У Боярці Київської області, в Навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею ім. І. Богуна (т.в.о. начальника – учасник миротворчої операції на території Республіки Ірак полковник Сергій Мотика), в рамках програми заходів до Дня вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав і 26-ї річниці виведення військ з Афганістану відбулася мала військово-спортивна спартакіада.
У спартакіади брали участь ліцеїсти-богунівці і воїни-інтернаціоналісти Києво-Святошинської районної організації УСВА.
Програма спартакіади складалася з чотирьох етапів: метання ножів, стрільба з пневматичної зброї, турнір з шахів та шашок. Майже місяць ліцеїсти-богунівці І та ІІ курсу виборювали між собою право участі в цих змаганнях у складі збірної «Ліцеїст», визначаючи з-поміж себе найкращих.
Збірну «Інтернаціоналіст», на чолі з головою Києво-Святошинської районної організації УСВА Ларисою Леонтіївною Козленко – капітаном команди та повноцінним учасником всіх етапів, представляли Олександр Бондаренко – заступник голови Києво-Святошинської районної організації УСВА, Олег Свінцицький – голова осередку УСВА м. Вишневе, Анатолій Глушко – голова Боярського міського осередку УСВА, Володимир Ярошенко – голова Софіївсько-Борщагівського осередку УСВА, воїни-інтернаціоналісти Петро Школьний (м. Вишневе), Володимир Поліщук (м. Вишневе), Василь Лук’янчук (м. Боярка).
Урочисте шикування особового складу ліцеїстів І та ІІ курсу… Вітальні слова, з якими до наймолодших представників Збройних Сил України звертаються гості… Вшанування хвилиною мовчання всіх полеглих в боях… Ознайомлення з правилами проведення змагань… Мала військово-спортивна спартакіада стартувала! Попереду – І етап змагань…
В умовах, наближених до бойових…
Розпочинається І етап змагань. Немов бажаючи додатково випробувати учасників, низьке сіре небо розродилося рясним холодним дощем. Втім, це зовсім не завадило вийти на ліцейну смугу перешкод ні команд-учасниць, ні ліцеїстів-глядачів.
Перший етап – під керівництвом командира 8 роти підполковника Андрія Кришини – метання ножів. Критерії оцінювання – кількість та кучність попадань в щит-мішень. Відразу стало зрозуміло, що зустрілися практично рівні супротивники. На боці «афганців» – досвід, на боці ліцеїстів – напружені тренування, молодість та бажання довести, що вони є гідною зміною своїх старших товаришів. Відтак було прийнято рішення визначити лише кращих представників кожної команди. Ними стали ліцеїст-другокурсник Руслан Дем’яненко та «афганець» Олег Свінцицький.
З огляду на погодні умови, змагання зі стрільби – під керівництвом командира 7 роти підполковника Юрія Свінцицького – провели вже в ліцейному стрілецькому тирі. Стрільба – з пневматичного аналогу пістолета «Макаров», у кожного учасника – по два підходи по 5 пострілів: один підхід – тренувальний, другий – заліковий…
В загальному заліку ІІІ місце виборов ліцеїст-другокурсник Руслан Дем’яненко, ІІ – першокурсник Андрій Багмет, І – віце-сержант ІІ курсу Олег Шостак. Серед «афганців» кращими стрільцями були визнані Олег Свінцицький (ІІІ місце), Анатолій Глушко (ІІ місце) та майор Олександр Бондаренко (І місце).
Попереду – «ігри полководців»: турнір з шахів та шашок, арбітром яких став керівник змагань – командир 3 взводу 7 роти майор Олег Решетнік. Цей етап закінчився цілковитою й беззаперечною перемогою… ліцеїстів-богунівців!
В загальному заліку з шашок кращими стали першокурсники Богдан Домашин (ІІІ місце) і Артем Ткачук (ІІ місце) та другокурсник Ігор Сизов (І місце). А кращими шахістами були одностайно визнані другокурсники Володимир Ходосевич (ІІІ місце) та Олег Шостак і першокурсник Денис Маланюк (І місце).
Наука перемоги і… любові!
Мала військово-спортивна спартакіада фінішувала. Радісних усміх на вустах військових ліцеїстів, молодечих блиск в очах ветеранів-«афганців». Важко сказати, хто отримав від цих змагань більше задоволення! Та беззаперечним є те, що саме так приходить відчуття єдиної дружної родини і міцного братерства воїнів-захисників…
Нагородження – попереду: під час міських заходів, присвячених Дню вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав і 26-ї річниці виведення військ з Афганістану. Втім, нагородження, мабуть, все ж таки річ хоча й приємна, та не головна.
– Сьогодні ми намагалися навчити юних перемагати і… любити! – наголосила Лариса Козленко. – Перемагати чесно навіть більш досвідчених, самовіддано любити ту справу, за яку взявся, вірити в свої сили і досягати поставленої мети. Та з’ясувалося, що вони це і так вміють! Відтак за майбутнє і наших Збройних Сил, і нашої Батьківщини можна бути спокійними.