" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - ДО СТРОЮ ПІД ІНФОРМАЦІЙНИМИ АТАКАМИ АГРЕСОРА Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
 


Погода
Погода!


43719854 Відвідувачів
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Орденские планки – ветеранам
Урядовий портал
Боевое Братство
Укрінформ
Міністерство оборони
ДО СТРОЮ ПІД ІНФОРМАЦІЙНИМИ АТАКАМИ АГРЕСОРА Надрукувати Надіслати електронною поштою
Владислав ІЛЬЧЕНКО, Київ:
— Які попередні підсумки четвертої хвилі мобілізації?

— Загалом мобілізація проходить організовано, практично всі планові показники першої черги цьогорічної мобілізаційної кампанії на сьогодні досягнуті.
Якщо говорити про найбільш проблемні її аспекти, то це насамперед негативний вплив інформаційної політики сусідньої держави, яка через різноманітні громадські організації, групи в соцмережах намагається сформувати протестне ставлення до проведення мобілізації, закликає не прибувати до військкоматів чи розповсюджує рекомендації, які нібито дозволять уникнути призову, сіють сумніви щодо доцільності боротьби на Донбасі за територіальну цілісність. Найняті організатори протестних настроїв підбивають людей виходити на блокування військкоматів чи військових частин. Ось, наприклад, один з фейків, запущених у соцмережах. В якійсь з областей нібито не віддають батькам з дитячого садка дитину, поки не прийде тато й не розпишеться за отримання повістки! І, зазначу, що з кожною новою хвилею мобілізації ця підривна робота ведеться дедалі професійніше. Ми своєю чергою не виступаємо сторонніми спостерігачами. Нині діє спеціальна структура, яка відслідковує джерела інформаційного впливу на наше суспільство і здійснює контрзаходи.
Віталій, мешканець Львова, представник громадської організації міжнародного регіонального співробітництва:
— Мобілізація не може бути ефективною без налагодженої системи обліку військовозобов’язаних і резервістів. Чи не вважаєте за доцільне передати функції цього обліку цивільним структурам?
— Відповідно до нормативно-правових актів облік громадян України забезпечують центральні органи виконавчої влади, місцеві державні адміністрації, виконавчі комітети міських і селищних рад, підприємства, установи й організації, незалежно від форм власності, у взаємодії із військовими комісаріатами.
На сьогодні діяльність цієї системи забезпечується місцевими державними адміністраціями. Військові комісаріати ведуть лише кількісний і якісний облік. Разом з тим зараз Президентом України поставлене завдання щодо створення Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних. Ми працюємо над технічним завданням з його створення.
На сьогодні ми, на жаль, маємо ситуацію, коли окремі структури не виконують свої функції належним чином, через що й виникають певні проблеми. Якщо сьогодні забрати у військкоматі й віддати на місцевий рівень функції обліку, ми можемо взагалі втратити всю облікову систему, тому що військовий облік є частиною загальнодержавної системи обліку людських ресурсів, яка, на жаль, на сьогодні ще не створена.
До речі, в цей реєстр також будуть внесені дані про тих, хто вже зараз має проблеми із законом через ухиляння від призову. І в майбутньому це, безумовно, вплине на життя громадянина, бо наявність таких даних призведе до певних обмежень. Це можуть бути, наприклад, обмеження в отриманні споживчого кредиту чи неможливість працювати у державних структурах тощо.
Віктор Орловський, мобілізований, Одеса:
— Я призваний за мобілізацією в березні минулого року, проходжу службу в територіальному батальйоні. Коли я буду звільнений?
— Рішення про звільнення в запас військовослужбовців, що були призвані під час першої хвилі мобілізації, буде оголошено окремим указом Президента. Ми зараз провели призов першої партії військовозобов’язаних, вони проходять підготовку в навчальних центрах. Термін їхньої підготовки — 26 днів. Далі відбуватиметься бойове злагодження підрозділів. Після чого розпочнеться поетапна заміна тих, хто був призваний під час першої черги мобілізації. Якщо ви не матимете бажання укласти з Міністерством оборони України контракт на продовження військової служби, ви будете звільнені в першу чергу.
Степан Стечишин, Львів, працівник медичного коледжу:
— Наша колега пішла на службу в медичну роту одного з добровольчих батальйонів Національної гвардії, зараз перебуває в зоні АТО. Чи зберігається за нею робоче місце і середня заробітна плата. Якщо так, то хто її має виплачувати?
— Так, відповідно до чинного законодавства за цією людиною зберігається робоче місце і середня зарплатня. Статтею 119 Кодексу законів про працю громадянам гарантується збереження середнього заробітку і місця роботи на весь час проходження служби. Раніше це було на рік, а нині цей термін продовжено. Порядок компенсації роботодавцю цих коштів буде визначатись Кабінетом Міністрів України. У міністерстві фінансів цей механізм розробляють. Тому підприємство при формуванні фонду заробітної плати має враховувати необхідність виплат працівникові, який перебуває на військовій службі за мобілізацією. За роз’ясненнями можете звернутись у місцеве управління соціального забезпечення і захисту населення, там вам нададуть вичерпну інформацію.
Андрій Іваницький, Миколаїв:
— Мій брат перебуває в Москві на заробітках. На домашню адресу в Миколаєві йому надійшла повістка. Але ж його немає вдома. Що порадите робити?
— Відповідно до чинного законодавства зараз в державі оголошена мобілізація. Відтак громадяни повинні виконувати свій конституційний обов’язок щодо захисту Вітчизни. Є правила військового обліку. Військовозобов’язані, що перебувають у запасі, зобов’язані протягом 7 днів повідомити відповідні органи про зміну свого місця проживання. В даному випадку це військовий комісаріат. Якщо вашому брату надіслали повістку, отже, у військкоматі не знають про його виїзд за межі України. Тобто громадянин порушив правила військового обліку і зараз на нього поширюється дія Кодексу про адміністративні правопорушення, стаття 210. Я порадив би вашому братові після повернення з-за кордону прибути до військового комісаріату або принаймні повідомити військкомат по телефону чи письмово про місце свого перебування.
— Але мій брат офіцер запасу, він ніколи не служив в армії і не має військового досвіду, чому його призивають?
— Ваш брат свого часу здобув освіту і пройшов підготовку за відповідною військово-обліковою спеціальністю, в якій зараз є потреба у Збройних Силах. Тому його і призивають. Перед тим, як він буде направлений у конкретну частину, він пройде допідготовку.
Андрій, Дніпропетровськ:
— Я не служив строкову службу через непридатність за станом здоров’я. Чому мені зараз прислали повістку?
— Особа може бути непридатна для проходження військової служби у мирний час і придатна у воєнний. Тому вам необхідно прибути до військкомату, пройти медичну комісію і лікарі остаточно з’ясують, чи придатні ви за станом здоров’я до служби в особливий період.
Олександр Гордієнко, підполковник запасу:
— Я в минулому — танкіст. Але мені вже 62 роки і у військкоматі мені відмовили у призові. Як мій досвід може бути корисним для Збройних Сил?

— Таких патріотів, як ви, дякувати Богу, чимало. Але закон є закон. Військкомати мають право призивати за мобілізацією чоловіків до 60 років. Проте ви можете звернутись у військову частину, яка має танкові підрозділи. Командирам частин дозволено за потреби приймати на роботу цивільних працівників на посади військовослужбовців, щоб використовувати їх як інструкторів. Такі приклади вже є.
Валентина Васильчук з Житомира, представник комітету солдатських матерів:
— До мене звернулися родичі хлопців, які нині проходять підготовку на одному з військових полігонів, вони нарікають на те, що ті не мають ні бронежилетів, ні шоломів, хоча представники Міноборони запевняли, що мобілізовані будуть забезпечені всім необхідним. Невже знову треба ходити з шапкою по селі?

— Нічого купляти самим не треба. Всі військові частини в достатній кількості забезпечені засобами захисту. Все необхідне вони отримають по прибутті в ту частину, де проходитимуть подальшу службу після допідготовки. До речі, поширення чуток про такі нібито «проблеми» є частиною інформаційної кампанії, розв’язаної Російською Федерацією з метою дискредитації і зриву мобілізації в Україні.
Олена, Суми:
— Скажіть, будь ласка, чи можна призиватись до війська жінці, яка не має військової спеціальності, але дуже хоче допомогти державі у лавах її Збройних Сил?

— На військову службу в ході мобілізації призиваються жінки віком до 50 років, які придатні за станом здоров’я та пройшли військову підготовку або мають цивільну споріднену спеціальність. Крім того, є перелік посад військовослужбовців, на яких можуть проходити службу жінки. Точну інформацію щодо такого переліку можна отримати у військкоматі вашого міста.
Марина Голуб, Сумщина, журналіст газети «Панорама»:
— Керівники військкоматів Сумщини звітують, що мобілізація в області проходить організовано, без зривів. Хотілося би почути вашу оцінку того, як виконується в нашому місті державне завдання.

 
— Детально розповісти про стан справ щодо проведення мобілізації на Сумщині чи в інших регіонах країни не можу, оскільки це службова інформація. Але в межах доступного зазначу, що заплановані заходи мобілізації на Сумщині дійсно виконуються.
— Була інформація, що в північних областях військкоматівці розносили повістки тим, хто вже кілька місяців перебуває в зоні АТО. Як таке може бути?
— Марино, давайте будемо розмовляти мовою фактів. Ви можете назвати конкретний військовий комісаріат і конкретне прізвище тієї людини, якій принесли повторну повістку? Це перше. По-друге, оповіщенням військовозобов’язаних, відповідно до законодавства, займаються не тільки військкомати, а й місцеві органи державної влади та самоврядування. Тобто повістки призовникам доставляють не тільки військові, особливо у сільській місцевості. Тож аби відповісти на це запитання, треба мати більш детальну інформацію. Якщо це дійсно вина військкомату, ми вибачимося, а якщо закид окремих проросійських засобів масової інформації, а з таким явищем ми, на жаль, вже неодноразово стикалися, то нашим громадянам слід бути обережнішими з неперевіреною інформацією, думати, для чого це робиться і кому це вигідно. У цьому контексті додам, що зараз готуються зміни до законодавства, якими буде передбачено відповідальність за перешкоджання або зрив мобілізації.
 
Записав Роман ТУРОВЕЦЬ,
«Народна армія»
23.03.2015
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.