" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - На захисті соціальних прав ветеранів війни і сімей загиблих воїнів. Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
 


Погода
Погода!


43688867 Відвідувачів
Укрінформ
Орденские планки – ветеранам
Міністерство оборони
Боевое Братство
Урядовий портал
Президент України Офіційне інтернет-представництво
На захисті соціальних прав ветеранів війни і сімей загиблих воїнів. Надрукувати Надіслати електронною поштою
Разом ми – СИЛА!
Проти кроків руйнування соціальних прав народу України, перш за все – ветеранів війни, родин загиблих воїнів, УСВА спільно з іншими Всеукраїнськими громадськими організаціями 4 лютого 2015 року направили Відкрите звернення до керівників депутатських фракцій і груп Верховної Ради України про визнання через Конституційний суд України неконституційними прийняті закони, зокрема Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України»,  № 76  від 28 грудня 2014 року, та  поновлення встановленого законами України обсягу прав  на належний соціальний захист ветеранів війни і праці, воїнів-інтернаціоналістів, чорнобильців, жертв нацистських переслідувань інших вразливих категорій громадян.
У відповіді Депутатської фракції політичної партії НАРОДНИЙ ФРОНТ від 16 лютого 2015 року за підписом Першого заступника Голови фракції А.А.Тетерчука голову УСВА С.В.Червонописького поінформовано про те, що Звернення розглянуто депутатською фракцією встановленим порядком та пропозиції УСВА будуть взяті до відома у подальшій роботі.
Наслідком роботи депутатів з Відкритим зверненням ветеранів і чорнобильців стало відповідне Подання до Конституційного Суду України, під яким поставили підписи 47 народних депутатів України. На жаль, серед підписантів Подання не було народних депутатів – ветеранів афганської війни.
20 лютого 2015 року Подання було вручено для подальшого розгляду у Конституційний Суд України.
В той же день Голова УСВА С.В.Червонописький разом з керівниками Організації ветеранів України П.С.Цибенком и ВГОІ «Союз Чорнобиль України»  В.О.Березіним направили Звернення до Конституційного Суду України.
Зважаючи на те, що порушене питання є життєво важливим для мільйонів українських громадян, які у найскладніші і у найважчі часи ціною свого життя і здоров'я  захистили і зберегли Україну, Європу і світ, керівники авторитетних Всеукраїнських громадських організацій попросили підтримати зазначене конституційне подання.
Шановні бойові друзі! Від наших з вами спільних дій залежить багато на шляху досягнення успіху у справі захисту соціальних прав ветеранів і сімей загиблих. Кожен повинен принципово і відповідально працювати на своєму місці, не перевантажуючи власні обов’язки на товаришів. Разом ми – СИЛА!



Звернення до Конституційного Суду України
«Про поновлення встановленого Законами
України обсягу прав  на належний
соціальний захист  ветеранів війни і праці ,
воїнів-інтернаціоналістів,  чорнобильців,
інших вразливих категорій громадян»

Шановні судді Конституційного Суду України!
Звертаємося до Вас з проханням про поновлення встановленого Законами України обсягу прав на належний соціальний захист ветеранів війни і праці, воїнів-інтернаціоналістів, чорнобильців, інших вразливих категорій громадян, обмежених  внаслідок прийняття Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України»,  № 76 від 28 грудня 2014 року.   
Cтаттею 22 Конституції України встановлено, що конституційні права і свободи людини гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. При цьому зазначена стаття Конституції України не містить жодних виключень щодо конкретних прав людини, тобто  вимоги цієї статті стосуються усього комплексу прав людини, у тому числі і права на встановлений законами обсяг соціального захисту.  
Конституційний Суд України неодноразово визнавав неконституційними законодавчи акти, якими скасовувалися або звужувалися зміст та обсяг існуючих прав і свобод людини. Зокрема, у Рішенні Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року N 10-рп/2008 зазначається:  «однією  з конституційних гарантій прав і свобод людини і громадянина є недопущення їх скасування (частина друга  статті  22 Конституції України) чи  звуження їх змісту та обсягу при прийнятті нових законів або  внесенні  змін  до  чинних законів (частина    третя    статті    22   Конституції   України)...  Тлумачення словосполучення  «звуження змісту та обсягу прав і свобод людини і громадянина», що міститься в частині третій статті 22 Конституції України,  Конституційний Суд України дав у Рішенні від 22 вересня 2005 року N 5-рп/2005,  згідно з яким скасування конституційних прав і  свобод  -  це  їх  офіційна  (юридична  або фактична) ліквідація. Звуження змісту та обсягу прав і свобод є їх обмеженням.  У  традиційному  розумінні  діяльності  визначальними поняття  змісту  прав  людини  є  умови  і засоби,  які становлять можливості людини,  необхідні для задоволення потреб її  існування та  розвитку».
Натомість, згаданим Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України»,  № 76, прийнятим 28 грудня 2014 року, скасовано низку норм Законів України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», інших законів соціального спрямування, які є життєво важливими для ветеранів війни і праці, воїнів-інтернаціоналістів, чорнобильців, інших вразливих категорій українських громадян.    
4 лютого 2015 року ми направили звернення до керівників усіх депутатських фракцій і груп у Верховній Раді України з проханням керуючись статтями 55, 150 Конституції України,  статтями 13, 39, 40, 41 Закону України «Про Конституційний Суд України», звернутися до Конституційного Суду України з конституційним поданням про визнання неконституційним Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України»,  № 76 в частині, що стосується скасування або обмеження  норм Законів України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», інших законів соціального спрямування.
Зараз ми отримали повідомлення про те, що таке подання готове і найближчими днями буде внесено до Конституційного Суду України за підписами необхідної кількості народних депутатів України.
Зважаючи на те, що порушене питання є життєво важливим для мільйонів українських громадян, які у найскладніші і у найважчі часи ціною свого життя і здоров?я  захистили і зберегли Україну, Європу і світ, просимо підтримати зазначене конституційне подання.                 
      Голова Ради
     Організації
     Ветеранів України

     П.С.Цибенко                                   
     Голова Української Спілки
     ветеранів Афганістану
     (воїнів-інтернаціоналістів)

     С.В.Червонописький                                             
     Президент ВГОІ
     «Союз
     Чорнобиль України»

     В.О.Березін
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.