" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - "Третій Тост" №12(516), червень 2014 рік Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
 


Погода
Погода!


43628723 Відвідувачів
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Міністерство оборони
Орденские планки – ветеранам
Урядовий портал
Боевое Братство
Укрінформ
"Третій Тост" №12(516), червень 2014 рік Надрукувати Надіслати електронною поштою
Правління УСВА
24 червня відбулося чергове засідання Правління Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), на якому обговорено питання:
1. Про ротацію у складі Правління УСВА.
2. Про позицію УСВА у світлі подій в Україні у 2013–2014 роках.
3. Про хід проведення  Року учасників бойових дій на території інших держав і відзначення 25-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану на загальнодержавному, територіальних і місцевих рівнях.
4. Про підготовку до проведення VII звітно-виборної Конференції УСВА і внесення змін до Статуту УСВА.
5. Про газету УСВА «Третій тост».
6. Різне.
На початку роботи Правління присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять загиблих учасників антитерористичної операції на сході країни і висловили щирі співчуття родинам загиблих.
З інформацією про ротацію у складі Правління виступив голова УСВА С. В. Червонописький. 22 березня відбулася виборна конференція Чернівецької обласної організації УСВА, на якій головою організації обраний Петро Євсійович Раца. 12 квітня відбулася ХІ звітно-виборна конференція Закарпатської територіальної організації УСВА, головою обраний Віктор Карлович Югас. 23 квітня відбулася VІІ звітно-виборна конференція Рівненської обласної організації УСВА, головою обраний Володимир Феліксович Гурницький. Внесено пропозиції виключити зі складу Правління  Спілки А. І. Шейдіка і М. П. Ражика й ввести до його складу новообраних голів обласних організацій УСВА П. Є. Рацу, В. К. Югаса і В. Ф. Гурницького.
За інформацією, яка розміщена на сайті Всеросійської громадської організації ветеранів «Бойове братерство», голова Кримської Республіканської організації УСВА С. І. Тарасов і голова Севастопольської міської організації УСВА О. П. Пермінов увійшли до складу та очолили відповідно Кримське Республіканське відділення і Севастопольське міське відділення Всеросійської громадської організації ветеранів «Бойове братерство» у Південному федеральному окрузі РФ.
На базі організацій УСВА в Криму (Севастопольська, Бахчисарайська, Керченська, Євпаторійська та інші) створено осередки ветеранських організацій, які на правах місцевих увійшли до складу ветеранських організацій Російського Союзу ветеранів Афганістану, Всеросійської громадської організації ветеранів «Бойове братерство» і Загальноросійської громадської організації інвалідів війни в Афганістані.
3 червня цього року нами було направлено офіційні запити до керівників ветеранських організацій РФ щодо підтвердження факту входження керівників кримських організацій УСВА до складу ветеранських організацій РФ і процедури їх реєстрації. До цього дня жодних повідомлень і телефонних дзвінків від них не надходило.
Є пропозиція запропонувати Ревізійній комісії УСВА з’ясувати обставини й вивчити ситуацію з цього приводу  і свої пропозиції доповісти на черговому засіданні Правління Спілки.
Виходячи з цього, є пропозиція, застосовуючи ст. 3.11. Статуту УСВА, тимчасово призупинити роботу в складі Правління Спілки С. І. Тарасова та О. П. Пермінова до звіту  і пропозицій Ревізійної комісії УСВА.
З цього питання члени Правління проголосували одноголосно.    
З другого питання доповів голова УСВА С. В. Червонописький:
«Події, які відбуваються в країні впродовж останніх місяців, у центрі уваги нашої Спілки. З самого початку ми активно включилися у ці події. Було організовано штаб з координації дій, який очолив О. І. Міхнюк. За пропозицією Київської міської спілки ветеранів Афганістану 28 листопада 2013 року були виставлені намети на Майдані Незалежності, в яких згуртувалися учасники бойових дій – члени нашої Спілки, які стали живим щитом між  сторонами конфлікту біля Адміністрації Президента України.
В акціях протесту як у центрі, так і на місцях, взяли активну участь всі територіальні організації Спілки.
Неможливо замовчувати той факт, що деякі керівники наших організацій висловлювали докори на адресу керівників Спілки та особисто голові з приводу пасивної участі в подіях, що відбувалися. Не буду виправдовуватися, але хочу  сказати, що УСВА є громадською організацією, а не військовою частиною, де все виконується за наказом. Ми не маємо права нав’язувати свою думку кожному члену нашої організації як йому потрібно діяти у тій чи іншій ситуації. З самого початку конфлікту ми підтримували пропозиції та ініціативи, які надходили з місць, і наголошували, що кожен учасник бойових дій повинен самостійно визначитися, як йому діяти в такій ситуації.
Для координації дій і вироблення спільних заходів було проведено дві селекторні наради. Відбулося обговорення ситуацій на місцях, але, по правді сказати, ініціатив і конкретних пропозицій щодо діяльності УСВА у цій ситуації, які заслуговували б на увагу й застосування, з боку керівників організацій надходило дуже мало. Навіть зараз не всі члени Правління визначилися зі своєю позицією і місцем своїх організацій.  
Відкликаючись на потреби держави допомогти Збройним Силам України, ми ініціювали відкриття благодійного рахунку для збору коштів з метою закупівлі необхідних засобів і матеріалів для  військових частин. Було зібрано 87 613 гривень. Завдяки наполегливій праці керівників територіальних організацій кошти надійшли з Вінницької, Кіровоградської, Київської областей, з Києва, Сум і Черкас. З цих коштів було направлено 49 500 гривень через Вінницьку обласну спілку ветеранів війни в Афганістані для надання благодійної допомоги військовій частині А-1660.
У ході проведення АТО в південно-східних областях є численні поранені, які перебувають на стаціонарному лікуванні у військових госпіталях, в обласних і міських лікувальних закладах.
З ініціативи центрального апарату Спілки і Київської міської спілки ветеранів Афганістану за рахунок зібраних коштів організовано закупівлю предметів гігієни і першої необхідності на суму 23 680 гривень для вручення пораненим, які перебувають на лікуванні у Центральному військовому клінічному госпіталі ЗС України. 11 і 17 червня  представники нашої Спілки спільно з керівництвом Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України відвідали госпіталь і вручили набори 80 пораненим.
Нами було проведено організаційні заходи з розміщення евакуйованих сімей з південних регіонів у західні області. Ця робота триває і нині.
 Пропозицій щодо моральної підтримки і матеріальної допомоги з боку територіальних організацій не надходило. Але багато з нас пройшли лікування після бойових поранень і захворювань і особисто знаємо, наскільки важлива будь-яка підтримка для пораненого бійця.
Хотілося б, щоб такі акції не були разовими і проводилися не для піару, а були конкретною допомогою потерпілим. Думається, що на місцях проводяться заходи з надання допомоги, але про цю роботу немає інформації. Необхідно, щоб був зворотній зв'язок».
Виступили з цього питання і надали свої пропозиції заступник голови УСВА О. І. Міхнюк, голова Київської міської спілки ветеранів Афганістану М. М. Гончаренко, голова Волинської обласної організації УСВА Г. Г. Павлович, голова Хмельницької обласної організації УСВА М. І. Приступа, голова Полтавської обласної організації УСВА Ю. М. Цомартов та інші.
Про ситуацію на сході країни по скайпу розповів і відповів на запитання членів Правління голова Луганської обласної організації УСВА І. П. Шердець.
Вирішено створити робочу групу і відпрацювати рішення Правління з цього важливого і болючого питання і після цього опублікувати на сайті УСВА і в газеті.
Про хід проведення  Року учасників бойових дій на території інших держав і відзначення 25-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану на загальнодержавному, територіальних і місцевих рівнях доповів голова УСВА.
На підставі пропозицій УСВА розроблено заходи до Плану підготовки і проведення у 2014 році в Україні Року учасників бойових дій. Пропозиції стосувалися всіх аспектів нашої діяльності, насамперед, посилення соціального захисту ветеранів та інвалідів війни, членів сімей загиблих учасників бойових дій. На жаль, тодішнім керівництвом Міністерства фінансів України було відкинуто пропозиції Спілки, які стосуються:
– збільшення членам сімей осіб, зазначених у п.1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», розміру підвищення до пенсії до розміру підвищення пенсії, встановленого інвалідам першої групи;
– збільшення розміру підвищення пенсії інвалідам війни вдвічі;
– встановлення надбавки на догляд інвалідам війни і розміру підвищення пенсії до пенсії інвалідам війни понад мінімальну пенсійну виплату.
За розрахунками Мінфіну додаткові потреби у видатках на реалізацію цих заходів становили б 984 млн. гривень. Враховуючи це, Міністерство фінансів наполягало на виключенні цих пунктів з Плану підготовки. На таку заяву керівництво УСВА не погодилося і висловило свої зауваження Оргкомітету. Чиновники Міністерства фінансів не враховували ту обставину, що кількість учасників бойових дій в Афганістані катастрофічно зменшується і економити на цих позиціях є вищою мірою цинізму.  
Окремим пунктом, з яким категорично не погодилося Міністерство оборони України,  було і залишається виділення на безоплатній основі демілітаризованої техніки і озброєння для встановлення їх в якості музейних експонатів і пам’ятників. Керівництво міністерства погоджувалося передавати техніку та озброєння тільки за кошти по залишковій ціні.
Після численних листів, звернень до Президента України та уряду затвердити «План заходів з підготовки і проведення  у 2014 році в Україні Року учасників бойових дій на території інших держав» 11 грудня 2013 року Кабінет Міністрів на своєму засіданні з другої спроби затвердив, із зауваженнями, зазначений організаційно-розпорядчий акт.
Завдяки наполегливій і послідовній роботі правлінь територіальних і місцевих організацій Спілки з місцевими органами виконавчої влади проведено велику роботу з підготовки і проведення знаменних дат.
На загальнодержавному рівні проведено основні заходи: урочистості в Національному палаці мистецтв «Україна»; у військових навчальних закладах проведено науково-практичні конференції за участі ветеранів і керівників УСВА; у навчальних закладах проведено тематичні уроки і лекції з історії спецоперації в Афганістані та інших локальних війнах; проведено всеукраїнський благодійний телевізійний марафон для підтримки сімей загиблих і померлих учасників бойових дій і статутної діяльності Спілки; відбувся прийом Президентом України учасників бойових дій на території інших держав і нагородження державними нагородами;  проведено нагородження державними нагородами, відзнаками Кабінету Міністрів України, міністерств і відомств учасників бойових дій; проводиться робота з присвоєння учасникам бойових дій чергових військових (спеціальних) звань, у тому числі, звільненим у запас; збільшено розмір щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни до Дня Перемоги на 7 %; проводилося широке висвітлення у ЗМІ героїчних сторінок історії війни в Афганістані; перевидано книгу із серії «Афганська арена» – науково-довідкове видання «Військово-політична спецоперація СРСР 1979 – 1989 рр.».
До цього дня не вирішено питання виготовлення і вручення відзнаки Президента України – пам’ятної медалі «25 років виведення військ з Афганістану». До нас звертається багато учасників бойових дій з цього приводу.
На засіданні Кабінету Міністрів України Міністерству соціальної політики було дано протокольне доручення відпрацювати проект Указу Президента України «Про втрату чинності Указу Президента України № 79 від 14.02.2014 року». Це указ про встановлення відзнаки – пам’ятної медалі «25 років виведення військ з Афганістану». Міністерство оперативно розробило проект указу і направило його на розгляд Кабінету Міністрів України.
Після отримання інформації про підготовку проекту указу нами було направлено листа Президенту України від 16.06.2014 року про позитивне вирішення питання відзначення учасників бойових дій в Афганістані пам’ятною медаллю.
Викликає велику тривогу  питання фінансування програми забезпечення житлом інвалідів війни з числа учасників бойових дій.  Оформлено документи на купівлю 54 квартир на вторинному ринку в областях, але до цього часу не здійснено перерахунок коштів з державного бюджету на ці цілі.
Нами було направлено листи до Президента України П. О. Порошенка і до Прем’єр-міністра України А. П. Яценюка, в яких викладено наші вимоги щодо термінового вирішення питань соціального захисту ветеранів та інвалідів війни, членів сімей загиблих учасників бойових дій.
Зокрема:
             І. Забезпечення підвищення рівня державних соціальних гарантій для ветеранів війни та сімей загиблих воїнів і померлих ветеранів. З цією метою виступити з законодавчою ініціативою щодо внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війні, гарантії їх соціального захисту», якими передбачити наступне:

1.    Встановити членам сімей воїнів, загиблих у бойових діях на території інших держав, підвищення  до власної пенсії у розмірі підвищення до пенсії, встановленого інвалідам війни першої групи.
2.    Встановити родинам  воїнів, загиблих у бойових діях на території інших держав, 100% знижку за користування житлом, комунальними послугами і вартості палива (для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення).
3.    Встановити родинам померлих учасників бойових дій на території інших держав пільги і компенсації відповідно до ст. 15. «Пільги особам, на яких поширюється чинність цього Закону».
4.    Віднести до осіб, які належать до інвалідів війни, учасників бойових дій на території інших держав, які стали інвалідами внаслідок загального захворювання або захворювання, отриманого під час проходження військової служби чи служби в органах внутрішніх справ, державної безпеки, інших військових формувань.
          ІІ. Доручити Кабінету Міністрів України і місцевим державним адміністраціям укласти з Українською Спілкою ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та її місцевими осередками угоди (меморандуми) про взаємодію і співробітництво, в яких передбачити поетапне вирішення наступних питань:
1. Збільшити розмір мінімальних пенсій інвалідам війни.
2. Розробити державну програму забезпечення житлом ветеранів війни з числа учасників бойових дій на території інших держав.
3. З метою збереження високого рівня медичного обслуговування ветеранів встановити порядок передачі відомчих медичних закладів до Міністерства охорони здоров’я України і місцевих органів влади як діючих майнових комплексів без вилучення обладнання.
4. Збільшити обсяг фінансування для підвищення якості надання послуг із санаторного лікування в санаторіях, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики України.
5. Збільшити розмір фінансування для забезпечення автомобілями інвалідів війни з числа учасників бойових дій на території інших держав, які перебувають на обліку в підрозділах соціального захисту населення, та для підвищення якості технічних засобів реабілітації, якими забезпечуються інваліди.
6. Встановити надбавки на догляд інвалідам війни і розмір підвищення до пенсії інвалідам війни понад мінімальну пенсійну виплату.
7. Збільшити розмір видатків з місцевих бюджетів для надання адресної матеріальної підтримки ветеранам війни та учасникам бойових дій на території інших держав і сім’ям загиблих воїнів.
8. Посилити державний контроль за наданням статусу ветерана війни (учасника бойових дій, інваліда війни, учасника війни). З цією метою створити єдиний державний міжвідомчий орган з територіальними підрозділами з правами визначення статусу ветерана війни для громадян України та інших держав, які постійно проживають в Україні. Передати єдиному державному міжвідомчому органу повноваження визначення статусу ветерана війни від низки центральних органів виконавчої влади.
9.Узгоджувати з всеукраїнськими ветеранськими організаціями кроки щодо реформування соціальної сфери, своєчасно надавати для обговорення і ознайомлення громадськості  проекти законодавчих і нормативно-правових актів з цих питань.
             Перший заступник голови Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України В. Г. Сіроштан наголосив, що питання пам’ятної медалі «25 років виведення військ з Афганістану» не знято і перебуває на погодженні у Президента України П. О. Порошенка, а також проінформував про житлову проблему і як вона буде вирішуватися. Про стан виконання меморандумів у областях доповіли голови територіальних організацій.
              Про підготовку до проведення VII звітно-виборної Конференції УСВА і внесення змін до Статуту УСВА з інформацією виступив С. В. Червонописький.
24 жовтня 2009 року відбулася VI звітно-виборна Конференція УСВА. Таким чином, у листопаді нинішнього року закінчуються повноваження голови і членів Правління Спілки, голови і членів Ревізійної комісії УСВА. Відповідно до ст. 4.14. Статуту УСВА Конференція скликається Правлінням не рідше одного разу на п’ять років.
Є пропозиція членів Президії Спілки у вересні цього року провести чергове засідання Правління, на якому визначитися з датою, місцем проведення, порядком денним і представництвом від територіальних організацій на VII звітно-виборну Конференцію.
Для своєчасної підготовки звіту Правління УСВА головам територіальних організацій направити до центрального апарату інформацію про роботу обласних організацій за звітний період.
22 березня 2012 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про громадські об’єднання». Відповідно до цього рішенням Правління від 18 квітня 2013 року створено робочу групу (голова – О. І. Міхнюк, члени – О. А.Виборнов, М. М. Гончаренко, І. І. Коваль, О. В. Литвинов і М. І. Приступа) для відпрацювання змін до Статуту УСВА у відповідності до Закону України «Про громадські об’єднання». Член робочої групи О. А. Виборнов представив свій варіант проекту Статуту УСВА, який направлено в усі організації УСВА.
Прийнято рішення, відповідно до якого на засіданнях правлінь міських, районних, обласних організацій обговорити Статут УСВА і головам територіальних організацій надати свої пропозиції по внесенню змін до Статуту до 1 вересня 2014 року.
              Про газету УСВА «Третій тост» і пропозиції щодо збільшення тиражу та якості матеріалів виступив заступник голови УСВА П. Г. Покутний. Також обговорювалися питання перереєстрації газети і зміни назви, але більшістю голосів залишили назву «Третій тост».

Прес-служба УСВА.

ЗАЯВА
Чернігівської міської організації УСВА
(воїнів-інтернаціоналістів)

    Ми, учасники бойових дій на території інших держав, усвідомлюємо рівень небезпеки для держави і всього українського суспільства у зв'язку з подіями останніх місяців на сході України. До зовнішньої загрози територіальної цілісності додалися внутрішні виклики – тероризм і діяльність окремих нелегальних озброєних груп і формувань.
    На жаль, випадки використання силового примусу задля задоволення політичних амбіцій мають місце і на нашій чернігівській землі. Викликають тривогу повідомлення правоохоронців про участь у такій діяльності людей з сумнівним минулим, часто – кримінальним, які використовують загальні протестні настрої населення в особистих інтересах. Крім того, мають місце факти залучення молоді й неповнолітніх до процесів громадянського протистояння.
    Реакція суспільства і правоохоронних органів щодо недопущення та упередження таких протиправних і незаконних дій не завжди адекватна і вчасна.
    Воїни-інтернаціоналісти знають ціну життя і смерті, тому так близько до серця сприймають загибель людей, категорично виступають проти військового протистояння, проявів тероризму й сепаратизму, закликають до цілісності та єдності нашої держави.
    Загальні збори Чернігівської міської організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) закликають всі політичні сили, громадські об'єднання і мешканців міста та області діяти виключно у правовому полі, не допускати порушень закону, прав і свобод громадян, з повагою і терпінням ставитися до людей з різними політичними переконаннями і поглядами.
    Мир, спокій, єдність в державі, непорушність її кордонів – головні передумови подальшого розвитку України, незмінності європейського вибору й бажання ЖИТИ ПО-НОВОМУ.


Заяву прийнято на зборах Чернігівської міської
організації УСВА 5 червня 2014 року.

КОЖНА КОПІЙКА ОБЛІКОВАНА
На Чернігівщині, як і в усіх областях країни, триває збір коштів на потреби армії. Про те, як використано зібрані кошти, розповів  голова Борзнянського відділення УСВА  Валерій Молотов.
– Протягом трьох місяців, з березня по червень, на спеціальний благодійний рахунок нашої організації в «Ощадбанку» перераховано 28072 гривні. Зокрема, по 1 тисячі гривень на потреби військових надійшло від ТОВ «Агроінвест – натуральні продукти», ТОВ «Деметра», СТОВ «Авангард», ТОВ «Плиски-Агро», Борзнянської філії ТОВ «Українська молочна компанія», ДП «ДГ «Іванівка», СТОВ «Дружба-Нова», ФГ «Мрія-С», по 500 гривень – від ТОВ «Прохорське» і СТОВ «Дружба», 1800 гривень – від ПП «Артанія-Агро», 4000 гривень – від ДП «Красносільське-молоко».
По 200 гривень перерахували пенсіонерка з Борзни Ніна Дмитрівна Сіренко і благочинний Борзнянського округу протоієрей Іван Олинчук. 1 тисячу гривень із власних заощаджень для наших солдатів передав 93-річний ветеран Великої Вітчизняної війни, знана й шанована людина в районі та місті Анатолій Антонович Сліпець. Від імені жителів Сиволозької територіальної громади 8872 гривні передав сільський голова Олександр Кудлай. 3 тисячі гривень перерахував учасник бойових дій в Афганістані, керівник ПП «Пісківське» Бахмацького району Валерій Колоша.
Нині на рахунку налічується 10300 гривень. Інші кошти пішли на придбання речей першої необхідності для солдатів танкової частини, де проходять службу й борзнянці (1400 гривень), предмети обмундирування (3400 гривень), укомплектовані ліками аптечки (2100). Для відправки призовників на місце дислокації військової частини придбано пального на суму 2092 гривні 87 копійок. На заправку транспорту, придбання багатофункціонального пристрою та акумулятора для військкомату витрачено 5099 гривень 1 копійка, на предмети першої необхідності для солдатів, канцтовари для РВК пішло 1934 гривні 97 копійок. Якщо полічити, то сума видатків буде значно вищою. Чому? Бо дехто з «афганців» доплачував власними «живими» коштами, а не з благодійного рахунку.
Найближчим часом на 3 тисячі гривень планується придбати два біноклі та «розгрузки».  Тому відповідально можу заявити:  КОЖНА КОПІЙКА ОБЛІКОВАНА. На весь придбаний товар є відповідні касові чеки й накладні.
Небайдужим нагадуємо реквізити Борзнянського районного відділення УСВА в «Ощадбанку»: р/р 26006301102266, МФО 353553, код 26544080.
Записав
Андрій ДОНЧЕНКО.

В центре внимания – воспитание

«Афганцы» Харькова и области особое внимание в наше непростое время уделяют военно-патриотическому воспитанию молодежи.
На очередном заседании правления ХОСВА-УСВА принято решение выступить с инициативой о создании общественных советов по патриотическому воспитанию и допризывной подготовке молодежи, о создании государственного центра, разработке и принятии государственной программы Закона Украины «О военно-патриотическом воспитании и допризывной подготовке молодежи».
Под председательством заместителя председателя облгосадминистрации В. В. Хомы состоялось совещание по вопросу военно-патриотического воспитания и допризывной подготовки молодежи, в котором приняли участие председатели райгосадминистраций, руководители областного, районных военных комиссариатов, руководители профильных управлений и департаментов ОГА, руководители региональных общественных ветеранских организаций.
Председатель правления ХОСВА-УСВА В. Н. Рыжков предложил разработать и принять областную программу, создать при областной и районных госадминистрациях общественный совет, создать областной центр военно-патриотического воспитания и допризывной подготовки молодежи.
На очередной отчетно-выборной конференции Харьковского городского союза ветеранов Афганистана, в работе которой приняли участие делегаты из 9 районных организаций, а также представители первичных организаций, председателем правления вновь избран В. Н. Коваленко.
 
Пресс-служба ХОСВА-УСВА.

В організаціях УСВА
Відвідали госпіталь «Лісова поляна»

Голова Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) С. В. Червонописький, голова Київської обласної організації УСВА І. І. Коваль, голова Київської міської спілки ветеранів Афганістану М. М. Гончаренко, помічник голови УСВА В. О. Червінський у госпіталі «Лісова поляна» зустрілися з воїнами-інтернаціоналістами і медичними працівниками.
Голова УСВА С. В. Червонописький привітав працівників Державного закладу «Український госпіталь для воїнів-інтернаціоналістів «Лісова поляна» з професійним святом і за значний особистий внесок у справу лікування і відновлення здоров’я ветеранів та інвалідів війни, членів сімей загиблих учасників бойових дій, високий професіоналізм і з нагоди Дня медичного працівника нагородив медаллю УСВА «За заслуги» першого ступеня начальника відділу кадрів Людмилу Анатоліївну Зубець, медаллю УСВА «За заслуги» другого  ступеня головного лікаря Віктора Івановича Олійника, медаллю УСВА «За заслуги» третього  ступеня водія Миколу Івановича Грищенка, медаллю «За громадянську мужність» завідувача неврологічним відділенням Сергія Миколайовича Чепелу, Почесною грамотою УСВА лікаря-стоматолога Тетяну В’ячеславівну Басюк, молодшу медичну сестру Валентину Семенівну Мельник, бухгалтера Марію Андріївну Амонс, оголошено Подяку заступнику головного лікаря Ірині Миколаївні Бобошко і сестрі-господарці Аллі Василівні Сергієнко.
І. І. Коваль від імені Київської обласної організації УСВА подарував госпіталю бензокосилку і солодощі, а голова КМСВА М. М. Гончаренко вручив працівникам госпіталю нагороди Спілки.
Прес-служба УСВА.

«Афганці» пікетували Сумську облдержадміністрацію
Кілька сотень учасників бойових дій, інвалідів війни і членів сімей загиблих з усієї області пікетували будівлю Сумської обласної державної адміністрації.
Пікетувальники вимагали, аби обласна влада припинила ігнорувати їхні проблеми і перейшла від слів до конкретних дій, інакше погрожують влаштувати безстрокову акцію протесту.
За словами учасників мітингу, вже півтора року не працює координаційна рада, «закинуте» в глухий кут військово-патріотичне виховання молоді, недостатнє фінансування обласного клінічного шпиталю, відсутні приміщення для районних організацій – всі ці проблеми підштовхнули їх до акції протесту. Вони наголошують, що учасникам бойових дій не виділяють житло, а деяких звільняють з роботи.
– Ми зібралися під стінами адміністрації, аби звернути увагу влади на проблеми учасників бойових дій області. У нас є низка вимог, які нинішня обласна влада не хоче або не встигає виконувати. Ми попереджаємо: якщо впродовж тижня не отримаємо відповіді, то організуємо безстрокову акцію протесту. Вона буде численнішою, ніж зараз, і відбудеться в усіх районах області, – наголосив Володимир Панченко.
«Афганці» також нарікають, що їхній бойовий досвід не використовується в антитерористичній операції на сході України. Колишніх вояків не беруть до армії через вік, не залучають як інструкторів, а на передову відправляють непідготовлену молодь. Тож лишається допомагати солдатам лише матеріально.
– Найбільша проблема в області – квартирне питання. Програма із забезпечення житлом учасників бойових дій та інвалідів не буде фінансуватися цього року ні за кошти державного, ні за кошти обласного бюджету. Можливо, ці кошти виділятимуть у наступні роки, коли у державі налагодиться сектор економіки, – зазначив радник голови облдержадміністрації Віктор Бобиренко. За його словами, більшість вимог «афганців» справедливі й мають бути виконані.
Представники влади пообіцяли зібрати довгоочікувану координаційну раду.
Прес-служба «СОВЕАФ».

Юридична консультація
Наші права і пільги
На запитання наших читачів, відповідають спеціалісти Пенсійного фонду України
Я пенсионер, участник боевых действий, несколько раз имел возможность проехать  в междугородном автобусе бесплатно, но мне всегда отвечали отказом. Знаю, что имею льготы на проезд в междугородном транспорте. Так ли это?

Согласно п. 7 части первой ст. 12 Закона Украины «О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты»  участники боевых действий имеют право на бесплатный проезд всеми видами городского пассажирского транспорта, автомобильным транспортом общего пользования в сельской местности, а также железнодорожным и водным транспортом пригородного сообщения и автобусами пригородных и междугородных маршрутов, в частности внутрирайонных, внутри- и межобластных, независимо от расстояния и места проживания.
Кроме того, законодательством определен источник финансирования предусмотренных в законодательстве льгот отдельным категориям граждан, в том числе ветеранам войны, на проезд всеми видами междугородного транспорта.  Речь идет о субвенции на предоставление льгот по оплате услуг связи, на предоставление других льгот и на компенсационные выплаты за льготный проезд отдельных категорий граждан. Согласно Правилам предоставления услуг пассажирского автомобильного транспорта, утвержденным постановлением Кабинета Министров Украины от 18.02.1997 г. № 176, граждане, имеющие льготы по оплате проезда на междугородных маршрутах, обращаются в билетную кассу автостанции, чтобы там была сделана соответствующая отметка в кассовой ведомости для получения бесплатного билета, а если нет кассы, обращаются к водителю. Следует отметить, что в ст. 37 и 60 Закона Украины «Об автомобильном транспорте» предусматривается ответственность автомобильного перевозчика за безосновательный отказ от льготной перевозки пассажира.
Согласно статьям 3 и 37 Закона Украины «Об автомобильном транспорте»  льготные перевозки пассажиров, пользующихся такими правами, обеспечивают автомобильные перевозчики (юридические и физические лица — субъекты предпринимательской деятельности, которые осуществляют перевозку пассажиров на автобусных маршрутах общего пользования). Органы местного самоуправления формируют сеть городских автобусных маршрутов общего пользования и осуществляют контроль над выполнением транспортного законодательства на соответствующей территории. Безосновательно отказать в льготной перевозке — значит нарушить действующее законодательство, а это влечет за собой ответственность согласно законодательству.
Городские и пригородные льготные перевозки граждан обеспечиваются за счет субвенций из государственного бюджета местным бюджетам на компенсационные выплаты за льготный проезд отдельных категорий граждан, в частности, за проезд ветеранов войны.

Мне 19 лет, получал пенсию за умершего отца, перешел на второй  курс университета. Будет ли мне выплачиватъся пенсия за время каникул?
Согласно ст. 36 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» дети, учащиеся на дневной форме обучения в общеобразовательных учебных заведениях системы общего среднего образования, а также в профессионально-технических, высших учебных заведениях, имеют право на получение пенсии по случаю потери кормильца до окончания учебных заведений, но не дольше чем до достижения 23 лет, и дети-сироты — до достижения 23 лет независимо от того, учатся они или нет. Период учебы подтверждается справками учебных заведений о том, что лица, указанные выше, учатся на дневной форме обучения. После того, как получателем пенсии в управление ПФУ будет предоставлена справка учебного заведения о продолжении учебы на втором курсе, выплата пенсии будет продолжена.
Согласно Положению об организации учебного процесса в высших учебных заведениях учебный год длится 12 месяцев, начинается обычно 1 сентября и для студентов состоит из учебных дней, дней проведения итогового контроля, экзаменационных сессий, выходных, праздничных и каникулярных дней. Поэтому если получатель пенсии не утрачивает статус студента, пенсию продолжают выплачивать на протяжении всего учебного года, в том числе и во время каникул.
Имею ли я право на назначение пенсии за особые заслуги перед Украиной и в каком  размере, если мой муж посмертно награжден орденом «За мужество»?
Согласно п. 6 ст. 1 Закона Украины «О пенсиях за особые заслуги перед Украиной» такие пенсии  устанавливаются гражданам Украины, награжденным, в частности, одним из орденов Украины.
Статьей 5 этого закона предусмотрено, что пенсия за особые заслуги устанавливается как надбавка к размеру пенсии, на которую лицо имеет право согласно закону, в соответствующих процентах от прожиточного минимума, определенного для лиц, потерявших трудоспособность, в зависимости от заслуг лица. Для лиц, указанных в п. 6 ст. 1, размер этой надбавки определяется в пределах от 20 до 25%.
Статьей 6 этого закона определено, что в случае смерти лица, имевшего право на пенсию за особые заслуги согласно ст. 1, нетрудоспособные члены семьи умершего, указанные в ст. 36 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании», имеют право на установление надбавки к пенсии. В частности, при наличии одного нетрудоспособного члена семьи — в размере 70% от надбавки к пенсии умершего кормильца или надбавки к пенсии, которая могла быть ему установлена.
В данном случае жена умершего мужа, награжденного посмертно орденом «За мужество», имеет право на установление к пенсии надбавки в размере 70% от размера надбавки, которая могла быть установлена мужу, как лицу, предусмотренному п. 6 ст. 1 закона.
Имеет ли право на пенсию по случаю потери кормильца согласно Закону Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» один из нетрудоспособных членов семьи в возрасте после 18 лет, который учится в университете, если второму в возрасте до 18 лет назначена пенсия по случаю потери кормильца согласно Закону Украины «О пенсионном обеспечении лиц, уволенных с военной службы, и некоторых других лиц»?
Пенсия по случаю потери кормильца на нескольких иждивенцев должна назначаться по нормам одного закона. При указанных обстоятельствах пенсию по случаю потери кормильца на двух иждивенцев можно назначить только по нормам Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании». Этим законом предусмотрено, что на всех членов семьи, имеющих право на пенсию по случаю потери кормильца, назначается одна общая пенсия (ст. 39).

Я принимал участие в боевых действиях в период Великой Отечественной войны. В апреле мне установлена вторая группа инвалидности вследствие общего заболевания. Какой размер пенсии я буду получать?
Поскольку Вы относитесь к инвалидам войны второй группы, то согласно Закону Украины «О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты» (п. 8 ст. 7 этого закона) минимальный размер пенсионной выплаты (с учетом надбавок, повышений, дополнительных пенсий, целевой денежной помощи, сумм индексации и других доплат к пенсиям, определенным законодательством, кроме пенсий за особые заслуги перед Украиной) устанавливается на уровне 255% от прожиточного минимума для лиц, потерявших трудоспособность, что на сегодняшний день составляет 2419,95 грн.

Я инвалид войны первой группы. Получаю пенсию по возрасту, к которой установлена государственная социальная помощь на уход в размере 475,50 грн. Увеличится ли размер помощи на уход, если мне будет установлена подгруппа А первой группы?
Законом Украины «О государственной социальной помощи лицам, которые не имеют права на пенсию, и инвалидам» предусматривается, что лицам, которые относятся к инвалидам войны согласно Закону Украины «О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты» и которым установлена подгруппа А до назначения пенсии по возрасту, устанавливается помощь на уход. Размер помощи на уход для инвалидов войны первой группы подгруппы А составляет 100% от прожиточного минимума для лиц, потерявших трудоспособность, то есть 949 грн.

Я инвалид детства, не имела и не имею своей семьи. Мой отец был инвалидом вследствие общего заболевания, но он воевал во время Великой Отечественной войны. Могу ли я претендовать на установление статуса лица, на которое распространяется действие Закона Украины «О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты». И какие документы мне нужно представить в управление труда?   
Согласно п. 1 ст. 10 Закона Украины «О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты»  действие этого закона распространяется на семьи военнослужащих, партизан, подпольщиков, участников боевых действий на территории других государств, приравненных к ним лиц, указанных в ст. 6 и 7 этого закона, которые погибли (пропали без вести) или умерли вследствие ранения, контузии или увечья, полученных при защите Родины или вследствие исполнения других обязанностей военной службы (служебных обязанностей), а также вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте или во время военной службы либо на территории других государств во время военных действий и конфликтов.
К членам семей погибших, а также пропавших без вести военнослужащих, партизан и других лиц, указанных в этой статье, в частности, относятся: дети, которые не имеют (и не имели) своих семей, и дети, которые имеют свои семьи, но стали инвалидами до достижения совершеннолетия.
Статус лица, на которое распространяется действие Закона Украины «О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты», Вам может быть установлен, если Вы представите в органы труда и социальной защиты населения по месту регистрации документы, подтверждающие причинную связь смерти Вашего отца с ранением, контузией или увечьем, полученными при защите Родины, или с заболеванием, связанным с пребыванием на фронте, а также подтверждающую справку о том, что Вы не имели и не имеете своей семьи.

Компенсації вартості санаторно-курортних путівок

Відповідно до затвердженого постановою КМУ від 17.06.2004 р. №785 Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки виплачується інвалідам війни та інвалідам, зазначеним у ст. 62 Закону «Про жертви нацистських переслідувань», за місцем їх обліку 1 раз на 2 роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або (за бажанням) якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медвисновку про необхідність санаторного лікування чи медичних протипоказань.
Грошова компенсація виплачується у таких розмірах: інвалідам війни першої і другої груп – 100%; інвалідам війни третьої групи – 75% середньої вартості путівки.
Крім того, постановою КМУ від 07.02.2007 р. №150 передбачена виплата грошової компенсації за путівку і самостійне санкурортне лікування інвалідам загального захворювання і з дитинства, які перебувають на обліку в органах праці та соціального захисту населення для забезпечення путівкою й не отримували безкоштовного санкурортного лікування за три роки перебування на обліку.
Грошова компенсація за путівку і самостійне лікування нараховується й виплачується: інвалідам першої і другої груп – 75%, третьої групи – 50% розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки.
Розмір компенсації середньої вартості путівки і самостійного санкурортного лікування визначає Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном у межах обсягу коштів, виділених у Держбюджеті на поточний рік. Нинішнього року розмір цієї компенсації наказом Мінсоцполітики від 08.04.2014 р. № 203 затверджено в сумі 360 гривень.

Память в бронзе, металле и камне
Незабутні сторінки історії
    У Шепетівці військово-патріотичному вихованню учнів професійного ліцею завжди приділялася неабияка увага. Багато років у навчальному закладі працює клуб «Корчагінець», одним із завдань якого було і залишається вивчення історії рідного міста у період Великої Вітчизняної війни.
    Учні і викладачі зібрали важливі матеріали про окупаційний режим, вивчили діяльність Шепетівсько-Славутського підпілля, збирають дані про багатьох учасників війни.
    Відтоді як навчальний  предмет «Захист Вітчизни» у ліцеї став викладати ветеран  Афганської війни, кавалер двох орденів Червоної Зірки В. А. Малошик, клуб «Корчагінець» активізував свою роботу за рахунок туристичних походів місцями, які пов’язані з історією Шепетівки у період 1941–1944 років. Щороку проводиться футбольна першість серед ліцеїстів на кубок імені Володі Ковальчука.
    Цього року учні групи №204 разом із В. А. Малошиком побували на місцях боїв за звільнення Шепетівки і на могилі М. С. Федченка — солдата з Чернігівщини, який загинув поблизу нашого міста у січні 1944 року. За могилою воїна у Кам’янківському лісництві учні доглядають майже 30 років.
    Закріплюючи знання орієнтації за азимутом, учні групами прибули на місце призначення, де їх чекали Володимир Молявчик — воїн-інтернаціоналіст, який служив у Лівані й має за плечима три миротворчі місії, Олексій Корінець — отаман Українського козацтва в Ізяславському районі і воїни-інтернаціоналісти Валерій Окорський і Юрій Казмірчук.
    Шепетівська міська спілка воїнів-«афганців» і цього разу спонсорувала похід наших дітей. Козаки і «афганці» розповіли про історію виникнення Українського козацтва, згадали про афганські події, наголосили на важливості спадкоємності поколінь і пригостили всіх присутніх смачним, запашним козацьким кулешем, який був зварений на лісовій галявині. А діти, у свою чергу, подякували ветеранам за цікаву розповідь.
    А далі завели мову про бої за звільнення Шепетівки від фашистських загарбників, які відбувалися саме там, де перебували учні, про воїна-визволителя М. С. Федченка, про те, як було знайдено у лісі його могилу. Завдяки зусиллям педагогічного колективу та учнів-пошуківців у вересні 1986 року вдалося встановити, що там похований гвардії рядовий 507-го стрілецького полку 188-ї стрілецької дивізії Михайло Савелійович Федченко, 1908 року народження, який загинув 28 січня 1944 року напередодні визволення Шепетівки від фашистських загарбників. Через рік на місці поховання М. С. Федченка вже стояв обеліск, який свого часу облаштувало Шепетівське РАПО. Приїздили на могилу до солдата з Чернігівщини його син і онук.
Л. СИДОРЧУК,
заступник директора професійного
ліцею з виховної роботи.

Мемориалы – во всех районах области
20 июня в поселке Новотроицкое Херсонской  области торжественно открыт мемориал воинам-интернационалистам.
Памятный знак установлен перед православной часовней. Скульптор Игорь Клюкин создал фигуру уставшего воина, склонившего голову после  боя, в  руках у него автомат и фляга, над головой витает ангел. Памятник установлен при  помощи, поддержке и на средства  ветеранов-«афганцев»  поселка, местных органов  власти и общественности. А инициаторами его создания стали председатель Новотроицкой районной организации ветеранов Афганистана Анатолий Гамаюнов и участник боевых  действий в Афганистане, майор запаса, глава Новотроицкого райсовета Петр Збаровский. Они приложили немало усилий, чтобы памятник был создан и установлен.
 Председатель Херсонской областной организации УСВА В. Ф. Столяр подчеркнул, что теперь во всех городах и районных центрах области установлены памятники погибшим в Афганской войне и зачитал памятный адрес от председателя УСВА С. В. Червонопиского ветеранам-«афганцам» и жителям Новотроицка. Глава поселкового совета  В. И. Мельник поздравил воинов-интернационалистов с памятным событием.
Ветераны и жители  поселка почтили память погибших земляков минутой молчания и возложили цветы к памятнику. В часовне состоялась панихида. 
Ольга ПАЛАНИЦА.

Спорт
У запеклій боротьбі
У селищі Стара Вижівка на Волині відбувся традиційний турнір з футболу пам’яті земляків, які загинули в Афганістані.
Найкращі чотири команди району розіграли кубок. Торік переможцями турніру стали футболісти села Чевель, які цього року зайняли третє місце. У фіналі в запеклій боротьбі між командами села Смідин і  селища Стара Вижівка перемогли футболісти  із райцентру.
Учасники змагань отримали грошові премії і грамоти від Волинської обласної організації УСВА.
Пресс-служба Волинської обласної організації УСВА.

Традиційно у Знам’янці

На базі Знам’янського міського спортивно-технічного клубу Товариства сприяння обороні України відбувся ІV відкритий чемпіонат Кіровоградської області з військово-спортивних багатоборств. Організаторами змагань, які стали традиційними, виступили Кіровоградська обласна організація УСВА, обласна організація ВДПО «Майбутнє України» і Знам’янський МСТК ТСОУ.
У змаганнях взяли участь вихованці навчальних закладів і військово-патріотичних клубів Кіровоградщини, колектив «Хорт» з Чигирина Черкаської області. Загалом – 12 команд, у тому числі одна команда дівчаток зі Знам’янки.
До спортсменів звернулися директор Знам’янського МСТК ТСО України, учасник бойових дій в Афганістані В. О. Колебіденко, міський голова І. Б. Крижановський, голова Кіровоградської обласної організації УСВА В. М. Остащук, військовий комісар Знам’янсько-Олександрівського ОМВК майор Р. С. Юзвенко, головний спеціаліст відділу освіти  В. М. Мурга, представник Благодійного фонду «Добротвір» Г. Солодецький, начальник повітряно-десантної служби військ спеціального призначення майор В. Л. Ткаченко. Вони зазначили, що з кожним роком коло учасників змагань розширюється, приїжджають юнаки і дівчата не тільки з Кіровоградщини, а й з інших областей. Матеріальна база Знам’янського МСТК ТСО України – спортивний майданчик, тир, навчальна зброя – дозволяє провести таку першість на високому рівні. Змагання проводяться щороку і приємно, що традицією стало організовувати їх саме в Знам’янці.
Особливо хвилюючим для молоді було те, що суддівську команду складали військовослужбовці особового складу окремого полку спеціального призначення.
Змагання проводилися у п’яти видах: неповне розбирання і складання автомата АК-47, спорядження магазину автомата патронами, стрільба зі страйкбольної зброї, спортивне метання ножів, метання гранати на точність. Метання гранати і стрільба з автомата були наближені до реальних бойових умов: виконувалися у справжній солдатській касці, бронежилеті муляжем гранат РГД-5 і Ф-1. Змагання оцінювалися за критеріями військової підготовки.
Переможці нагороджені грамотами, медалями і кубками.
Організатори подбали і про те, щоб учасники і гості змогли відновити свої сили, скуштувавши смачної гречаної каші та чаю з польової кухні.
За вагомий особистий внесок у підготовку й проведення змагань, за багаторічну співпрацю, сприяння розвитку патріотичного виховання молоді та оборонно-прикладних видів спорту в області організатори висловлюють щиру подяку народному депутату України С. С. Березкіну, командиру військової частини А-0680 полковнику В. В. Пікуліну, суддівській колегії.
 
І.  ІВАНЕНКО,
заступник директора Знам’янського МСТК ТСО України.


Передплата-2014
Шановні передплатники!
Розпочалася передплата на друге півріччя 2014 року на газету Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) «Третій тост», де друкуються законодавчі матеріали з питань соціального захисту сімей загиблих військовослужбовців, інвалідів війни, учасників бойових дій, юридичні консультації, матеріали про життя і роботу організацій УСВА (територіальних, місцевих, районних), спогади, проза і  поезія.
Газету  можна передплатити  в усіх відділеннях поштового зв’язку України. Мінімальний передплатний період – один місяць, максимальний – шість місяців.
     Наш індекс – 30224.
     Періодичність виходу – двічі на місяць.
     Вартість передплати  на наступний рік з урахуванням приймання передплати і доставки складає:
     на місяць – 2, 44 грн.,
     на три місяці – 6, 72 грн.,
     на шість місяців – 11, 79 грн.







 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.