Відходять у вічність ветерани Великої Вітчизняної війни. Естафету пам’яті від них прийняли їхні сини та внуки.
Військово-патріотичному вихованню учнівської молоді професійного ліцею завжди приділялась неабияка увага. Багато років у нашому навчальному закладі працює клуб «Корчагінець», одним із завдань якого було і залишається вивчення історії Шепетівки у період Великої Вітчизняної війни, знайомство із життєвим подвигом ветеранів.
Зусиллями учнів та викладачів було зібрано важливі матеріали про окупаційний режим у Шепетівці, вивчено діяльність Шепетівсько-Славутського підпілля, зібрано дані про багатьох учасників війни.
З того часу, як навчальний предмет «Захист Вітчизни» у ліцеї став викладати ветеран Афганської війни, кавалер двох орденів Червоної Зірки В. А. Малошик, клуб «Корчагінець» активізував свою роботу за рахунок туристичних походів місцями, які так чи інакше пов’язані з історією Шепетівки у період 1941–1944 років.
Щороку проводиться футбольна першість серед ліцеїстів на кубок імені Володі Ковальчука. Нагорода переможцям вручається лише на місці загибелі юного героя, масових страт населення у період фашистської окупації, місцях розташування концтаборів на території нашого міста тощо.
Цього року учні групи № 204 разом із В. А. Малошиком побували на місцях боїв за звільнення Шепетівки та на могилі визволителя М. С. Федченка — солдата з Чернігівщини, який загинув поблизу нашого міста у січні 1944 року. До речі, за могилою воїна у лісовому масиві Кам’янківського лісництва наші учні доглядають майже 30 років.
Закріплюючи знання орієнтації за азимутом, учні групами прибули на місце призначення, де їх чекали Володимир Молявчик — воїн-інтернаціоналіст, який служив у Лівані та має за плечима три миротворчі місії, Олексій Корінець — отаман Українського козацтва в Ізяславському районі і воїни-інтернаціоналісти Валерій Окорський і Юрій Казмірчук.
Шепетівська міська спілка воїнів-«афганців» і цього разу спонсорувала похід наших дітей. Козаки і «афганці» розповіли про історію виникнення Українського козацтва, згадали про афганські події, наголосили на важливості спадкоємності поколінь та пригостили усіх присутніх смачним, запашним козацьким кулешем, який був зварений на лісовій галявині. А діти, у свою чергу, подякували їм за цікаву розповідь.
А далі завели мову про бої за звільнення Шепетівки від фашистських загарбників, які відбувались саме там, де перебували учні, про воїна-визволителя М. С. Федченка, про те, як було знайдено у лісі його могилу.
Завдяки зусиллям педагогічного колективу та учнів-пошуковців вдалось встановити, що там похований гвардії рядовий 507-го стрілецького полку 188-ї стрілецької дивізії Михайло Савелійович Федченко, 1908 року народження, який загинув 28 січня 1944 року напередодні визволення Шепетівки від фашистських загарбників. Це було у вересні 1986 року.
Через рік на місці поховання М. С. Федченка уже стояв обеліск, який свого часу облаштувало Шепетівське РАПО. Приїздили на могилу до солдата з Чернігівщини його син та онук.
Відтоді учні нашого ліцею щороку бувають на цьому місці, щоб не лише вивчати сторінки історії, а й зрозуміти значимість миру на землі.