" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - Психологічна стійкість – запорука виконання бойового завдання Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
 


Погода
Погода!


43712959 Відвідувачів
Укрінформ
Міністерство оборони
Урядовий портал
Боевое Братство
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Орденские планки – ветеранам
Психологічна стійкість – запорука виконання бойового завдання Надрукувати Надіслати електронною поштою
_dsc0014.jpg
Бойові дії  у зоні проведення антитерористичної операції свідчить про зростання психогенних розладів серед військовослужбовців. Як реагувати на кризові психологічні ситуації в військовому колективі? Яким чином долати посттравматичні психологічні розлади?  Як розпізнати психологічні проблеми у підлеглих? Ці та інші питання виникають у офіцерів під час роботи з особовим складом. Для впровадження практичного досвіду у навчальний процес активно залучаються волонтерські  організації.
За ініціативою викладачів кафедри військової педагогіки та психології та фахівців відділення по роботі з особовим складом Військового інституту  із слухачами курсів військової підготовки  військовослужбовців  рядового та сержантського складу під час вивчення курсу «Психічне здоров’я в умовах бою, операції та надзвичайної ситуації»  була запрошена  Наталя Степук, волонтер-психолог підрозділу "Психологічної кризової служби ".  Вона займається цими питаннями вже другий рік і в інституті не вперше.
 – Збереження психічного здоров’я – це дуже важливо. Коли людина в безпорадності, психічно пригнічена, вона не може нічого робити. Військовослужбовець не може виконувати бойових завдань. Людина повертається в соціум, і в соціумі вона дезадаптована. Бійці іноді таких називають  «ми його втратили».  Такі моральні втрати впливають абсолютно на всі сфери життя: і на роботу, і на сімейне життя, і на побут. Особливої ваги для військовослужбовців набувають не лише навички злагодженого  ведення бойових дій, але і психологічна стійкість, здатність переносити тривале психологічне навантаження та виконувати бойові завдання у стані напруження, – пояснює психолог.
В процесі навчання слухачі розглянули методи запобігання психічним травмам, посилення емоційної стійкості та формування здатності швидко відновлювати психічну рівновагу після дії стресової ситуації.
Слухачі курсів після проходження навчання матимуть навички роботи з особовим складом щодо попередження подібних ситуацій, збереження психічного стану колективу, його підтримки і збереження високого морально-психологічного настрою. Робота зі слухачами ведеться відповідно до новітніх вимог з урахуванням актуального досвіду волонтерів, які безпосередньо працювали з військовослужбовцями в бойових умовах.    
М. ДОРОХОВ,
науковий співпрацівник науково-дослідного центру Військового інституту.
О. МОЛОДЦОВ,
слухач курсів.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.