Відповідно до Указу Президента України П. Порошенка 3-4 вересня Тернопільщина відзначала 100-річницю героїчних боїв Українських Січових стрільців на горі Лисоня. В цих заходах активну участь взяла обласна організація УСВА.
Лисоня – це величавий символ ідеї боротьби за волю України, доказ незламності духу та звитяжності українського стрілецтва. Лисоня стала знаною на українських землях як місце героїчної слави і болючих втрат Українських Січових стрільців (УСС). 2 вересня 1916 року тут відбулася найкривавіша битва легіону УСС у складі австро-угорських коаліційних військ з російською армією, і саме героїзм українців не дав розвинутися «брусиловському прориву» та захопити важливий стратегічний пункт – місто Бережани. Перемогу було здобуто ціною втрати більше половини особового складу легіону: 81 вояк убитий, 293 – поранені та 285 – потрапили у полон.
Обласний осередок ВГО «Закінчимо війну» та активісти обласної організації УСВА на протязі трьох років проводили пошукові роботи на місці героїчних боїв, і от нещодавно натрапили на тимчасове поховання чотирьох воїнів Австро-Угорської армії на земельній ділянці жителя села Посухів, де колись знаходився штаб УСС. Голова обласної організації «Закінчимо війну» Сергій Ліпянін і голова обласної організації УСВА Сергій Лісовий прийняли рішення провести розкопки останків тимчасово захоронених воїнів та провести перезахоронення відповідно з військовими почестями на військовому кладовищі Українських Січових Стрільців у селі Посухів. І саме в день відзначення 100-річчя битви на горі Лисоня відбулося урочисте перепоховання воїнів, полеглих ще століття тому, за участі керівництва області, жителів краю, військовослужбовців гарнізону, ветеранів-«афганців», учасників АТО та миротворчих операцій, громадськості та молоді. Перепоховання відбулося відповідно до військового ритуалу з військовим оркестром та салютом зі стрілецької зброї. Священники відслужили панахиду за упокій душ всіх полеглих на полях боїв. Голова Тернопільської облдержадміністрації С. Барна подякував громадським організаціям «Закінчимо війну» і УСВА за клопітку пошукову роботу та зазначив, що кожен полеглий воїн, незалежно якої він національності та армії, повинен бути похований з гідністю.
По завершенні ритуалу перепоховання воїнів, ветерани-«афганці» взяли участь в заходах на горі Лисоня, де відбулися показ стрілецької зброї та відтворення бою, козацька кухня та творчі виступи народних колективів.