" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - "Третій Тост" №19-20(547-548) жовтень 2015 рік Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
 


Погода
Погода!


43670677 Відвідувачів
Урядовий портал
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Орденские планки – ветеранам
Укрінформ
Міністерство оборони
Боевое Братство
"Третій Тост" №19-20(547-548) жовтень 2015 рік Надрукувати Надіслати електронною поштою
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Про внесення змін до пункту 41 Порядку абезпечення інвалідів автомобілями

Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до пункту 41 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 р. № 999 (Офіційний вісник України, 2006 р., № 30, ст. 2130; 2007 р., № 32, ст. 1291; 2008 р., № 31, ст. 996; 2010 р., № 68, ст. 2463; 2012 р., № 7, ст. 249, № 88, ст. 3571; 2013 р., № 24, ст. 810, № 41, ст. 1477), зміни, що додаються.
Прем’єр-міністр України  А. ЯЦЕНЮК.
№ 803,
7 жовтня 2015 р.,
Київ.


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 жовтня 2015 р. № 803

ЗМІНИ,
що вносяться до пункту 41 Порядку
забезпечення інвалідів автомобілями

1. Абзац сьомий викласти в такій редакції:
«Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через головне управління соціального захисту населення, за бажанням членів їх сімей, спадкоємців передається їм у власність безоплатно за рішенням Мінсоцполітики.
У разі відсутності членів сім’ї, спадкоємців або в разі небажання членів сім’ї, спадкоємців отримати автомобіль такий автомобіль повертається головному управлінню соціального захисту населення.».
2. Абзаци восьмий — десятий виключити.
3. У першому реченні абзацу одинадцятого слово «(вилучений)» виключити.

Под знаменем УСВА

В Житомире состоялась встреча боевых побратимов «афганского» батальона, которые прошли с честью по полям боевых действий со знаменем Украинского Союза ветеранов Афганистана (воинов-интернационалистов).
90-й отдельный аэромобильный «афганский» батальон в составе 95-й житомирской бригады ВДВ, сформированный 16 сентября 2014 года, принимал участие по всех горячих точках проведення АТО, в том числе и в Донецком аэропорту. Одному из десантников – старшему лейтенанту Зубкову И. И. присвоено посмертно звание Герой Украины. За год в батальоне погибло 37 «афганцев»-атошников.
Пресс-служба УСВА.

Ювілеї
Свято на Кіровоградщині
25 вересня відбулися урочисті заходи з нагоди 20-ї річниці заснування  Кіровоградської обласної організації УСВА.
Кіровоградська обласна організація є однією з територіальних осередків Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), яка за час своєї діяльності повністю підтвердила репутацію однієї з найбільш життєздатних і актуальних громадських організацій не тільки в нашій країні, але й на теренах колишнього СРСР, і займає одне з чільних місць у міжнародному русі ветеранів війни. Яскрава історія УСВА є підтвердженням її провідної ролі в соціальному захисті та відстоюванні прав ветеранів війни. Найважливішим є те, що народ України показав своє істинне ставлення  до воїнів-інтернаціоналістів, до тих уже давніх подій. На сьогоднішній день в країні відкрито близько 500 пам’ятників воїнам-«афганцям», і кожен з них – у належному стані.
 Кіровоградська обласна організація УСВА бере активну участь в увічненні пам’яті загиблих бойових побратимів – відкрито пам’ятники майже в усіх (крім трьох) районах області, у патріотичному вихованні молоді. У центрі нашої уваги –  соціальний захист ветеранів війни і сімей загиблих, підтримка і допомога нашим Збройним Силам.
У святкових заходах з нагоди 20-річчя організації взяли участь делегації «афганців» і учасників АТО з усіх міст і районів області. Привітати побратимів з ювілеєм приїхав Герой України, голова УСВА Сергій Васильович Червонописький. Пам'ять  полеглих бойових побратимів вшанували хвилиною мовчання, поклали квіти до монумента воїнам-інтернаціоналістам і на Алеї Слави на Фортечних валах. Після найщиріших привітань керівники області й голова УСВА вручили активістам почесні грамоти, подяки, відзнаки.
Згадали бойових побратимів, підбили підсумки проведеної роботи, намітили перспективи.
Справжньою окрасою святкування стали музичні привітання артистів Кіровоградської обласної філармонії, творчої групи «Ташакор» з .Білої Церкві, місцевих авторів-виконавців, учасників бойових дій в Афганістані Олега Спіньова і Сергія Сривкова. На завершення всі разом виконали гімн воїнів-інтернаціоналістів «Віват!».

Прес-служба Кіровоградської обласної організації УСВА.

Головне – ми разом!

Від імені Правління Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) голова УСВА Сергій Червонописький щиро привітав  Охтирську міську організацію УСВА з 25-ю річницею.
3 жовтня 1990 року постановою Президії Спілки воїнів-інтернаціоналістів України було затверджено «Положення про Охтирську міську організацію Спілки ветеранів Афганістану» (СВІУ). Положення затвердив голова Спілки Сергій Васильович Червонописький в Черкасах. Мені особисто як голові Охтирської організації було надано можливість реєструвати її та познайомитись із нашим всеукраїнським «афганським» керівником. Положення було погоджено Охтирським виконкомом 11 жовтня 1990 року.
Ця дата є днем народження Охтирської міської організації Спілки ветеранів Афганістану. Вона увійшла до складу самостійної громадської організації – Спілки воїнів-інтернаціоналістів України. Це була перша офіційно зареєстрована організація воїнів-інтернаціоналістів Сумської області.
Відтоді минуло 25 років. Дещо змінилася назва, але цілі залишилися ті самі. Виконуючи статутні завдання, Охтирська міська організація УСВА у 1994 році своїми силами звела будинок для воїнів-інтернаціоналістів, де квартири отримали 45 родин загиблих, інвалідів війни та учасників бойових дій в Афганістані. До дев’ятої річниці виведення військ у 1998 році в Охтирці спорудили пам’ятник загиблим в Афганістані, на той час перший в області. У 2005 році створили музей воїнів-інтернаціоналістів, де зібрали експонати про загиблих земляків та інші матеріали, що стосуються Афганської війни і виконання інтернаціонального обов’язку в інших державах.
Учасник бойових дій Сергій Овчаренко зняв документальний фільм, в якому відображено життя організації за весь період її діяльності.
Підтримка сімей загиблих (із 12 таких сімей нині залишилось 5), інвалідів та учасників бойових дій є пріоритетними в роботі організації. Ми відвідуємо могили загиблих і померлих бойових побратимів. Прикро, але кількість їх збільшується, і не завжди причиною є старість.
У своїй роботі ми ніколи нікого не копіювали – копіювати не було кого, адже ми єдина в місті організація військово-патріотичного та соціального спрямування, яка опікується учасниками бойових дій в Афганістані та на території інших держав.
Ветеранська спілка – активний учасник всеукраїнських і місцевих заходів, які проводить УСВА та наша обласна організація, беремо участь у житті міста і району, часті гості у навчальних закладах.
За чверть століття зроблено багато добрих справ. А головне – ми разом! А разом ми – сила!

Григорій ДОВГАЛЬ,
голова ОМО УСВА, підполковник запасу.

Офіційно

Як вчитимуться діти фронтовиків?

На адресу Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) надходять численні звернення від учасників бойових дій в Афганістані, інвалідів війни щодо можливості переведення їхніх дітей на навчання за кошти державного бюджету. Голова УСВА С. В. Червонописький звернувся з проханням до Міністерства освіти і науки України посприяти у вирішенні цих  питань.
Надаємо відповіді з Міністерства освіти і науки України і вищих навчальних закладів.
Як повідомляє перший заступник міністра І. Совсун, Міністерством освіти і науки розглянуто  лист голови УСВА  щодо переведення на навчання за кошти державного бюджету третьокурсниці Інституту філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Вікторії Осадчої, доньки учасника бойових дій в Афганістані. Порушене питання – в компетенції керівника вищого навчального закладу.
«Відповідно до Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти від 15.07.1996 р. № 245, особи, які навчаються у вищому навчальному закладі за кошти фізичних осіб, можуть бути переведені на навчання за кошти державного бюджету лише на умовах конкурсу та за наявності вакантних бюджетних місць.
Таке переведення здійснюється, як правило, під час літніх або зимових канікул. Для здійснення такого переведення студент має подати відповідну письмову заяву на ім'я керівника вищого навчального закладу».
Міністерством направлено листа на ім'я ректора Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова щодо з'ясування можливості такого переведення. У відповідь на цей лист директор Інституту філософської освіти і науки професор І. Дробот і проректор з навчально-методичної роботи професор Р. Вернидуб повідомили, що  студентка третього курсу групи напряму підготовки «Культурологія» денної форми навчання Вікторія Осадча подала заяву до дирекції інституту щодо можливості переведення з контрактної форми навчання на бюджетну у зв'язку з соціально-економічним статусом батька, що підтверджено документом (посвідчення учасника бойових дій в Афганістані). Рішенням Вченої ради інституту, керуючись «Положенням про переведення, поновлення і відрахування студентів НПУ імені М. П. Драгоманова», затвердженим Вченою радою університету, Вікторію Осадчу переведено з контрактної форми навчання на навчання за рахунок державного бюджету на вакантне місце (наказ №1322 від 2 вересня 2015р.).
Стосовно звернення голови УСВА щодо переведення Валентини Залізняк та Ольги Залізняк, дочок учасника бойових дій в Афганістані, інваліда війни другої групи Миколи Дмитровича Залізняка, на навчання за рахунок державного замовлення ректор Тернопільського національного економічного університету А. Крисоватий повідомив, що  
Валентина Залізняк 11 липня 2013 року подала заяву для вступу до університету на
денну форму навчання за ОС «бакалавр» (напрям підготовки – економічна теорія), її було зараховано студенткою першого курсу на контрактних умовах за результатами конкурсного відбору.
«Відповідно до Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти України №245 від 15.07.1996 року, переведення студентів на вакантні місця державного замовлення відбувається за заявою студента в канікулярний період на конкурсній основі. Доводимо до Вашого відома, що за даним напрямом підготовки вакантних місць державного замовлення немає, тому студентку Валентину Залізняк, на даний час, залишено на попередніх умовах навчання».
Ольга Залізняк 22 липня 2015 року подала заяву для вступу до університету на
денну форму навчання за ОС «бакалавр» на третій курс на основі ОКР «молодший спеціаліст»  (напрям підготовки – фінанси і кредит), фахове спрямування – банківська справа, її було зараховано студенткою третього курсу на контрактних умовах за результатами конкурсного відбору (вступне випробування склала на 68 балів).
«Хочемо Вас поінформувати, що на засіданні приймальної комісії ТНЕУ було розглянуто заяву студентки Ольги Залізняк і відповідне клопотання Української Спілки ветеранів Афганістану  й задоволено прохання студентки щодо її переведення на державну форму навчання з 01.09.2015 року».

В організаціях УСВА

Звітують херсонські «афганці»

3 жовтня відбулася  ХІ  звітно-виборна конференція  Херсонської обласної організації УСВА, на якій заслухано і обговорено звіти голови правління і голови ревкомісії.      
На конференції відзначено, що організація зберегла консолідовану міць, посилився її авторитет у суспільно-політичному житті, її вплив на вирішення соціальних проблем родин загиблих військовослужбовців, ветеранів війни і членів спілки. Значну роль у цьому відіграли відзначення 25-ї річниці виведення військ з Афганістану і 25-ї річниці заснування УСВА. Ефективно використано законодавчі можливості перебування представників організації в обласній, міських, селищних і місцевих радах, що дало позитивні результати в роботі з владою на місцях у вирішенні соціальних проблем, насамперед, сімей загиблих, інвалідів війни.
В усіх районах області та у Херсоні створені, зареєстровані й плідно працюють осередки УСВА. Вони цілеспрямовано будують ділові стосунки з органами місцевого самоврядування, керівниками міст і районів, і ставлення до них з боку влади позитивне. Активніше проводиться робота з медико-соціальної реабілітації ветеранів, членів сімей загиблих. За звітний період в Українському госпіталі для воїнів-інтернаціоналістів «Лісова поляна», в обласному госпіталі інвалідів Великої Вітчизняної війни та інших медичних закладах оздоровлено більш як 2000 ветеранів, на статутну діяльність і матеріальну підтримку сімей загиблих та інвалідів з різних джерел використано близько 1 млн. гривень.
Проводиться велика робота з військово-патріотичного виховання молоді, увічнення пам`яті загиблих воїнів. У кожному місті і в районних центрах відкрито пам’ятники загиблим воїнам-інтернаціоналістам. Працюють музеї та кімнати бойової слави. Багато років традиційно проводяться фестивалі військово-патріотичної творчості «Оберіг» у Херсоні, «Опалені війною» в селищі Горностаївка, «Пам'ять» у Каховці  та інші. Значну роботу члени організації, серед яких є учасники АТО, проводять з підвищення обороноздатності, укріплення кордонів, підтримки учасників АТО. 
Водночас діяльність спілки не змогла впевнено протистояти зниженню фінансово-економічних стандартів родин загиблих, ветеранів війни. Ще не досягнуто системності в диспансеризації  воїнів-інтернаціоналістів. У черзі на отримання житла перебуває 92 учасника бойових дій, деякі з них – 20 років і більше.
Кожного року до державних і «афганських» свят  організації УСВА спільно з керівництвом області, міст і районів надають матеріальну допомогу і моральну підтримку ветеранам Афганістану та інших локальних війн, беруть активну участь у проведенні різноманітних заходів.
Виходячи з пропозицій, конференція постановила роботу правління ХОО УСВА за період з 20 листопада 2010 року по 3 жовтня 2015 року визнати задовільною і затвердила звіт ревізійної комісії ХОО УСВА.
Одноголосно на наступний термін головою правління  ХОО УСВА знову обрано  В. П. Столяра.
Ольга ПАЛАНИЦЯ.

Від імені Правління Української  Спілки  ветеранів  Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) вітаю Володимира Пилиповича Столяра з високою довірою бойових побратимів і з черговим обранням на посаду голови Херсонської обласної організації УСВА та бажаю міцного здоров’я, плідної роботи, здійснення усіх задумів у зміцненні ветеранського руху в області й країні.
З повагою –
С. ЧЕРВОНОПИСЬКИЙ,
голова УСВА.


Фронтовик – це надійність  

Наш бойовий побратим став переможцем ХІІ Регіонального конкурсу «Бізнес-еліта Поділля», який щороку допомагає обрати з-поміж завзятих і успішних колективів краю тих, ким дійсно варто гордитися.
Кращих визначали у сімох номінаціях: «Вершина лідерства», «Компанія-лідер», «Якість», «Наша марка», «Довіра», «Надійність», «Стабільність». У номінації «Надійність» заслужено переміг учасник бойових дій в Афганістані, перший керівник Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані, керівник підприємства з художнього кування Петро Коптяєв.
Правління Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані, друзі, колеги щиро вітають Петра Миколайовича з високою оцінкою його діяльності та бажають міцного здоров’я, наснаги, успіхів у праці.
Прес-служба УСВА.

Награды для ветеранов

В Дзержинской райгосадминистрации Харькова состоялось награждение воинов-интернационалистов знаком отличия Президента Украины – медалью «25 лет вывода войск из Афганистана».
На торжественной встрече выступил председатель правления Дзержинского районного отделения Харьковского городского Союза ветеранов Афганистана (воинов-интернационалистов) М. Л. Быков. Председатель райгосадминистрации В. Р. Котковский отметил большую работу ветеранов по героико-патриотическому воспитанию молодёжи и вручил медали участникам боевых действий в Афганистане. Первый заместитель председателя ХГСВА В. А. Борзов поздравил боевых побратимов с заслуженной и такой долгожданной наградой и за большой личный вклад в укрепление ветеранского движения вручил В. Р. Котковскому памятный знак организации. 
 Ветераны возложили цветы к мемориальному комплексу «Память».

Пресс-служба ХГСВА.

До захисту України готові

В умовах,  коли на сході України проводиться антитерористична операція, у  Військовому  інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка інтенсивно йде  перепідготовка мобілізованих офіцерів запасу.
Висока професійна підготовка  викладацького складу дає змогу слухачам  отримати теоретичні  знання і практичні навички, необхідні офіцерам. Для проведення занять залучаються  досвідчені офіцери з військ,  учасники  АТО  і бойових дій в Афганістані, на території  інших держав, працівники військової прокуратури. Серед слухачів теж вистачає офіцерів з великим життєвим і військовим досвідом. Участь у семінарах і практичних заняттях сприяє  підвищенню мотиваційних чинників  військової служби, підтриманню бойового духу військовослужбовців і готовності  їх до захисту територіальної цілісності держави.
Під час зустрічі  зі слухачами представник командування Сухопутних військ  полковник  Є. Коваленко акцентував увагу на роботі  з підтримання й своєчасного поновлення належного морально-психологічного стану особового складу, формування і підтримання тривалої психологічної готовності військовослужбовців до дій в бойових умовах, при цьому особливу увагу звертати на стан військової дисципліни та якість виконання завдань повсякденної життєдіяльності.
Прокурор військової прокуратури Київського гарнізону  М. Стригун  дав багато порад  щодо подолання впливу негативних чинників особливого періоду на стан військової дисципліни, організації  правовиховних заходів для попередження у військових колективах злочинів, профілактики правопорушень.
З особливою увагою  офіцери слухали учасника бойових дій молодшого лейтенанта Тетяну Овсепян, яка в АТО виконувала обов‘язки офіцера-психолога. Вона звернула увагу слухачів на необхідність спрямувати роботу  на формування психологічної стійкості та  готовності особового складу до дій у складних і небезпечних умовах, в обстановці, яка різко змінюється, під час тривалої нервово-психологічної напруги, подолання труднощів, пов’язаних із виконанням військового обов’язку з урахуванням досвіду виконання завдань антитерористичної операції.
Нещодавно  відбувся черговий випуск офіцерів – слухачів курсів перепідготовки із врученням  їм свідоцтв. На мітингу офіцери С. Майданов, А. Гуренко, А. Горовий подякували за підготовку і завірили, що вони зроблять все для того, щоб захистити територіальну цілісність держави. Молодший лейтенант О. Дубінін започаткував традицію, коли всі випускники залишають  свої побажання  і разом з Державним  Прапором  України  передають в школи Донецької та Луганської областей, що сприятиме  вихованню патріотів Вітчизни й підготовці нового покоління захисників Батьківщини.           
Микола  ДОРОХОВ,
голова Ради ветеранів Військового інституту,
учасник бойових дій в Афганістані.


І відпочивали, і змагалися

Члени Шепетівської міськрайонної  спілки ветеранів Афганістану разом із побратимами з Полонного (Хмельницька область) спільно відпочили на лоні природи – на плесі в урочищі «Шапар», що поблизу села Судилкова.
Серед ветеранів-«афганців» традиційно  популярною є риболовля. І для цього не потрібно ніяких крутих спінінгів. Головне – бажання відпочити, змусити себе підвестися з дивану, виїхати на природу, зустрітися з друзями.
Крім смакування традиційною юшкою, вирішили позмагатися. Перше і третє місця «виловили» ветерани з Шепетівки, друге дісталося полончанам. Найбільше риби у найстаршого ветерана – І. Петрука, а найважчий трофей зловив В. Лакей.  «Спеціальний» приз за найменшу спійману рибку дістався О. Коблаю з Полонного.
Усі призери отримали від організаторів дипломи. Та найбільшою нагородою  для учасників стали хороший настрій, позитивні емоції та можливість поспілкуватися у дружній обстановці, за що ми щиро вдячні орендареві ставка «Шапар», воїну-«афганцю» П. Василишину.
Володимир ПИПИЧ,
учасник бойових дій в Афганістані.

Юридическая консультация

Наши права  и льготы

Я пенсионер, инвалид войны третьей группы. Будут ли высчитывать из моей пенсии 15%, если я устроюсь на работу?
Нет, пенсия инвалидам войны третьей группы выплачивается в полном объеме независимо от факта работы и должности, на которой работают пенсионеры. Это касается также инвалидов первой и второй групп, участников боевых действий.
Получаю пенсию по выслуге лет, назначенную согласно Закону Украины «О пенсионном обеспечении лиц, уволенных с военной службы, и некоторых других лиц». В марте текущего года призван на военную службу во время мобилизации на особый период. Будет ли мне выплачиваться пенсия во время военной службы?
В ст. 2 Закона Украины «О пенсионном обеспечении лиц, уволенных с военной службы, и некоторых других лиц» говорится, что пенсии военнослужащим в соответствии с этим законом назначают и выплачивают после увольнения их со службы. В случае повторного принятия военнослужащих на военную службу, в частности в Вооруженные силы Украины, выплата пенсии на время их службы прекращается. Однако пенсионерам из числа военнослужащих и лиц, которые получают пенсию по этому закону, в случае призыва их на военную службу во время частичной или общей мобилизации, на особый период до объявления решения о демобилизации из Вооруженных сил Украины, выплата пенсий на время такой службы не прекращается. Поэтому выплата пенсии во время прохождения военной службы по мобилизации на особый период прекращаться не будет.
Я уволился с военной службы в марте 2015 года. Имею 21 год календарной выслуги лет и 25 лет выслуги, исчисленной в льготном размере. Имею ли я право на назначение пенсии по выслуге лет согласно Закону Украины «О пенсионном обеспечении лиц, уволенных с военной службы, и некоторых других лиц»?
Законодательством определено, что пенсии по выслуге лет назначаются, в частности, лицам офицерского состава, прапорщикам и мичманам, военнослужащим сверхсрочной службы и военной службы по контракту, независимо от возраста, если они уволились со службы в периоде с 1 октября 2014 года по 30 сентября 2015 года и на день увольнения имеют выслугу 22 календарных года и более. Учитывая то, что у Вас календарная выслуга лет составляет 21 год, права на назначение пенсии по выслуге лет согласно закону Вы не имеете.
После достижения 45-летнего возраста уволилась с военной службы. Страховой стаж составляет 22 года, в том числе военная служба — 15 лет. Могу ли рассчитывать на назначение пенсии по выслуге лет?
Согласно Закону Украины «О пенсионном обеспечении лиц, уволенных с военной службы, и некоторых других лиц», право на пенсию по выслуге лет имеют, в частности, лица офицерского состава, прапорщики и мичманы, военнослужащие сверхсрочной службы и военной службы по контракту при достижении ими на день увольнения со службы 45-летнего возраста, при наличии у них страхового стажа 25 лет и более, из которых не менее 12 календарных лет и 6 месяцев составляет военная служба или служба в органах внутренних дел, государственной пожарной охране, Государственной службе специальной связи и защиты информации Украины, органах и подразделениях гражданской защиты, налоговой милиции или Государственной уголовно-исполнительной службы Украины.
Учитывая то, что Ваш страховой стаж составляет 22 года, для назначения пенсии по выслуге лет в соответствии с нормами закона нет оснований.
Получаю пенсию по инвалидности, имею статус инвалида войны второй группы. Сейчас продолжаю работать. Как изменится размер моей пенсии в связи с изменением размера прожиточного минимума для лиц, потерявших трудоспособность?
С 1 сентября 2015 года внесены изменения в Закон Украины «О Государственном бюджете Украины на 2015 год», согласно которым с этой даты изменен размер прожиточного минимума для лиц, потерявших трудоспособность, и теперь он составляет 1074 грн. В связи с этим с 1 сентября произведен перерасчет пенсий и повышений, размер которых зависит от прожиточного минимума для лиц, потерявших трудоспособность.
К Вашей пенсии установлено повышение, как инвалиду войны второй группы, размер которого составляет 40% от прожиточного минимума для лиц, потерявших трудоспособность. Размер этого повышения пересматривается в связи с изменением размера указанного прожиточного минимума. Таким образом, с 1 сентября текущего года размер Вашей пенсии пересмотрен в связи с увеличением повышения, как инвалиду войны второй группы. Кроме того, если Ваша пенсионная выплата не достигает 2738,70 грн. (255% от прожиточного минимума для лиц, потерявших трудоспособность), выплата пенсии с 1 сентября 2015 года Вам будет обеспечена в указанном размере. Выплату пенсии в новом размере вместе с доплатой за сентябрь Вы получите в октябре текущего года.

Служити Богові — служити Вітчизні

З благословення Архієпископа Шепетівського і Славутського Пантелеімона настоятель храму святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії протоієрей Анатолій Вересюк виконував місію капелана у зоні АТО на Донеччині й Луганщині. Місія капелана – опікуватися військовими та їхніми сім'ями, відповідати за духовний стан воїнів або, як ще кажуть, бути священиком душі.
Протоієрея Анатолія запросили військові зенітно-ракетного полку в/ч А-3730, що дислокується у Шепетівці, та в/ч А-2072. Вояки добре знають отця Анатолія, який пройшов горнило війни ще у далеких 1986–1988 роках у Афганістані, знають його добру вдачу і готовність завжди вислухати, допомогти, підтримати. Власне, у цьому і полягає місія священика – допомагати, а ще – щирою молитвою зцілювати й пробуджувати духовно-патріотичні почуття військовослужбовців.
Отримавши запрошення і благословення архієпископа, отець Анатолій без вагань зібрався у далеку дорогу. У телефонній розмові з військовими поцікавився, що потрібно їм насамперед.
До Дніпропетровська священик їхав поїздом, а звідти до місця призначення, в Луганську область, його доставив шепетівський підприємець, парафіянин Володимир Колесник. Ще один підприємець, Олександр Гусаров, передав безкоштовно нашим захисникам бензопилу, запасні частини. Без неї бійцям ніяк не можна, бо треба укріплювати свої позиції.
Одним словом, усі, до кого звертався отець Анатолій, з розумінням поставилися до його прохань і кожен вніс свою посильну частку в загальну справу. Близько місяця перебував священик у зоні проведення антитерористичної операції. Його поселили окремо у землянці, щоб зміг кожному приділити увагу. Ранок розпочинав молитвою, молився за бійців, а також за їхніх рідних і близьких, приймав сповідь, а вечір завершували спільною молитвою. Також спільна молитва звучала у святкові дні.  А ще священик освячував місця розташування наших бійців.
— Знаєте, наші воїни там бояться не за себе, а більше за своїх дітей, батьків, дружин. Тому часто подавали записки за здоров'я рідних, — ділиться роздумами Анатолій Вересюк.
Війна є війна, і душевний стан бійців потребує духовного зцілення. Тож отець Анатолій зумів стати справжнім пастирем душ наших захисників. З деякими доводилося бесідувати годинами, щоб зняти напругу, вберегти від нервового зриву, від необдуманого кроку.
Отець Анатолій вміє слухати. Тож бійці неохоче відпускали свого духовного наставника.
— Я побачив, як командири піклуються про кожного свого бійця. Навіть у таких умовах облаштували кухню, укріпили бліндажі, нині споруджують лазню. Я благословляв воїнів на захист Вітчизни, — підсумував отець Анатолій.
Як каже священик, на війні випробовуються всі людські чесноти — совість, честь, відвага, мужність, дружба. Сам Анатолій Вересюк повернувся з Афганістану з твердим переконанням служити Богу і Вітчизні.
Ольга СНІЖНА.

Организовать и возглавить

Как в Киеве объединяли участников АТО

Структура под плохо скрываемым кураторством Банковой одновременно вселяет надежду и настораживает ветеранов АТО
10 октября в столичном Доме офицеров состоялся Всеукраинский форум участников АТО, на котором присутствовало высшее руководство государства, представители силовых структур, военнослужащие, участвовавшие в боевых действиях, и курсанты военных высших учебных заведений. Официально он был организован семьями погибших бойцов, ветеранами АТО и собрал около тысячи делегатов.
Строительство по вертикали
Мероприятие прошло под негласной эгидой Администрации Президента. На прямой вопрос корреспондента ЛІГА.net о том, какова роль АП в его организации, присутствующий на съезде замглавы АП Андрей Таранов  заявил, что никакой роли в организации АП не играла, все это – инициатива участников АТО, а чиновники с Банковой присутствуют исключительно в роли гостей.
В это можно было бы поверить, если бы не прописанный поминутно сценарий мероприятия. С речью Президента, награждением бойцов, и самое главное – организацией сбора участников съезда на местах занимались районные и областные администрации.
«Тебе рассказать, как есть? Решили собрать всеобщий «одобрямс» в духе старого-доброго «совка» с целью собрать  всех участников АТО в одну послушную организацию по распределению благ – квартир, льгот, выплат. И чтобы этот ресурс был под эгидой АП. Курировать это все и обеспечить Банковой полную предсказуемость и подконтрольность организации должен Сергей Куницын – у него есть такой опыт по организации «афганцев», – сказал корреспонденту ЛІГА.net  ротный командир батальона «Айдар» Евгений Дикий. На уточняющий вопрос о том, зачем же он в таком случае пришел на «одобрямс», айдаровец ответил, что это – замечательный шанс повидаться с боевыми товарищами, а бюрократы от армии и без него разберутся, как аккумулировать ресурс участников АТО.
Сам Куницын был очень увлечен организационными хлопотами съезда и не стал комментировать, чем именно он отвечает перед президентской администрацией в деле организации ветеранов АТО.
Кстати, о «хорошем шансе повидаться». В целом хорошее впечатление (показуха с курсантами и явный сценарий от чиновников – это не большая беда) несколько смазала картина с массовой раздачей спиртного у парадного входа в Дом офицеров примерно на третьем часу съезда – после отбытия Президента. Организаторы со списком в руках прямо на улице раздавали яркие красные пакеты с "горячительным" выстроившимся в очередь делегатам съезда.
Президент на съезде
В своей приветственной речи посетивший съезд Президент Петр Порошенко заявил, что за 18 месяцев войны 108 тысяч украинцев приняли участие в антитеррористической операции в Донбассе. «210 тысяч украинцев за 18 месяцев войны добровольно пришли на военную службу, 35 тысяч из них пришли в ряды вооруженных сил волонтерами. Почти 108 тысяч принимали или принимают участие в АТО. Почти 93 тысячи приняли непосредственное участие в боях и имеют право на соответствующий статус от государства, из них почти 90% воспользовались этим правом – получили удостоверение участника боевых действий», – отметил Порошенко.
По словам Президента, государство уже выделило 30 тысяч земельных участков для ветеранов АТО. Эта цифра составляет половину от необходимого количества. Всего за год 11% участников АТО получили жилье от государства.
Также Президент выступил с инициативой возобновления в школах основ военной подготовки, где преподавателями могут быть участники АТО. Интересный момент произошел, когда Президент, покидая съезд, проходил центр актового зала Дома офицеров. Кто-то выкрикнул «Путин!» и тысячный зал единодушно ответил: «Х**ло!». Улыбка Порошенко в этот момент могла бы стать фотографией года, но всех представителей СМИ попросила удалиться госслужба охраны. Которая, к слову, работает намного деликатнее, чем это было во времена Януковича.
Решения
По результатам заседаний в Доме офицеров было принято решение создать координационный центр ветеранских организаций, который должен уменьшить бюрократическую волокиту и облегчить процесс решения проблем воевавших на востоке Украины. Единый координационный центр должен объединить под своим крылом уже существующие волонтерские организации и упорядочить их работу. Также планируется, что он должен заниматься решением проблемных вопросов социального обеспечения участников боевых действий и членов их семей.
В наблюдательный совет координационного центра вошли по одному представителю от силовых структур: Министерства обороны, Национальной гвардии, Службы безопасности Украины, Государственной пограничной службы, Государственной службы по чрезвычайным ситуациям, представители добровольческих батальонов, волонтеров, а также делегаты от каждого областного координационного центра
«Все было бы ничего, идея хорошая, только реализовали ее, как всегда, в виде показухи – мандаты участникам съезда реализовывались через районные и областные администрации. Прямая вертикаль через АП. Пригласительные на съезд можно было получить только в РГА, а те отвечали головой за каждую бумажку не в те руки. Многие из участников АТО, которые могут сказать «пару ласковых» нашему командованию, просто не смогли сюда попасть. Обратите внимания, сколько здесь курсантов – вместо участников АТО собрали студентов военных ВУЗов для массовости», – сказал участник АТО из Обухова.
Действительно, во время выступления Президента в зале находилось множество 17-18-летних ребят в форме военных вузов. После того, как Президент покинул столичный Дом офицеров, их отпустили и выяснилось, что зал процентов на 40% не заполнен.
«Вообще такая организация нужна, если она не будет ручным инструментом Администрации Президента. Сегодня в своей речи Порошенко трижды употребил выражение «Всеукраинская организация», а это настораживает – не об этом была речь, когда собирали съезд. Говорили, что должен быть создан координационный штаб разных организаций. Его вроде как и создали, но от идеи собрать  всех в одну организацию, как видим, никто не отказался», – прокомментировал произошедшее для ЛІГА.net азовец «Монгол», координатор союза ветеранов АТО в Полтавской области.
«Нет оснований верить в легитимность этого органа. Подобный орган уже создавали при Киевской ОГА, где решения собрания подделывались в пользу президиума и власти в целом», – категоричнее высказался ветеран с позывным  «Француз» из 2-го батальона 72-й бригады.
В общем, говорить об однозначной политической подоплеке нового координационного центра ветеранов АТО пока рано. Но, имея в истории опыт использования властями  в своих, часто предвыборных целях ветеранских организаций, поневоле дуют на холодную воду. Как сказал один из рядовых участников съезда, «власть берет «атошников» на службу, делает их ручными. Это удобно: тому помог, этому дал медаль – и все голосуют, как надо, и никто не бунтует».
Роман ЧЕРНЫШОВ
(ЛIГАБiзнесIнформ,
Информационное агентство
www.liga.net).

Память в бронзе, металле и камне

Честь и слава воинам

В Вольногорске Днепропетровской области состоялся торжественный митинг, посвященный открытию памятника воинам-интернационалистам.
Председатель городской общественной организации ветеранов АТО Олег Трофименко зачитал указ о награждении посмертно орденом «За мужество» воина АТО Дениса Лебедева и вручил его вдове солдата. Присутствующие минутой молчания почтили память погибших и умерших боевых товарищей, к памятнику были возложены цветы. Священники отслужили заупокойную литию и освятили обелиск.
Пресс-служба  Днепропетровского областного
объединения ветеранов Афганистана.


Завдання  виконано
На початку 2013 року на загальних зборах Бобринецької районної організації УСВА було прийнято рішення про встановлення меморіальних дощок на приміщеннях шкіл усім шести загиблим в Афганістані воїнам-інтернаціоналістам району. Це стало своєрідним завданням для правління.
15 вересня нинішнього року відбулося відкриття вже останньої меморіальної дошки воїну-інтернаціоналісту Миколі Браслу в селі Василівці. На подвір’ї місцевої загальноосвітньої школи зібралися учні, жителі села, актив районної організації УСВА. До присутніх звернулися голова райдержадміністрації Сергій Шевченко, голова районної ради Іван Танасієнко, голова Кіровоградської обласної організації УСВА Віктор Остащук, голова Василівської сільської ради Валентин Курач, військовий комісар Бобринецько-Устинівсько-Компаніївського військкомату Микола Капітоненко, голова районної організації УСВА Микола Тосік.
Освятив дошку  настоятель Свято-Покровського храму ієромонах отець Іов. Присутні віддали данину пам’яті  герою-земляку й згадали події далекої вже війни в Афганістані. Мама воїна-інтернаціоналіста Ніна Іларіонівна щиро дякувала «афганцям» за збереження пам’яті  про сина та інших загиблих побратимів.
Микола ТОСІК,
голова Бобринецької районної організації УСВА         
Кіровоградської області.

Навіки вісімнадцятирічний 
Виповнилося 33 роки з дня загибелі в Афганістані вісімнадцятирічного полтавчанина Сергія Івановича Коротуна.
Цього дня біля пам’ятної дошки на будинку, де він проживав і зараз мешкають його одинокі батьки, зібралися бойові побратими-«афганці», небайдужі полтавці. У почесному караулі – юні десантники з патріотичного клубу «Гвардія». Голова ГО «УБД» Октябрського району Полтави В. П. Корнійчук і командир батальйону територіальної оборони І. М. Петренко, зокрема, звернулися до місцевої влади з проханням провести благоустрій цього меморіального місця. Особливо боляче було слухати маму загиблого – Наталію Петрівну, яка зі сльозами на очах сказала, що з плином часу влада їх забуває, скасували майже всі пільги.
З «афганськими» піснями виступив колектив учасників бойових дій в Афганістані «Перевал».
Ю. ЛИТВИШКО,
заступник голови ГО «УБД»  Октябрського району Полтави.

Передплата-2016

Побратиме, це наша з тобою газета!                    
Розпочалася  передплата на періодичні видання України на 2016 рік
Газету Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) «Третій тост», де  друкуються законодавчі матеріали з питань соціального захисту сімей загиблих військовослужбовців, інвалідів війни, учасників бойових дій, юридичні консультації, матеріали про життя і роботу організацій УСВА (територіальних, місцевих, районних), спогади, проза і  поезія, можна передплатити  в усіх відділеннях поштового зв’язку України. Мінімальний передплатний період – один місяць, максимальний – рік.
Наш індекс – 30224.
Вартість передплати з урахуванням приймання передплати і доставки складає:
на місяць – 4, 08 грн.,
на три місяці – 11, 54 грн.,
на шість місяців – 20, 38 грн.,
на рік – 41, 56 грн.

Підтримуйте газету воїнів-інтернаціоналістів «Третій тост» своєчасною передплатою.

Спорт

Во всем берут пример с героя

Харьковский городской Союз ветеранов Афганистана (воинов-интернационалистов) по инициативе Дзержинского районного отделения, совместно с областной Федерацией дзюдо организовали и провели IV открытый чемпионат области по дзюдо, посвящённый памяти участника боевых действий в Афганистане кавалера трёх медалей «За отвагу» Владимира Александровича Киселя.
Гостями были мама Владимира – Валентина Михайловна Кисель и мама погибшего в Афганистане Александра Криуленко – Светлана Семёновна Криуленко. Все участники и гости турнира могли ознакомиться с фотовыставкой «Вахта памяти – Афганская война», которая была развёрнута на центральной аллее стадиона «Динамо». 
В финальных поединках дзюдоисты Харькова и Днепропетровска в бескомпромиссной борьбе сражались за чемпионский титул. Среди участников были победители международных турниров самого высокого ранга, мастер спорта международного класса, 20 мастеров спорта и 64 кандидата в мастера спорта. Все поединки были интересными как для спортсменов, так и для тех, кто пришёл поболеть и посмотреть соревнования.
Победители и призёры (на снимке) награждены медалями и грамотами, им вручены буклеты, в которых рассказывается о жизненном пути Владимира Киселя. Показавшие лучшую технику Ника Саджая, Андрей Бутенко и Анастасия Безотосная награждены кубками.
Подводя итоги, хочется в первую очередь отметить хорошую организацию всего мероприятия, направленного на увековечивание подвигов воинов-интернационалистов, на героико-патриотическое воспитание молодёжи и рост мастерства спортсменов. Уже сегодня организаторы работают над тем, как ещё больше поднять престиж и рейтинг соревнований.
  Михаил БЫКОВ,
заместитель председателя ХГСВА.

Вручено кубок пам’яті

   Шепетівська міськрайонна спілка ветеранів війни в Афганістані (Хмельницька область) разом з управлінням освіти, молоді та спорту райдержадміністрації провели турнір з футболу серед шкільних команд району пам’яті Сергія Зайчука, загиблого в Афганістані.
    Актив організації та однополчани хвилиною мовчання вшанували пам'ять бойового побратима і поклали квіти до його могили і стели.
   Фінал відбувся на базі Судилківської школи. У боротьбі за перше місце команда з Корчика  не залишила шансів суперникам з Городища, перемігши з рахунком 4:1. Юним футболістам із Корчика (на знімку)  вручено головний трофей – Кубок імені воїна-інтернаціоналіста Сергія Зайчука. 
   Заохочувальні кубки призерам вручив постійний спонсор змагань, депутат Хмельницької обласної ради В. Мовсісян. Від управління освіти призери нагороджені дипломами. Команди отримали футбольні м’ячі від народного депутата України Р. Мацоли, депутатів Шепетівської райради І. Вичавки та О. Дубини.
Володимир ПИПИЧ,
 учасник бойових дій в Афганістані.

Спартакіада ветеранів

На базі Рівненського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» відбулася обласна спартакіада учасників бойових дій в Афганістані та антитерористичної операції.
14 команд з районних і міських організацій ветеранів Афганістану та АТО (по п’ять учасників у кожній) змагалися в кульовій стрільбі, гирьовому спорті, настільному тенісі, шашках і перетягуванні канату.
З привітальним словом виступили голова Рівненської обласної організації УСВА В. Ф. Гурницький і голова Рівненської міської організації УСВА, голова міської організації Партії ветеранів Афганістану С. В. Зінич, який звернувся до учасників спартакіади з проханням активно підтримати кандидатів у депутати до місцевих органів влади  від ветеранської партії.
У напруженій боротьбі перше місце у командному заліку виборола команда Дубенської районної організації УСВА, друге – обласної організації УСВА, третє – Рівненської міської організації УСВА. Переможцям в індивідуальних змаганнях вручено медалі та грамоти.
Після нагородження була солдатська каша, спогади бойових побратимів про роки служби та обговорення останніх подій в Україні.
Леонід ГОРОЩУК,
учасник бойових дій в Афганістані.

Присвячено ювілею

Традиційним стало проведення наприкінці вересня відбіркової першості з військово-спортивних багатоборств серед вихованців навчальних закладів, військово-патріотичних клубів та об’єднань Кіровоградської області. Цього року змагання присвятили 20-й річниці створення обласної організації УСВА.
Організатором знову став директор Знам’янського міського спортивно-технічного клубу ТСО України, голова обласного осередку Всеукраїнського дитячого патріотичного об’єднання «Майбутнє України», учасник бойових дій в Афганістані В. Колебіденко. Змагалися юні спортсмени зі Знам’янки, Олександрії, Кіровограда.
Змагання проходили в два етапи: на базі полігону полку спецпризначення у селі Сасівка та в Олександрії на базі ВПК «Захист» під керівництвом директора А. Ярошевського. Учасники, які показали найкращі результати, ввійшли до складу збірної, яка представлятиме область на чемпіонаті країни з військово-спортивних багатоборств у Житомирі.
В. О. Колебіденко висловив щиру подяку всім, хто надав допомогу в організації та проведенні заходу – командиру військової частини А-0680 військ спеціального призначення підполковнику В. Пікуліну, голові обласної організації УСВА В. Остащуку, головному лікареві і завідуючому хірургічним відділенням обласного госпіталю ветеранів війни Г. Сябренку і В. Рурі,  підприємцям Знам’янки.

І. ІВАНЕНКО,
заступник директора Знам’янського МСТК ТСО України.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.