени УСВА, як активні носії традицій бойового братерства, отримали довіру й очолюють районні, міські та обласні структури інших організацій ветеранів України.
Учасники бойових дій на території інших держав завжди конструктивно співпрацювали з органами законодавчої і виконавчої гілок влади.
У результаті скоординованої діяльності ветеранських організацій було прийнято Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і Україна є єдиною державою, в якій пільги для ветеранів не були скасовані.
Відповідно до п. 19 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасниками бойових дій визначаються військовослужбовці Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу і військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції.
На жаль, цей закон ніколи в повному обсязі не фінансувався, що обмежувало права ветеранів на пільги, і боротьба за справедливе наповнення видаткової частини бюджету України в інтересах ветеранів і їхніх організацій була важливим напрямом діяльності УСВА по захисту соціальних прав ветеранів.
Ветеранам України, передусім Українській Спілці ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), у боротьбі за соціальні права доводилося вступати у конфлікти і взаємодію з усіма урядами України як за радянські часи, так і за часи її незалежності.
З метою удосконалення системи соціального захисту ветеранів війни і членів сімей загиблих воїнів УСВА вносить наступні пропозиції кандидату в Президенти України.
Пропозиції
Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) щодо посилення соціального захисту ветеранів та інвалідів війни, учасників бойових дій і членів їхніх сімей
І. Забезпечити підвищення рівня державних соціальних гарантій для ветеранів війни і сімей загиблих воїнів і померлих ветеранів. З цією метою виступити з законодавчою ініціативою щодо внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війні, гарантії їх соціального захисту», якими передбачити наступне:
1. Встановити членам сімей воїнів, загиблих у бойових діях на території інших держав, підвищення до власної пенсії у розмірі підвищення до пенсії, встановленого інвалідам війни І групи.
2. Встановити родинам воїнів, загиблих у бойових діях на території інших держав, 100% знижку за користування житлом, комунальними послугами і вартості палива (для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення).
3. Встановити родинам померлих учасників бойових дій на території інших держав пільги і компенсації відповідно до ст. 15. «Пільги особам, на яких поширюється чинність цього Закону».
4. Віднести до осіб, які належать до інвалідів війни, учасників бойових дій на території інших держав, які стали інвалідами внаслідок загального захворювання або захворювання, отриманого під час проходження військової служби чи служби в органах внутрішніх справ, державної безпеки, інших військових формувань.
ІІ. Доручити Кабінету Міністрів України і місцевим державним адміністраціям укласти з Українською Спілкою ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та її місцевими осередками угоди (меморандуми) про взаємодію і співробітництво, в яких передбачити поетапне вирішення наступних питань:
1. Збільшити розмір мінімальних пенсій інвалідам війни.
2. Розробити державну програму забезпечення житлом ветеранів війни з числа учасників бойових дій на території інших держав.
3. З метою збереження високого рівня медичного обслуговування ветеранів встановити порядок передачі відомчих медичних закладів до Міністерства охорони здоров’я України і місцевих органів влади як діючих майнових комплексів без вилучення обладнання.
4. Збільшити обсяг фінансування для підвищення якості надання послуг із санаторного лікування в санаторіях, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики України.
5. Збільшити розмір фінансування для забезпечення автомобілями інвалідів війни з числа учасників бойових дій на території інших держав, які перебувають на обліку в підрозділах соціального захисту населення, і підвищення якості технічних засобів реабілітації, якими забезпечуються інваліди.
6. Встановити надбавки на догляд інвалідам війни і розміру підвищення до пенсії інвалідам війни понад мінімальну пенсійну виплату.
7. Збільшити розмір видатків з місцевих бюджетів для надання адресної матеріальної підтримки ветеранам війни та учасникам бойових дій на території інших держав і сім’ям загиблих воїнів.
8. Посилити державний контроль за наданням статусу ветерана війни (учасника бойових дій, інваліда війни, учасника війни). Створити єдиний державний міжвідомчий орган з територіальними підрозділами з правами визначення статусу ветерана війни для громадян України та інших держав, які постійно проживають в Україні. Передати єдиному державному міжвідомчому органу повноваження визначення статусу ветерана війни від низки центральних органів виконавчої влади.
9. Узгоджувати з всеукраїнськими ветеранськими організаціями кроки щодо реформування соціальної сфери, своєчасно надавати для обговорення та ознайомлення громадськості проекти законодавчих і нормативно-правових актів з цих питань.
С. ЧЕРВОНОПИСЬКИЙ,
голова УСВА, Герой України.
Дати
День Перемоги у Києві
Воїни-інтернаціоналісти, родини загиблих учасників бойових дій, представники Державної служби з питань інвалідів і ветеранів, Української Спілки ветеранів Афганістану, Київської міської спілки ветеранів Афганістану, міської організації Партії ветеранів Афганістану, військовослужбовці взяли участь у церемонії з нагоди 69-ї річниці Великої Перемоги.
Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих і померлих учасників Великої Вітчизняної та Афганської воєн, поклали квіти до могили Невідомого солдата у парку Вічної Слави і до Всеукраїнського меморіалу загиблим в Афганістані, біля якого отець Сергій – настоятель церкві Воскресіння Христового – Храму пам’яті загиблих і ветеранів Афганістану відслужив панахиду.
Ветеранів війни і мешканців столиці пригостили солдатською кашею.
У святкових заходах взяли участь голова УСВА Сергій Червонописький, заступник міністра оборони України Петро Мехед, перший заступник голови Державної служби з питань інвалідів і ветеранів України Володимир Сіроштан, заступник голови УСВА Олег Міхнюк, голова Київської міської спілки ветеранів Афганістану Микола Гончаренко, голова міської організації Партії ветеранів Афганістану Сергій Садовой, голова Київського комітету сімей загиблих військовослужбовців в Афганістані Тетяна Ліскіна та інші.
Прес-служба УСВА.
Як це було
15 травня виповнилося 26 років з початку виведення Обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану.
14 квітня 1988 року представники Республіки Афганістан, Ісламської Республіки Пакистан, Радянського Союзу і США підписали в Женеві угоду та інші документи щодо врегулювання ситуації в Афганістані. Передбачалося, що половину радянських військ буде виведено до 15 серпня 1988 року, а решту – протягом наступних шести місяців.
З 15 травня до 15 серпня 1988 року радянські війська було виведено з гарнізонів Джелалабада, Газні, Гардеза, Кандагара, Лашкаргаха, Файзабада, Кундуза – всього 50,2 тисячі (50% особового складу). 15 лютого 1989 року було завершено виведення військ, але після цього ситуація в країні ще більш загострилася.
Пам’ятати про війну заради миру
Чотири бронзові погруддя Героїв Радянського Союзу, уродженців міста над Бугом, встановили у Вінниці на території музею просто неба Повітряних Сил, що є філіалом Національного військово-історичного музею України. На постаментах викарбувано імена: Федір Дахновський, Петро Матієнко, Віталій Топольський і Володимир Шарапа.
Ініціаторами створення Алеї Слави були вінницькі ветеранські організації. З такою пропозицією вони звернулися до міської ради, і їхній задум втілено в життя.
— Вшановуючи пам'ять тих, хто ціною власного життя виборов Велику Перемогу, низько схиляємо голови також перед усіма, хто захищав Вітчизну від агресорів, пережив роки окупації і пекло концтаборів, піднімав з руїн і відроджував рідний край, — зазначив командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-полковник Юрій Байдак. — Обов'язок нинішніх поколінь — бути гідними продовжувачами справи переможців, які врятували нашу країну від ворога і своєю мужністю довели усьому світові, що ніколи не скоряться загарбникам.
Про те, що саме Україна і Білорусь зазнали найбільших людських втрат під час минулої війни, нагадав присутнім виконуючий обов’язків міського голови Вінниці Сергій Моргунов. Говорив і про тих наших військових, які нині гинуть на сході країни у боротьбі з терористами.
— Не так давно керівництво Російської Федерації заявляло про те, що перемогу у Великій Вітчизняній війні можна було б здобути і без українців, — наголосив Сергій Моргунов. — Але ми всі знаємо, що кожен п'ятий загиблий під час війни — українець, кожен четвертий — білорус, а західні історики взагалі називають Україну і Білорусь «кривавими землями», бо тут загинули мільйони мирних людей. Ніхто не міг
подумати, що через 69 років на нашу країну насунеться зовнішній ворог. Маємо докласти максимальних зусиль, щоб в Україні був мир, злагода, а держава залишалася єдиною і неподільною.
Учасники урочистостей хвилиною мовчання вшанували пам'ять українських військових і спецпризначенців, які загинули під час антитерористичної операції на сході країни.
Віктор СКРИПНИК.
Ми самі здатні облаштувати державу
МЕТА. Чинна влада йде шляхом реального посилення ролі регіонів у політичному та економічному розвитку
Окреслюючи ситуацію, що склалася на Донбасі, виконуючий обов'язки Президента, Голова Верховної Ради Олександр Турчинов зазначив, що федералізація для східних регіонів України є самознищенням. «Це крок у безодню для цих регіонів. Це ейфорія, яка може призвести до складних наслідків, і дуже багато людей ці наслідки вже відчувають. Ті, хто виступають за самостійність, не розуміють, що це повна руйнація економіки, соціальних програм, загалом життя для більшості населення цих регіонів».
Запрошення до діалогу
За словами Олександра Турчинова, у Слов'янську, Краматорську не працює жодне підприємство. Він висловив занепокоєння намаганнями деяких сепаратистів перетворити Донецьк і Луганськ на зону постійних бойових дій, у зону, яка не має жодної перспективи, яка стане економічною руїною.
Керівник парламенту наголосив, що влада готова сідати за стіл переговорів із представниками регіонів, зокрема Донбасу: «Ми чуємо Донбас, і зараз готові сідати за стіл переговорів». Адже разом із Прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком було оголошено про проведення круглих столів по всій країні, зокрема найближчим часом у Києві.
Олександр Турчинов запросив до участі у круглих столах представників органів місцевого самоврядування, науковців Донбасу, представників культури, тих, хто репрезентує політичні рухи і громадські організації. «Ми запрошуємо за круглий стіл, але не терористів, завданням яких є знищення країни, завдання, яке поставили перед ними їхні господарі. Ми готові сідати і говорити, незалежно від того, що відбувається і які гасла проголошуються».
Україна, незалежно від усього, йде шляхом децентралізації. «Ми йдемо шляхом реального посилення місцевого самоврядування, посилення регіонів фінансового і політичного, — наголосив Олександр Турчинов. — Не може бути сильної України зі слабкими регіонами. Ми зацікавлені у сильних регіонах, які можуть формувати свої виконкоми, ухвалюють відповідальні рішення і відповідають за них. І таким шляхом ми йдемо, готуючи зміни до Конституції».
Те, що зараз відбувається на Донбасі, пояснити просто бажанням федералізації не можна. «Не можна вирішувати будь-які подібні питання зі зброєю в руках, — підкреслив високопосадовець. — Це неможливо, неприпустимо». Водночас він висловив готовність до відвертої розмови з тими, хто хоче шукати виходу з кризи, але не з тими, хто вбиває, катує, ґвалтує. У цьому контексті він звернувся до
тих людей, хто не брав участі у злочинах, із закликом здати зброю, заявивши, що влада готова піти на амністію до них. «Ті ж, хто вбивав і катував, будуть покарані, — запевнив керівник парламенту. — Терористів буде покарано, і вони нестимуть відповідальність перед судом міжнародним і судом Божим».
При цьому Олександр Турчинов висловив переконання, що Україна може бути сильною європейською країною: «Ми самі можемо облаштувати наш спільний дім».
Не вірте іноземній пропаганді
Він також привітав ветеранів з Днем Перемоги й наголосив, що Україна зробила дуже багато для перемоги. Без наших українських героїв перемоги не було б, і сучасники у великому боргу перед цими людьми.
Самі ж ветерани, покладаючи квіти до Меморіалу Слави, наголошували, за словами Олександра Турчинова, що мріють про мир і спокій сьогодні, як і під час війни, повідомляє прес-служба Президента.
Керівник парламенту зазначив, що свято Перемоги в Україні пройшло гідно: у Харкові, Києві, Одесі, інших містах, за винятком східної частини країни, зокрема міста Маріуполя. «Під час святкування Дня Перемоги у Маріуполі терористи атакували управління МВС, була запекла бійка, загинули люди, — сказав посадовець, наголошуючи, що за цим стоїть керівництво РФ. — Мета, яку ставить керівництво Російської Федерації, — дестабілізувати ситуацію в Україні». Найтрагічніше те, що внаслідок таких дій загинули цивільні люди.
Також, за словами керівника парламенту, ці «небезпечні злочинні дії руйнують економіку Донбасу: люди залишаються без зарплатні, зупиняються виробництва». На превеликий жаль, «вакханалія, страшний терор відбувається за підтримки великої кількості місцевого населення. Це найскладніша проблема, коли населення, обдурене пропагандою РФ, підтримує терористів», — сказав він і додав, що «все одно треба залишатися людьми, зберігати людське ставлення до того, що відбувається навколо тебе». Водночас, за словами глави парламенту, на сході дуже багато людей є патріотами України.
Повільне ж просування Антитерористичної операції Олександр Турчинов пояснив насамперед небажанням завдати шкоди мирному населенню. За його словами, можна було б легко знищити терористів, якби не було тих людей, які, обдурені пропагандою, прикривають собою злочинців. «Це все дуже ускладнює досягнення мети Антитерористичної операції, — резюмував він. — Завдання Антитерористичної операції — у першу чергу, захистити людей від цього свавілля, від цього жаху і вбивств».
«Урядовий кур'єр».
Возобновлен призыв
Исполняющий обязанности Президента Украины, Председатель Верховной Рады Александр Турчинов подписал Указ «О мерах по повышению обороноспособности государства», которым предусмотрено возобновление призыва в Вооруженные Силы.
Указ предусматривает в соответствии с Законом Украины «О воинской обязанности и военной службе» в установленном порядке призыв в 2014 году на срочную воинскую службу в Вооруженные Силы и другие воинские формирования Украины годных по состоянию здоровья к воинской службе в мирное время мужчин, граждан Украины, которым ко дню отправки в воинские части исполнилось 18 лет, и старших лиц, не достигших 25-летнего возраста и не имеющих права на освобождение или отсрочку от призыва на срочную воинскую службу.
Кроме того, призыву подлежат лица офицерского состава, которые получили высшее образование по образовательно-квалификационному уровню не ниже бакалавра, прошли полный курс военной подготовки по программе подготовки офицеров запаса и которым присвоено соответствующее воинское звание офицера запаса.
Указ подписан в связи «с дальнейшим обострением общественно-политической ситуации на востоке и юге Украины, а также учитывая факты неприкрытой агрессии, активизации действий незаконно созданных вооруженных формирований пророссийского направления, захвата и блокирования зданий органов государственной власти, органов военного управления, воинских частей, транспортных коммуникаций в Донецкой и Луганской областях».
Согласно тексту указа, призыв на срочную воинскую службу будет проведен в мае–июле 2014 года.
Как сообщалось, 17 апреля Верховная Рада обратилась к и.о. Президента Украины Александру Турчинову с просьбой изучить целесообразность возобновления призыва в Вооруженные Силы Украины, восстановления начальной военной подготовки в школах и военных кафедр в вузах, а также разворачивания учебно-тренировочных центров для резервистов.
Последний призыв в ВСУ прошел осенью 2013 года. Весной 2014 года, согласно ранее принятым решением, призыв оставался только во Внутренние войска МВД Украины.
Свято для всіх поколінь
Урочисті заходи з відзначення 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні почалися в Херсоні з автопробігу, організованого міськими організаціями УСВА, ВГО «Закінчимо війну», Спілкою автомобілістів України.
Учасники автопробігу відвідали пам’ятні місця визволення Херсона і захоронення загиблих воїнів Великої Вітчизняної, поклали квіти до меморіалів.
У Таврійському мікрорайоні міста урочисто відкрито сквер імені Воїнів-інтернаціоналістів і пам’ятний знак загиблому в Афганістані лейтенанту Віктору Бараху. У заході взяли участь місцеві жителі, ветерани війни і праці, молодь, воїни-інтернаціоналісти.
9 Травня, як завжди, «афганці» пройшли урочистим маршем разом з ветеранами Великої Вітчизняної війни і жителями міста. У парку Слави до Вічного вогню, до меморіалу «Воїнам-інтернаціоналістам» і пам’ятника «Скорботна мати» було покладено квіти. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих і померлих воїнів.
Звучали фронтові пісні, ветеранів частували солдатською кашею.
Протягом 2013–2014 років ветерани Афганістану, члени ВГО «Закінчимо війну» і пошукові загони на території Херсонської області розшукали і перепоховали більш як 100 загиблих у Великій Вітчизняній війні бійців. Це значний внесок у патріотичне виховання і увічнення пам`яті загиблих воїнів.
Ольга ПАЛАНИЦЯ.
Допомога від «афганців» Шепетівщини
Актив Шепетівської спілки ветеранів Афганістану одностайно вирішив долучитися до благородної справи й підтримати бойовий підрозділ військової частини нашого міста, який несе бойову вахту в одній з областей країни.
Першими відгукнулися члени спілки – ветерани цієї частини, до них приєдналися й інші. Кожен «афганець» від щирого серця брав участь у збиранні коштів, нікого не потрібно було умовляти. До доброї справи приєдналася церковна громада храму мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, настоятель якого – член нашої спілки отець Анатолій (в миру Вересюк). І це тоді, коли триває будівництво храму, кожна копійка на рахунку. Як зазначив священик, Православна Церква завжди підтримувала і підтримуватиме захисників батьківщини.
На зібрані кошти придбано предмети особистої гігієни, солодощі, цитрусові, а також супутникову антену, в якій мав потребу підрозділ, куди збиралася їхати делегація Шепетівської СВА.
Відвідали земляків — захисників мирного неба — голова ветеранської організації «афганців» В. Окорський і члени спілки В. Лук’янчук, В. Косогов, В. Васик, П. Шидей, а також настоятель отець Анатолій Вересюк. На місці дислокації разом з ветеранами Афганістану і вільними від бойового чергування військовиками отець Анатолій провів заздоровний молебень, окропив святою водою особовий склад і бойову техніку. Представникам військового підрозділу передали дарунки від «афганців» Шепетівщини і церковної громади, гості ознайомилися з умовами проживання воїнів. Місцеве населення також не стоїть осторонь, люди допомагають хто чим може.
Командир підрозділу щиро подякував землякам за матеріальну допомогу, за моральну й духовну підтримку. Приємною несподіванкою для солдатів і офіцерів виявився приїзд воїна-інтернаціоналіста, ветерана частини, старшого прапорщика Володимира Івановича Васика. До речі, в цьому ж підрозділі нині служить його старший син, а наймолодший навчається у військовому училищі, де готують фахівців, зокрема, і для цієї частини.
Ділячись враженнями від побаченого, «афганці» зазначили, що їх приємно вразив піднесений бойовий дух наших військовослужбовців, їхній вишкіл. Отож вони дякують солдатам і офіцерам за гідне виконання ратного обов’язку й вірність присязі.
Шепетівська спілка ветеранів Афганістану висловлює щиру вдячність усім, хто взяв участь у цій місії, а це і церковна громада храму Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, підприємці Михайло Верхогляд, Алла Лінник, Микола Котик, М. В. Сокіл, Наталія Косуха, які відгукнулися на прохання допомогти захисникам Вітчизни.
Збір коштів триває. Приєднуйтесь! Пам’ятайте, що наша допомога сьогодні дуже потрібна українській армії. Допоможемо військовим зміцнити наші Збройні Сили і силою громадськості подолати усі труднощі.
Володимир ПИПИЧ,
член Шепетівської СВА, учасник
бойових дій в Афганістані.
Разом розбудовувати громадянське суспільство
У Сумській обласній раді відбулося засідання, ініційоване її очільником Миколою Клочком на підставі рішення громадського штабу з координації роботи зі збереження стабільної суспільно-політичної ситуації в області, що діє з 3 квітня.
Мета зібрання, учасниками якого стали представники громадсько-політичних формувань області, – обговорити непросту суспільно-політичну ситуацію в країні, спільними зусиллями віднайти шляхи резервів і можливостей, компромісу й порозуміння з людьми для поступу Сумщини вперед.
Відкриваючи засідання, голова обласної ради попросив присутніх у відвертій розмові висловитися щодо ситуації в країні й регіоні, спільно виробити подальші дії тандему влада – громада. Адже саме громадські формування і створюються для здійснення й захисту прав і свобод людей, задоволення їхніх соціальних, культурних та інших інтересів, також разом з владними інституціями мають здійснювати розробку ідей, реалізацію запланованого. Не варто обмежуватися лише закликами і гаслами, потрібна ініціатива знизу. «Зі свого боку, – наголосив Микола Клочко, – зобов’язуюсь почути вас, щоб усі наші спільні напрацювання можна було виконати».
До розмови про суспільно-політичну ситуацію залучилися представники профспілок, обласних осередків політичних партій, інших громадських організацій.
Заступник голови СОО «СОВЕАФ» Олексій Шатов висловив готовність побратимів захищати кордони держави: «Ми – учасники бойових дій, люди, які знають, що таке війна. Ми готові, якщо буде потрібно, знову взяти до рук зброю і захищати інтереси Батьківщини». За його словами, учасники бойових дій глибоко занепокоєнні також з приводу закриття у парку ім. І. Кожедуба центру підготовки юних парашутистів.
Голова обласної ради пристав на пропозицію активно залучати колишніх учасників бойових дій до військово-патріотичної роботи з молоддю, підтримав важливість відновлення діяльності центру.
Звучало безліч пропозицій щодо спільної заяви обласної влади і громадських організацій. Після активного обговорення учасники засідання підтримали текст спільної заяви. У ній, зокрема, йдеться про те, що «громадськість Сумщини, представники політичних партій, громадських організацій та рухів виступають за об’єднання всіх політичних сил для пошуку компромісів з усіма верствами населення, представниками різних політичних уподобань, віросповідань з метою стабілізації суспільно-політичної ситуації, що склалася в країні, наведення правопорядку, поліпшення економічної ситуації, а також забезпечення конституційних прав мешканців Сумщини, поваги до іншої точки зору, активної спільної протидії та засудження будь-якого насильства».
«Ми переконані, – йдеться у заяві, – що саме громадські формування, які здійснюють захист прав і свобод людей та задовольняють їхні соціальні, правові, культурні, релігійні, національні права й інтереси, мають разом з владними інституціями здійснювати розробку ідей, реалізацію запланованого.
Ми ініціюємо контроль за витрачанням коштів місцевих бюджетів, створенням системи патріотичних, духовних цінностей та ідеалів у молоді, в активній боротьбі з бюрократизацією суспільного життя.
Громадські активісти ставлять перед собою завдання: спільно з представниками місцевої влади знайти можливості для врегулювання суспільно-політичної ситуації в регіоні, здійснювати через законні важелі впливу контроль за роботою владних структур, бути активними при забезпеченні життєдіяльності громади Сумщини.
Ми виступаємо за напрацювання механізмів залучення громадськості до безпосередньої участі у формуванні та прийнятті рішень органами влади на законодавчому рівні. А також за негайне реформування правоохоронних органів держави з метою наближення їх до людей».
Учасники зустрічі звернулися до мешканців Сумщини з закликом не піддаватися на провокації радикально налаштованих сил, які закликають до ворожнечі, терору й насильства, а спільно працювати над розбудовою якісно нового громадянського суспільства, де кожен громадянин був би наділений правом брати участь в управлінні громадою.
Олексій ШАТОВ,
заступник голови СОО «СОВЕАФ».
Підтримка для нашого війська
Військовослужбовці підрозділів окремої механізованої бригади оперативного командування «Північ», які передислоковані на територію Сумської області для участі у широкомасштабних військових навчаннях, отримують допомогу від підприємців і місцевих мешканців.
Допомогу військовій частині надавали за кількома напрямами. Зокрема, ще у пункті постійної дислокації силами не лише технічних підрозділів бригади, але й місцевих активістів, було здійснено підготовку бронетехніки та автотранспорту до маршу. Буквально за кілька тижнів, поки військові готувалися до переміщення, місцеві підприємці та громадські активісти допомогли зняти із консервації й поставити у стрій десятки одиниць бронетехніки і вантажних автомобілів.
Для дій у полі потрібні не лише технічні засоби, але й відповідне екіпірування, тому поставили до частини і набір спорядження. Це, зокрема, портативні радіостанції, тактичні розвантажувальні жилети і ремінно-плечові системи, закупили однострої та взуття, захисне спорядження – шоломи і бронежилети.
Особовий склад військової частини, який залучено до несення служби на блокпостах і контрольно-перепускних пунктах, повністю укомплектований засобами індивідуального бронезахисту й тактичним спорядженням. Дуже доречним подарунком армійцям стали спальні мішки, туристичні килимки і намети.
– Технічна і матеріальна підтримка значно розширила наші можливості, – зазначив заступник командира роти з озброєння капітан Роман Наглюк. – Устаткування військовослужбовців механізованих підрозділів не повинно бути на рівні 50-х років минулого століття, коли солдату окрім гвинтівки і чобіт з «шинелькою» видавали лише змінну білизну, казанок і лопатку. Зараз перелік необхідних предметів налічує кілька десятків. Більша частина — це високотехнологічні предмети. Ми розуміємо, люди можуть підтримати нас тим, що продається в туристичних або мисливських магазинах, але нам потрібно все це цільовими армійськими замовленнями і, звичайно, відповідних стандартів.
Суттєву підтримку військовослужбовці отримують й від сумчан. Місцеві підприємці й представники влади допомогли в облаштуванні польового табору, виділили ресурси для інженерного обладнання блокпостів.
Належним чином організовано триразове гаряче харчування. Місцеві підприємства постачають до польового табору хліб, овочі, рослинні жири. Цього ж дня до частини приїхав мікроавтобус з Полтавщини. Як розповів підполковник запасу Олександр Спільний, піхотинцям він привіз понад тонну харчів.
Представник районного об’єднання підприємців Тетяна Стецюха відзначила, що по мірі можливостей для військовослужбовців бригади постачається не лише продовольство, але й різні необхідні у побуті речі, перелік яких узгоджується із командуванням підрозділу. Свою лепту місцеві активісти вносять й в організацію належних побутових умов і культурного відпочинку солдатів і офіцерів.
Як відзначив заступник командира військової частини по роботі з особовим складом підполковник Денис Сохацький, досягнуто домовленості з місцевими осередками культури для того, щоб особовий склад організовано відвідував місцеві музеї, здійснював екскурсії історичними пам’ятками. У вільний час військові переглядають програми телебачення, слухають радіо.
Для облаштування в польових умовах військовим потрібно, загалом, небагато. За роки обмеженого фінансування армія звикла до спартанських умов існування. Меценатство – засіб тимчасового характеру, а війську необхідна постійна увага і забезпечення.
Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ,
Тарас ГРЕНЬ.
Армія вдячна благодійникам
У Золочівсько-Перемишлянському об’єднаному районному військовому комісаріаті, яким керує підполковник Олександр Тіщенко, триває навчання військовослужбовців, яких було призвано згідно з умовами оголошення часткової мобілізації.
– Після прибуття з ними було проведено майже тритижневий курс навчання, під час якого військовослужбовці повністю відновили теоретичні знання й практичну навченість, і приступили до виконання службових обов’язків за посадою, – розповів військовий комісар. До військкомату потягнулися небайдужі українці, які почали пропонувати свою допомогу. «Дякуємо нашим землякам, які допомагають військовим. Майже щодня до нас приходять люди різноманітних професій і пропонують безкоштовну допомогу – від ремонту техніки до постачання продуктів».
Загалом у військовому комісаріаті акумульовано й відправлено у військові частини більше тонни різноманітних продуктів, організовано постачання матеріально-технічних і медичних засобів. Зокрема – комплекти постільної білизни на суму більше 14 тисяч гривень, півтисячі пар шкарпеток, півсотні «спальників», п’ять 4-5-місних наметів. Вагому підтримку надали також колективи Золочівської районної державної адміністрації та Перемишлянської районної ради.
– Плануємо закупити й поставити у війська бронежилети, радіостанції, біноклі й розгрузки. Армія обов’язково віддячить своєму народу за підтримку: дасть відсіч ворогу й збереже країну від загарбників, – наголосив О. Тіщенко.
Віталій ІВАНОВ.
Оздоровлення і лікування
Відтепер оздоровлення громадян відбуватиметься в санаторіях і оздоровницях, що розташовані на материковій частині України, заявила міністр соціальної політики Людмила Денисова.
– Більшість санаторіїв на території Криму вже націоналізовані так званою новою владою. Тому відпочивати і проходити лікування наші громадяни будуть виключно на материковій території України, – сказала Л. Денисова.
Міністр наголосила, що найбільше в цій ситуації постраждали діти та інваліди-спинальники, зокрема, йдеться про дитячий оздоровчий центр «Артек» і санаторії для інвалідів у Саках – «Пирогово» та імені Бурденка.
– Уряд робить усе можливе, аби вирішити питання оздоровлення громадян. Приміром, українські діти цього літа відпочиватимуть в одеській «Молодій гвардії». У наших планах зробити цей заклад новим «Артеком», – зазначила Л. Денисова й додала, що інспектуються ті санаторії, в яких зможуть проходити лікування інваліди.
Про виплати пенсій на Сході
Через захоплення відділень Пенсійного фонду, Нацбанку та інших відомств у Донецькій області уряд фактично не може проводити соцвиплати, хоч і має гроші.
За словами міністра соцполітики Людмили Денисової, зараз Україна намагається проводити виплати навіть у повністю захопленому терористами Слов'янську.
– Пенсії в Донецькій області профінансовано на 65%, соцвиплати – на 98%, але є проблеми з доставкою цих виплат людям. Ми перевозимо це все (гроші для виплат), на броньовиках, на БТРах, – розповіла міністр. – Але тепер ситуація в області ускладнилась, і я думаю, що ми не зможемо в таких умовах далі забезпечувати виплати. Ми фактично цього не можемо зробити. Гроші є, але коли заблокована робота НБУ і казначейства, то ніякі виплати не пройдуть.
Л. Денисова розповіла, що в Луганській області пенсії і соцвиплати профінансовано на 68%, і там поки проблем з виплатами і отриманням немає.
Пішов з життя Юрій Андреєв
Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) з великим сумом сповіщає, що 11 травня 2014 року пішов з життя відомий громадський діяч України, учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Юрій Борисович Андреєв.
Ю. Б. Андреєв народився 6 вересня 1950 року в Краснодарі, Росія. У 1968 році вступив до Краснодарського політехнічного інституту, який закінчив за спеціальністю інженер-теплоенергетик.
Проходив військову службу командиром взводу в Прикарпатському військовому окрузі. У 1978–1982 роках працював на Смоленській АЕС старшим інженером з експлуатації турбінного цеху, а з 1982 по 1989 рік – на Чорнобильській АЕС на посаді старшого інженера управління турбін, начальником зміни. У 1989–1991роках працював у ВО «Київенерго» начальником сектора з протиаварійної роботи.
26 квітня 1986 року з 16.00 на БЩУ-2 брав участь у відключенні 2-го блоку Чорнобильської АЕС, який був у важкому аварійному стані: було відсутнє резервне електричне живлення 6 кВт. Цей блок був, попри інструкцію, надійно зупинено, аварію локалізовано рамками 4-го блоку. Брав участь у спорожненні маслосистеми 7-го турбогенератора 4-го енергоблоку ЧАЕС. У червні 1986 року керував дезактивацією приміщень і світлового двору турбінного цеху, а у жовтні 1986 року брав участь в пусках 1 і 2 енергоблоків ЧАЕС.
У 1990 році на I конференції ВГО «Союз Чорнобиль України» обраний президентом цієї організації. Брав участь у розробці проектів законів СРСР, Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Для захисту конституційних прав і соціальних гарантій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, «Союз Чорнобиль України» провів більш як 120 всеукраїнських протестних акцій, демонстрацій, пікетувань, за що Ю. Андреєва 10 раз притягували до кримінальної відповідальності. Усі звинувачення були зняті через відсутність в діях Ю. Б. Андреєва складу злочину.
На прохання Юрія Борисовича і за благословенням Блаженнійшого Митрополита Київського і Всієї України Володимира була написана та освячена у 2003 році ікона «Чорнобильський Спас», яка пройшла Хресною Ходою по всіх областях України. Силами «Союзу Чорнобиль України» у Чорнобилі відновлено храм Святого Іллі – єдиний діючий храм у зоні відчуження ЧАЕС.
Ю. Б. Андреєв у складі делегації представляв Україну на міжнародних симпозіумах МАГАТЕ, був авторитетним спеціалістом з проблем Чорнобильської катастрофи, визнаним лідером не тільки всеукраїнського Чорнобильського руху, а також і за межами країни. Мав заслуги у розробці суверенної, демократичної, правової держави.
Юрій Борисович Андреєв нагороджений грамотою Верховної Ради УРСР, Почесною грамотою Верховної Ради України, орденами «За заслуги» ІІ і ІІI ступенів та іншими відзнаками, високим званням «Почесний енергетик України».
Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) висловлює щирі співчуття рідним і близьким, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, колегам покійного в зв’язку з тяжкою непоправною втратою. Пам'ять про Юрія Борисовича Андреєва назавжди збережеться у наших серцях.
Прес-служба УСВА.
Актуальне інтерв’ю
Новації у пенсійні сфері
Наскільки пом’якшила наслідки економічної кризи для українців пенсійна реформа
З 1 квітня набув чинності Закон «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні». У ньому є новації стосовно пенсіонерів, які вже викликали в суспільстві неоднозначну реакцію. Однак фахівці переконані, що антикризові заходи, спрямовані на порятунок економічної ситуації в державі, могли б ударити по кишені українців значно сильніше, якби не започаткована у 2011 році пенсійна реформа. Так вважає і провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Лідія ТКАЧЕНКО, яку ми попросили прокоментувати пенсійні новації, запроваджені урядом у пакеті антикризових заходів.
– Лідіє Григорівно, критики нинішньої влади насамперед обурені тим, що наслідки кризи мають пожинати представники чи не найбільш вразливої категорії наших співвітчизників – пенсіонери. Наскільки це відповідає дійсності?
– Криза так чи інакше торкнеться всіх. І як показує практика, вищі ризики існують для вразливих категорій населення, зокрема пенсіонерів, доходи яких напряму залежать від ситуації у державних фінансах. Хоча більшість заходів зазначеного закону зачіпають інтереси лише вузької категорії осіб – так званих спецпенсіонерів. Відтепер нарахування їхніх пенсій буде здійснюватися у розмірі не 80%, а 70% від їхнього заробітку, тобто їхні пенсії автоматично зменшаться на 10%. Це стосуватиметься тільки нових пенсіонерів, тих, хто буде оформляти пенсію вже після ухвалених змін. За даними Міністерства фінансів, очікується, що до кінця року дія цієї норми стосуватиметься 3328 осіб. Це дасть можливість зекономити державному бюджету майже 10,7 млн. грн.
Інша новація стосується вже «старих» спецпенсіонерів, які вийшли на заслужений відпочинок ще до набуття чинності пенсійної реформи (тобто до 1 жовтня 2011 року), і тому на них не поширилося обмеження максимального розміру виплат. Для них запроваджується оподаткування надвисоких сумм – виплати, вищі за 10 тис. грн., підлягатимуть оподатковуванню.
– І багато таких пенсіонерів?
– Знову ж таки, за даними Мінфіну, кількість пенсіонерів із пенсіями понад 10 тис. грн. сягає майже 5 тисяч. В основному це колишні народні депутати, прокурори, судді, військові генерали. Відтепер усі вони платитимуть податки. Пенсійний фонд у них буде податковим агентом і вираховуватиме відповідно до Податкового кодексу податки із суми пенсії, що перевищує 10 тис. грн.
– За якою шкалою відбуватиметься оподаткування?
– Місячні виплати будуть оподатковуватися за ставкою 15%, якщо сума перевищення залишається у межах 10 мінімальних зарплат, а з вищої суми – за ставкою 17%. Окрім того, за підсумками податкового року ще буде робитися перерахунок загального річного доходу за прогресивною шкалою.
Зазвичай у народних депутатів пенсії в розмірі 14-15 тис. грн., а от пенсій розміром понад 20 тисяч справді в Україні небагато.
– Отже, йдеться про доволі обмежене коло осіб?
– Звичайно. Як на мене, оподаткування високих пенсій створює й чимало проблем.
По-перше, зросте навантаження на працівників Пенсійного фонду, які змушені будуть взяти на себе ще одну додаткову функцію із нарахування податку. Та й пенсіонерам – зайвий клопіт, бо змушені будуть за підсумками року подавати до податкової свої декларації.
На мою думку, набагато ефективніше міг би спрацювати захід щодо поширення обмеження максимального розміру пенсій на всіх без винятку пенсіонерів – як нових, так і старих. Це і в адміністративному плані було б доцільніше, і більш справедливо по відношенню до решти пенсіонерів, чиї пенсії є занадто малими.
– Але ж за вітчизняним законодавством нові закони не мають зворотної сили!
– Усе це так, проте в дуже багатьох країнах, коли запроваджуються такі жорсткі обмежувальні санкції, вони стосуються всіх абсолютно.
– Звідки взялася сума в 10 тис. грн., вона прив'язана якось до мінімальних стандартів?
– Ні, ця сума зафіксована саме у грошовому еквіваленті й не прив'язана до мінімальних пенсій чи прожиткового мінімуму.
– Ми вже мали прецедент, коли не так давно судді оскаржили в Конституційному Суді рішення про обмеження їхніх пенсій десятьма прожитковими мінімумами. Чи не станеться чогось схожого тепер?
– У нас усе може бути. Тим більше, що бачимо, наскільки Конституційний Суд пристосовується до поточної влади і проявляє «гнучкість». Корпоративний інтерес у них завжди вищий. Тому й кажу, що все може бути. Але ж навіть те, що обмеження скасовували, без відповідних коштів не працюватиме. Якщо не будуть закладені в бюджет відповідні кошти, все одно нічого не зміниться. У нас так законодавство побудоване, що коли КС скасовує якісь обмеження, вони не мають прямої дії для Мінфіну, уряду чи парламенту. Для того, щоб поновилося фінансування, слід внести відповідні корективи на законодавчому рівні.
– Яких саме спецпенсіонерів стосуватиметься новий принцип нарахування пенсій?
– Пенсії, що нараховуватимуть не із 80, а з 70% заробітних плат, будуть у тих, хто піде на пенсію відповідно до Закону «Про державну службу» і прирівняних до них осіб. Це журналісти державних ЗМІ, представники місцевого самоврядування, помічники-консультанти народних депутатів, судові експерти, митники, службовці Нацбанку. Окрім того, таке обмеження стосуватиметься й прокурорів, судців, народних депутатів і військовослужбовців, тобто всіх, хто служить державі.
– Отже, «затягти паски» мають лише спецпенсіонери?
– На жаль, ні. У нинішньому році «заморожено» всі прожиткові мінімуми і всі мінімальні стандарти. Тобто, мінімальна пенсія протягом року змінюватися не буде, відповідно не будуть перераховуватися й пенсії. І це стосується абсолютно всіх: тих, хто живе на мінімальну пенсію, і тих, хто отримує більше. Проте, якщо згадати, то й торік прожитковий мінімум теж не переглядався. Тільки з 1 грудня він був підвищений, але за політичними подіями ніхто цього й не помітив. Щоправда, уряд запевняє, що буде включено помісячну індексацію відповідно до фактичного зростання цін. Але це неповне відшкодування. Коли індексація здійснюється на фактичну інфляцію, то завжди є відставання купівельної спроможності.
Тобто спочатку зростають ціни, а вже потім на відповідний відсоток підвищується пенсія. Люди зазвичай отримують пенсію на початку місяця і мусять жити на ці гроші цілий місяць, а ціни зростають щодня. До того ж, загальний індекс інфляції не враховує специфіку потреб пенсіонерів та структуру їхніх споживчих витрат.
Уряд прогнозує, що інфляція цьогоріч становитиме 12-14%. Мені здається, вона буде набагато більшою. Планується різке підвищення житлово-комунальних тарифів.
Уже зараз на третину зріс курс долара та євро, відповідно подорожчає й весь імпорт. Поки що такий «скачок» ми не сильно відчуваємо, бо залишки товарів ще є. Неодмінно дорожчатимуть ліки, що також напряму торкнеться пенсіонерів.
– Ми заговорили про долари, з купівлі яких Пенсійний фонд також сподівається отримати відповідний зиск. Але ж це ми вже проходили, а потім скасовували.
– Нагадаю, збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з деяких видів господарських операцій, включаючи операції купівлі-продажу валюти юридичними і фізичними особами (незалежно від форми – готівкової чи безготівкової), було запроваджено у листопаді 1998 р. як тимчасовий захід для погашення заборгованості з виплати пенсій. Однак і після погашення заборгованості з виплати пенсій дія цих положень щороку продовжувалася законами про державний бюджет.
З початку 2008 р. збір з операцій купівлі-продажу валюти застосовувався лише до безготівкових операцій, а в січні 2011 р. пенсійний збір з валютних операцій було скасовано зовсім. Неодноразово змінювалась і ставка збору з операцій купівлі-продажу валюти. До 2006 р. вона становила 1,5%, потім поступово скорочувалась: у 2006-му – до 1,3%, у 2007-му – 1%, 2008-му – 0,5%, а з 2009-го – 0,2%.
Новітні зміни передбачають запровадження з 1 квітня збору з операцій з купівлі іноземної валюти у безготівковій та/або готівковій формі юридичними і фізичними особами в розмірі 0,5% від суми операції.
У Мінфіні очікують надходження цього збору в сумі 9,1 млрд. грн., тобто понад 70% загальних надходжень зборів на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, до яких ще належить збір з торгівлі ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння, збір під час набуття права власності на легкові автомобілі та збір із операцій придбавання (купівлі-продажу) нерухомого майна.
Хочу наголосити, так званий валютний збір вводиться не на продаж, а тільки на купівлю. Тобто, якщо ви здаєте долари, то з вас не братимуть жодного збору. Як на мене, не факт, що люди масово кинуться в «обмінники», оскільки доходи населення нинішнього року не надто дозволятимуть їм це робити.
– Уряд запропонував відповідні новації й щодо справляння єдиного соціального внеску, кошти з якого перерозподіляються до всіх загальнодержавних страхових фондів. У чому полягають такі зміни?
– Відсоток відрахувань до Фонду соціального страхування на випадок безробіття практично зменшується наполовину, але ці суми відповідно зараховуватимуться до ПФ.
Пенсійному фонду ніби добре, такі гроші йому не завадять. Але що буде з Фондом соціального страхування на випадок безробіття? У нас економічна криза, будуть закриватися підприємства, звільнятимуться працівники, очікується скорочення в силових структурах, на державній службі та у місцевому самоврядуванні. Усі ці вивільнені люди відразу звернуться по допомогу в державну службу зайнятості. Отже, видатки із цього фонду зростуть дуже швидко.
– Хоча про це не надто гучно говорили, але у фонді на випадок безробіття останнім часом був профіцит. Можливо, виходили із цього?
– Справді, складається враження що цей фонд трохи жирує. Приблизно 15% їхніх видатків йде на утримання державної служби зайнятості, тобто на зарплату працівників, оплату комунальних послуг, утримання офісів та інше. Треба мати на увазі, що ця структура не бере жодної копійки з державного бюджету.
– А загалом, чи зростає навантаження від соціальних внесків на наші зарплати?
– Ні, для працівника і роботодавця це не буде відчутно. Суми внесків просто перерозподілили між фондами. Забрали кошти у страхування на безробіття і невелику частку у Фонду з тимчасової втрати працездатності, з якого платяться лікарняні та фінансуються оздоровчі заходи. Можна очікувати, що цього року буде скорочено програми з оздоровлення, менше купуватимуть путівок у санаторії. А додали кошти ПФ (+1,1%) і чомусь трохи на страхування від нещасних випадків на виробництві.
– Які ще резерви, на вашу думку, слід задіяти уряду, щоб наповнити коштами Пенсійний фонд?
– Рецепт тільки один – повинна зростати зайнятість, потрібно створювати робочі місця і платити зарплату «по-білому». Щоб з'явилися гроші, має оживати економіка – треба, щоб працювали установи, заводи, підприємства, надавалися послуги. Воєнна служба відволікає людей від економічної діяльності. Окрім того, значна кількість людей продовжує працювати на базарах, але ніхто ними не переймається і не дбає про те, щоб повернути їх у реальний сектор економіки.
– Були навіть побоювання, що частина пенсіонерів перестане працювати, оскільки з'явилась загроза, що їхні пенсії буде наполовину «зрізано». Схоже, Мінфін відмовився від цієї ідеї.
– Це добре, що уряд вирішив дослухатися до думки громадськості, ЗМІ та експертів. Адже йшлося про загрозу звільнення трьох мільйонів працюючих пенсіонерів, чиї робочі місця, як правило, не приваблюють молодь. Таким чином ми б ще більше заганяли людей у тіньовий сектор. Постраждав би не лише Пенсійний фонд, а й державний бюджет. Втрати могли бути набагато більші, аніж економія. Звичайно, даремно сподіватися, що антикризові заходи уряду будуть підтримані більшістю громадян «на ура». Проте, заради справедливості, маємо усвідомлювати, що ціна таких вимушених кроків могла бути ще вищою, якби ми не запровадили у 2011 році пенсійну реформу, зокрема підвищення пенсійного віку. Насправді, зараз це дуже сильно рятує ситуацію, бо зменшує навантаження на пенсійну систему й платників внесків. Тому навіть за таких важких умов уряд може провести індексацію пенсій.
Довідка Обсяг соцвиплат у першому кварталі зріс майже до 64 млрд. грн.
«Загальна сума витрат на пенсійні та інші заплановані виплати у січні-березні 2014 року становила 63,7 млрд. грн., що на 1,5 млрд. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Пенсії призначено 108,4 тис. громадян, а 139 тис. працюючих пенсіонерів проведено перерахунок пенсій», – повідомили в Пенсійному фонді України.
Крім того, в ПФ наголосили, що пенсіонери, які переїхали з Криму, також отримують пенсії. З 24 березня до органів відомства звернулися 1416 громадян із проханням організувати їм пенсійні виплати за новим місцем проживання.
Раніше міністр соціальної політики Людмила Денисова зазначала, що найближчим часом уряд прийме постанову, відповідно до якої буде проведено індексацію пенсій, оскільки на сьогоднішній день інфляція становить 3%.
21.05.2014