У навчальний процес з курсантами, студентами та слухачами курсів військової підготовки військовослужбовців рядового та сержантського складу активно впроваджуються вимоги міністра оборони України щодо змін системи навчального процесу.
Основна увага приділяється практичній складовій та впровадженню досвіду АТО. За ініціативою ветеранів – учасників бойових дій на території інших держав та викладачів кафедри військової педагогіки та психології під час занять щодо вивчення проблем морально-психологічного забезпечення бойових дій для слухачами курсів організували зустріч із старшим лейтенантом Тетяною Овсепян. Під час бойових дій в АТО Тетяна виконувала обов‘язки офіцера-психолога. У своєму виступі вона звернула увагу на проблеми виховання особового складу та психологічного забезпечення бойових дій.
– Любові до Батьківщини, патріотизм, відданість Українському народові, військова честь, військове товариство, бойове братерство, взаємодопомога – це ті якості, які треба виховувати у військовослужбовців, – підкреслила Тетяна.
– Психолог повинен бути у безпосередній близькості до військовослужбовців, впливати на їх свідомість і поведінку, допомогти у подоланні психо-травмуючих факторів бойової обстановки, зберігати їх психічне здоров’я. Всебічно пізнати людину з усіма її особливостями. Отримати повне уявлення про характер, темперамент та інші якості можна тільки на ґрунті постійного особистого спілкування, спостереження за службою та поведінкою військовослужбовця. Важливо встановити контакт з військовослужбовцями, створити атмосферу довіри, допомогти воїну правильно оцінити свої вчинки, сформувати позитивну перспективу подальшої служби, викликати бажання змінити поведінку, виробити в характері позитивні якості, переконати воїна, що командир і товариші бажають йому допомогти, – дала практичні поради офіцер. Старший лейтенант Т. Овсепян відповіла на всі поставлені запитання слухачів.