28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України – першу Конституцію незалежної української держави.
Депутати
працювали над проектом, залишаючись у сесійній залі всю ніч з 27 на 28
червня. Парламентарії врахували зауваження тодішнього Президента України
Леоніда Кучми, а також підтримали всі спірні статті проекту – про
державні символи в України, про державну українську мову, про право
приватної власності в Україні.
Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність і стало найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. Ця Конституція діє і сьогодні.
Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом – Днем Конституції України.
Зараз вже два місяця працює Конституційна комісія стосовно нової редакції Основного Закону і є усі шанси по внесенню змін щодо децентралізації до місцевих виборів, яки мають відбутися в жовтні. Про це в прямому ефірі «Права на владу» у четвер, 25 червня, сказав Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.
– Шанси є стовідсоткові з точки зору процедури. Завтра на пленарному засіданні Конституційної комісії ми на базі висновків Венеціанської комісії внесемо остаточний, я сподіваюся на це, варіант Конституції. Далі ми його передамо Президенту, який розгляне можливість внесення змін до парламенту», – сказав В. Гройсман. – Якщо проводимо цю реформу – рухаємося до Європи. Якщо не проводимо, я вважаю, ми не досягнемо успіху в реформах ні в економічній сфері, ні в охороні здоров'я, ні в освіті. Ми зупинимося. Якщо десять років тому Україна мала таку розкіш почекати, то зараз немає часу.
У новій редакції Конституції Президент України Петро Порошенко пропонує віддати максимум владних повноважень місцевому самоврядуванню, які дозволять їм проводити максимально незалежну від Києва політику.
26 червня члени Конституційної комісії підтримали проект змін до Конституції з децентралізації місцевого самоврядування. За відповідне рішення проголосувала більшість членів Конституційної комісії та двоє – проти. Також до Президента України буде направлено висновок з окремою думкою членів Конституційної комісії.
У зв'язку із святкуванням Дня Конституції України в 2015 році, що випадає на неділю, українці отримають додатковий вихідний в понеділок, 29 червня. Це випливає з розпорядження Кабінету Міністрів України №1084 «Про перенесення робочих днів в 2015 р. » від 12 листопада 2014 року.
Прес-служба УСВА.
|