" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
 


Погода
Погода!


43662569 Відвідувачів
Боевое Братство
Міністерство оборони
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Урядовий портал
Орденские планки – ветеранам
Укрінформ
Надрукувати Надіслати електронною поштою
Голова УСВА Сергій Червонописький спілкувався з керівниками обласних Спілок ветеранів війни в Афганістані та активістами ветеранського «афганського» руху України

В конференц-залі приміщення Вінницького обласного відділення ПАТ «Укртелеком», напередодні Дня захисника України, відбулася селекторна нарада голови Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Сергія Червонописького з керівниками обласних організацій УСВА та активістами громадських організацій ветеранів війни в Афганістані.
Нарада була присвячена вирішенню актуальних питань, пов’язаних, у першу чергу, з соціальним забезпеченням учасників бойових дій та членів їх сімей, а також позиції Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) щодо соціально-політичного становища, яке на сьогодні склалося у нашій державі.
«Сьогодні Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» використовується однобоко»,– відзначив Сергій Червонописький. «Мають бути передбачено пільги для матерів загиблих афганців та їхніх дітей, яких позбавлено їх під час формування бюджету України в попередні роки», – додав він.
vinnica20160913_1.jpg

Коментуючи події навколо республіканського госпіталю «Лісова поляна», щодо передачі його фінансування на місцевий бюджет, голова УСВА звернувся до всіх ветеранів війни в Афганістані, керівників громадських організацій з пропозицією - письмово звертатися до Президента України, Уряду України про недопустимість такої передачі. Було наголошено, що УСВА та її організації на місцях багато зробили для покращення матеріальної бази госпіталю і в час коли триває війна в Україні такий заклад охорони здоров’я потрібно розвивати, а не реформувати в сторону погіршення його роботи та знищення матеріальної бази.
Особливу місце під час наради було відведено напрацюванню нових підходів щодо національно-патріотичного виховання підростаючого покоління українців, відзначено, що органи державної влади в Україні вперто ігнорують пропозиції Української Спілки ветеранів Афганістану з цього приводу.
Також обговорювалися питання взаємодії органів податкової інспекції з організаціями ветеранів війни в Афганістані в частині прибутковості/неприбутковості організацій. Прийнято рішення, центральному апарату УСВА вирішити це питання на всеукраїнському рівні та спільно з організаціями податкової служби повідомити результати на місця. Чільне місце в роботі наради зайняла дискусія щодо виплати матеріальної допомоги інвалідам війни в Афганістані, відповідно до постанови Кабінету Міністрів. Відзначено, що військкомати України роблять все, вимагаючи низку непотрібних документів, в тому числі з архівів «братської» Росії, щоб не виплачувати цієї допомоги. Потрібно віддати належне, що є поодинокі випадки в різних областях держави, де така виплата проводилася.
Активно обговорювалася учасниками наради питання додаткових виплат в різних областях України батькам загиблих воїнів, забезпечення житлом та медичного страхування ветеранів війни в Афганістані.
Учасники всеукраїнської селекторної наради вимагають проведення зустрічі з вищим керівництвом держави щодо вирішення актуальних питань, які стосуються ветеранів афганської війни та членів їх сімей загиблих воїнів.
Голова Вінницької обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилішин виклав своє бачення ситуації, яка на сьогодні склалася між громадськими організаціями афганців та владою та запропонував проведення подібної зустрічі у Вінниці з керівництвом обласної державної адміністрації та обласної ради.
З Вінницької області у республіці Афганістан брали участь в бойових діях 3193 військовослужбовці, з них загинуло 143, у тому числі троє пропали безвісти, 182 – отримали поранення, 116 – каліцтво і потрібно відмітити, що в час після війни кількість жертво в результаті так званого «афганського» синдрому невпинно зростає, як в трагічних подіях так і в збільшенні кількості інвалідів, які отримали поранення або захворювання під час афганської війни.
Сьогодні на Вінниччині проживає до семи тисяч учасників бойових дій в Афганістані та на території інших держав, адже не секрет, що колишній Радянський Союз впроваджував свою миролюбиву політику – воюючи в різних країнах земної кулі.
В області діє мережа громадських організацій Української Спілки ветеранів Афганістану, що стоять на сторожі інтересів воїнів-інтернаціоналістів, які дбають про належне вшанування пам’яті полеглих, підтримують родини тих, чиї життя відібрала афганська війна і обов’язок органів державної влади та органів місцевого самоврядування підтримувати їх.
Пам’ятаймо про мужність й відвагу воїнів-афганців та всіх тих українців, які загинули на чужині, воюючи в снігах Фінляндії та в тропіках Південно-Східної Азії та пустелях Африки.
Прес-служба Вінницької обласної
Спілки ветеранів війни в Афганістані.
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.