За ініціативою ветеранської організації та активної підтримці керівництва у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводяться заходи щодо виконання Указу Президента України «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни».
Нещодавно відбулася презентація виставки, яка створена на базі фондів Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років» із залученням матеріалів Центрального державного архіву громадських об’єднань України та Державного архіву СБУ, родинного архіву художника З. Толкачова.
Заступник начальника Військового інституту по роботі з особовим складом полковник Віктор Уліч, виступаючі перед курсантами зазначив унікальність цієї виставки, яка полягає в тому, що музейними засобами відтворено український аспект теми, тобто розповідається мовою фактів і музейних предметів відвідувачам про те, що один із найбільших європейських народів нарівні з іншими націями страждав і боровся за власну свободу і заради майбутнього усієї Європи.
Голова Ради ветеранів інституту полковник запасу Микола Дорохов акцентував увагу на необхідність вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні. Важливо зробити все необхідне для увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів війни, утвердження спадкоємності традицій воїнів – переможців нацизму, учасників бойових дій на території інших держав та нинішніх захисників Вітчизни.
В інституті проводиться науково-просвітницька діяльність з патріотичного виховання молоді щодо увічнення пам'яті про ветеранів війни. Багато заходів сплановано і проводиться ветеранською організацією Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Наприклад, написання студентами з усіх факультетів творчих робіт «Війна очима молоді» з подальшою публікацією кращих матеріалів у газеті «Київський університет», проведення масштабного флеш-мобу у соцмережах «Теплий спогад» – збір від студентів, викладачів, співробітників спогадів про дідусів і бабусь, які воювали у 1941–1945 роках, та розміщення їх у соціальних мережах.
Ветеранська організація, органи студентського самоврядування, волонтерські організації сьогодні проводять роботу, спрямовану на посилення турботи про захисників Вітчизни, а також жертв нацистських переслідувань, сімей загиблих (померлих) воїнів.
Ці заходи сприяють процесам консолідації суспільства, налагодження громадянського взаєморозуміння і примирення у питаннях національної історії, донесення інформації про звитяги Українського народу у визвольній боротьбі, його визначний внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції.