" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - 3 липня цього року змінено порядок оподаткування пенсій. З'ясуємо, що змінилось і як? Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
 


Погода
Погода!


43713768 Відвідувачів
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Орденские планки – ветеранам
Укрінформ
Міністерство оборони
Урядовий портал
Боевое Братство
3 липня цього року змінено порядок оподаткування пенсій. З'ясуємо, що змінилось і як? Надрукувати Надіслати електронною поштою
Серед законодавчих новацій у пенсійній сфері останнього часу — оподатковування пенсій, що було запроваджено як один із заходів, спрямованих на запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні.
Що платили у 2015-2016 роках
Із 01.01.2015 р. податок на доходи фізичних осіб справлявся із суми пенсій (включаючи суму їх індексації) або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, — у частині такого перевищення.
Ставка податку на доходи фізичних осіб становила:
• 15 відсотків, якщо база оподаткування місячного оподаткованого доходу не перевищувала десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на 1 січня звітного податкового року;
• 20 відсотків, якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати.
Крім того, об'єктом оподаткування військовим збором став загальний місячний оподатковуваний дохід, зокрема, визначений підпунктом 164.2.19 Податкового кодексу України.
Таким чином, базою оподаткування два останні роки були суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання в частині, яка не перевищує:
• 2015 року —3654 грн (три розміри мінімальної заробітної плати, визначеної станом на 1 січня 2015 року);
• 2016 року —4134 грн {три розміри мінімальної заробітної плати, визначеної на 1 січня 2016 року).
Отже, з пенсії в частині, яка перевищувала 3654 грн на місяць протягом 2015 року, а 2016 року — 4134 грн, справлявся податок за ставкою 15-20 відсотків (залежно від розміру пенсії) та 1,5 відсотка військового збору від об'єкта оподаткування.
Крім того, статтею 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що в період із 1 квітня 2015-го по 31 грудня 2016 року під час роботи особи (крім інвалідів І та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), на посадах (окрім осіб, які працюють на посадах та на умовах, визначених законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів»), пенсія, розмір якої перевищує 150 відсотків від прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків від призначеного розміру, але не менше як 150 відсотків від прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Зміни з липня 2016-го
У червні цього року було внесено зміни до Податкового кодексу щодо оподаткування пенсій. Ухвалено Закон № 1411 -VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій». Він набув чинності з першого липня.
Тепер до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсій (разом із сумою їх індексації, нарахованою відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, котрі платник податку отримує з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законодавством, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, — у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо, згідно, з міжнародними договорами, згоду на обов'язковість яких надала Верховна Рада України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.
Ставка податку становить 18 відсотків від бази оподаткування щодо перевищення суми пенсії (включаючи суму її індексації), щомісячного довічного грошового утримання, визначеної в підпункті 164.2.19 пункту 164.2 етапі 164 Податкового кодексу, що становить 10 740 грн.
Окрім того, Законом передбачено, що положення підпункту 164.2.1.9 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій. інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність етапі 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Олена ОХРІМЕНКО, ПФУ
Пенсійний кур’єр
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.