В рамках Всеукраїнської акції «Пам’ятаємо минуле за ради майбутнього» Кіровоградська обласна організація УСВА разом з обласною організацією ТСО України, за сприянням Кіровоградської ОДА, народного депутата України С. С. Березкіна провела триденний військово-польовий похід по місцям бойової слави Кіровоградщини на честь Великої Перемоги.
Захід розпочався 6-го травня з покладання вінків та квітів до меморіалу на Фортечних валах у Кіровограді.
Наступний етап проведення естафети відбувся 16-травня, що співпало з 26-річницею початку виведення військ з Афганістану. Учасниками естафети вшановано пам’ятні місця Великої Вітчизняної війни у Знам’янці, Олександрії, Павлиші, Світловодську.
Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю історію війні. Невпинно рідіють ряди ветеранів, але не зникає з пам’яті людської, не йде у забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу. Можна по-різному ставитися до подій Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але хіба можна забути про тих воїнів, хто віддав своє життя заради щастя і свободи інших?
Пам’ять людська повинна жити і лишати прийдешнім поколінням ці сторінки історії, виховувати мужність, почуття патріотизму, любов до Батьківщини, до історії свого народу, пошану до ветеранів Великої Вітчизняної війни, події тих літ нагадують про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони – святиня нашої пам’яті.
До одного із таких пам’ятних знаків і проліг маршрут цьогорічного походу. Метою походу було відвідання та впорядкування пам’ятного знаку воїнам, які загинули при форсуванні Дніпра на ділянці Змитниця – Старе Липове. На сьогоднішній день ці населені пункти, в наслідок створення Кременчуцького водосховища опинилися під водою, про ті страшні події нагадує лише поодинокий острівець з пам’ятним знаком, що залишився від населеного пункту Змитниця.
Для того, щоб потрапити на цей острівець учасникам довелося близько двох годин добиратися до нього водою на катері, що і стало самим складним етапом в подоланні маршруту. Ця ж причина для других бажаючих взагалі унеможливлює шанс потрапити до цього місця, тому на учасників пробігу було покладено ще й завдання по впорядкуванню самого знаку та території навколо нього. По закінченню робіт учасників заходу чекав смачний обід, після якого вони повернулися по домівкам.
Організатори заходу В. М. Остащук – голова Кіровоградської обласної організації УСВА, голова Кіровоградської обласної організації Товариства сприяння обороні України Н. М. Титенок, директор Знам’янського МСТК ТСОУ В. О. Колебіденко висловлюють щиру подяку учасникам походу: голові Олександрівської районної організації УСВА А. П. Кравченку, голові Олександрійської міської організації УСВА Є. В. Звєрєвщікову, голові Олександрійської районної організації УСВА В. М. Кондрескулу, голові Петрівської районної організації УСВА М. М. Кисілю, а за гостину зустріч – у Світловодську – військовому комісару об’єднаного Світловодсько-Онуфріївського комісаріату підполковнику С. С. Балабухі, начальнику Світловодського РВ МНС підполковнику Я. В. Любецькому, капітану катера МНС «Затока» В. В. Прокопцю і його команді, директору Світловодського МСТК і Онуфріївського РСТК ТСОУ С. А. Шеховцову, директору Світловодського краєзнавчого музею В. Ю. Сергєєву, голові Світловодської міськрайоної організації УСВА І. О. Полякову, члену Світловодської міськрайонної організації УСВА О. Ф. Бондарю.
Ми не повинні, не маємо права забути те, що відбулося 70 років тому: якою ціною завойовано мир, чому нам пощастило народитися вільними людьми, кому ми повинні дякувати за це… Велика вдячність усім, хто кував Перемогу, пам’ять про цих людей ми пронесемо у своїх серцях через усе життя. Тож пам’ятаймо про все і про всіх!