Враховуючи , що День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлено Указом Президента України та то, що 15 лютого – 26 річниця завершення виведення радянських військ з Афганістану, Рада ветеранів Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка організувала проведення заходів, які присвячені цієї даті.
26 років минуло з часу виведення радянських військ з республіки Афганістан. Уже сивими стали ті юнаки, які на чужій землі, не шкодуючи здоров'я і життя, виконували свій інтернаціональний обов'язок. А ще афганська війна стала своєрідним лакмусовим папірцем, який дав змогу відокремити кривду від правди, мужність від боягузтва, вірність солдатському обов’язку від зрадництва! Тому не випадково всі, хто пройшов через цей військовий конфлікт, мають загострене почуття справедливості. У бойових діях в Афганістані брали участь 165 000 українців, з яких загинуло 3500 воїнів, 9000 отримали поранення. За 26 років з моменту виведення радянських військ з Афганістану 25000 ветеранів-афганців, середній вік яких складав 50 років, померло. Отже, тема «Афгану» актуальна ще й досі. Багато разів за минулі роки змінювалося ставлення суспільства до цієї війни, але ніколи не забудуться імена тих, хто назавжди залишився в Афганській землі, імена синів, братів, друзів, які не повернулися з тієї війни. Нажаль і сьогодні «афганці» знову змушені були взятися за зброю. Біля сотні ветеранів Афганістану загинуло в АТО, близько 400 поранено, тисячі зараз захищають Україну.
Ініціативу Ради ветеранів Військового інституту підтримало керівництво Голосіївського району м. Києва. Біля Пам'ятного знаку "Воїнам-інтернаціоналістам" пройшов мітинг з нагоди відзначення 26-ї річниці виведення радянських військ з території Афганістану. Тут зібралися очільник району Андрій Мельничук, депутат Київради Олег Калініченко, голова Київсьвої міської Спілки ветеранів Афганістану Микола Гончаренко та ветерани-учасники бойових дій на території інших держав. Після виступів відбулось вручення грамот від голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка, Почесних грамот голови Голосіївської райдержадміністрації та медалями від Української Спілка ветеранів Афганістану.
Пройшли заходи у Військовому інституті. Один з них – зустріч учасників бойових дій з курсантами та офіцерами, призваними відповідно до Указу Президента України «Про часткову мобілізацію». Перед початком зустрічі було організовано перегляд документального фільму “Хроніки афганської війни 1979-1988 роки”. У своєму вступному слові начальник Військового інституту генерал-майор Віктор Балабін сказав, щоб мати майбутнє, треба пам’ятати й шанувати своє минуле, яким би гірким воно не було, тому що пам’ять є зв’язуючим ланцюжком поколінь. Неможливо переоцінити вклад ветеранів афганської війни у справу виховання молодого покоління. Ще більше ця роль зростає в умовах сьогоднішнього збройного протистояння на Сході України, яке триває вже майже рік. Але ми всі впевнені , що переможемо і мир встановиться на нашій рідній землі.
Про героїзм наших воїнів, ціну життя, дружби, єдності, військову відданість й братерство розповів у своєму виступах учасник бойових дій в Афганістані полковник запасу Микола Дорохов. Він також провів історичну паралель між датою закінчення афганської війни та результатами мінських переговорів, які обумовлюють припинення вогню на Сході України. Сьогодні люди стоять на захисті своє рідної Батьківщини. І я, хочу пов’язати продовження бойових традицій тих, хто воював в Афганістані і тих людей, які прийшли сьогодні за покликом серця боронити нашу землю.
До присутніх було доведено привітання міністра оборони України, ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка та наказ начальника Військового інституту, якими заохочено представників навчального закладу – учасників бойових дій на території інших держав. Виступи учасників заходу супроводжувалися музичними вітаннями та піснями солістів військового оркестру, серед яких були учасник бойових дій в Афганістані Леонід Мухін, артисти Маріана Дружинець та Анатолій Варченко, які неодноразово виступали перед учасниками АТО.
Активну участь в заходах прийняли офіцери запасу, які проходять перепідготовку в рамках часткової хвилі мобілізації. Серед них – голова сільської ради з Черкащини Петро Толюпа. Він поділився своїми враженнями та переживаннями, які відчуває зараз під час проходження перепідготовки та подальшої служби у визначеному підрозділі, якій буде захищати Батьківщину. Присутні з хвилюванням слухали його авторську пісню про батьківське серце і волю до перемоги.
Рефреном прозвучали слова ветеранів про підтримку учасників АТО та об’єднанні зусиль у питаннях соціального захисту та вихованні молодого покоління на зразках мужності і героїзму тих, хто пройшов дорогами війни та завжди пам’ятати про кожного нашого загиблого співвітчизника.