Українська Спілка ветеранів Афганістану
(воїнів-інтернаціоналістів) в усі часи своєї діяльності вважає одним з
головних принципів роботи соціальний захист прав і гарантій бойових
товаришів і сімей загиблих військовослужбовців.
Останнім часом Спілка разом з іншими всеукраїнськими авторитетними ветеранськими організаціями і Федерацією профспілок України неодноразово проводила акції протесту з відстоювання соціальних прав для малозабезпечених верств населення. Основні вимоги акцій – відновлення соціальних гарантій сім’ям загиблих і померлих військовослужбовців, «афганццям», пенсіонерам, чорнобильцям, встановлення справедливих цін на газ і справедливих тарифів на комунальні послуги для населення, підвищення заробітних плат і пенсій.
Направлено Звернення до Верховної Ради України, Конституційного Суду України (друкувалися в газеті «ТТ» і на сайті УСВА) щодо неконституційності прийнятих Законів України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» № 71-VІІІ від 28.12.2014 р., «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» №76-VIII від 28 грудня 2014 року», які суттєво погіршують соціальні права і гарантії сімей загиблих і померлих учасників бойових дій, інвалідів, ветеранів війни і праці, воїнів-інтернаціоналістів, чорнобильців, жертв нацистських переслідувань і інших вразливих категорій. Керівництвом УСВА проведено багато зустрічей з міністром соціальної політики України П. В. Розенком, головою Державної служби України у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції А. В. Дерев’янком, народними депутатами України, де обговорено питання покрашення соціального захисту малозабезпечених верств населення, патріотичного виховання молоді, допомоги і реабілітації військовослужбовців та інше.
З 1 січня 2015 року вступило в дію Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» за яким оподатковуються пенсії, зокрема інвалідів війни і учасників бойових дій, а з 1 червня і 1 липня – деякі статті Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», які обмежують права ветеранів і сімей загиблих щодо пільгового проїзду і оплати комунальних послуг. За цей час стан людей набагато погіршився і ніяких позитивних рішень з боку Верховної Ради, Кабінету Міністрів України для їхнього покращення не було прийнято.
Тому 7 липня 2015 року голова УСВА С. В. Червонописький, за дорученням Правління Спілки звернувся до Голови Верховної Ради України В. Б. Гройсману (звернення додається) щодо необхідності проведення зустрічі з обговорення важливих питань, які стосуються соціального захисту малозабезпечених верств населення.
Також на адресу УСВА надходять численні звернення від ветеранів та інвалідів війни, членів сімей загиблих і померлих учасників бойових дій з приводу удосконалення законодавства у сфері соціального захисту ветеранів. Пропонуємо вашій увазі деякі з них:
В. Г. Калюта ветеран війни і праці, інвалід війни другої групи. Місто Снігурівка, Миколаївської області:
«Прошу відновити справедливість по відношенню до нас «афганців» і наших сімей. Це не тільки моя особиста примха, мене підтримують багато наших бойових побратимів. Це такі несправедливості:
– перша, наші дружині, які тільки зможуть одержувати пільги, коли ми, їхні чоловіки-інваліди помремо. Коли ми воювали в Афганістані, вони з дітьми неповнолітніми, без всякої підтримки, серед чужих людей виховували їх і чекали нас. На жаль, не витримавши тяжких іспитів деякі родини розпалися. Тому треба щоб наші дружині, колі ми ще живі і які були одруженні з нами ще до Афганістану теж користувалися пільгами з лікування в госпіталях і санаторно-курортному оздоровлені;
– друга, чому нагородженні медаллю «За відвагу» користуються пільгами і отримають якісь кошти згідно з законом, а нагородженні медаллю «За бойові заслуги» ні мають цього, адже ці обидві медалі бойові;
– третя, солдатам і прапорщикам з числа воїнів-інтернаціоналістів до державних ювілейних дат не надається наступних звань, навіть тим, які нагороджені бойовими орденами і медалями, не так як офіцерам і всім ветеранам Другої світової війни на одну ступень вище».
А. В. Кузнецов, инвалид войны второй группы. Киев.
«В 2012 голу на сбережения всей семьи я приобрел автомобиль «Тойота» с объемом двигателя 3,5 л. Я и моя жена не работаем, живем на мою пенсию инвалида войны, других доходов не имеем. 7 июля 2015 года я получил налоговое уведомление – решение №13728-17 от 18. 06. 2015 г. о назначение мне налогового обязательства в сумме 25 000 грн. (транспортный налог), что состовляет 92% моей пенсии за год. Как жить не знаю, а ведь нужно еще платить коммунальные платежи и на что-то жить. Прошу Вас вмешаться в ситуацию, уверен, что я такой не один».
Під час можливої зустрічі з Головою Верховної Ради України, на яку ми дуже чекаємо, буде обговорено всі важливі питання, які порушують ветерани війни в Афганістані..