У вересні – на початку жовтня 2016 року відбулося багатотисячне паломництво українців на Святу Землю, яке було організовано Паломницьким Центром Української Православної Церкви.
В числі паломників була група інвалідів війни в Афганістані: Костянтин Антощук, Валерій Гринчак, Віктор Овсянніков, Сергій Свистунов, Едуард Скакун, Віктор Чередніченко, інвалід дитинства Віктор Спаров. Очолив групу клірик храму святителя Михаїла Київського ієрей Антоній Демиденко, з духовною допомогою монаха Феодосія (Кузьменко).
Розпочалось паломництво з літургії у Храмі Святого Благовірного Князя Олександра Невського в Єрусалимі. В одному комплексі з цим Храмом (Олександрівському подвір`ї) розташований «Поріг Судних Врат» – православна святиня. Це поріг стародавніх воріт, через які, за переказами, переступав Ісус Христос, якого вели на страту. Над ним постійно горять невгасимі лампади, одна з яких, серед інших, присвячена і загиблим в Афганістані. На табличці біля лампади викарбовано наступні слова (рос):
«О ЖЕРТВАХ ГРАЖДАНСКИХ СМУТ И БРАТОУБИЙСТВЕННЫХ РАСПРЕЙ ЛИХОЛЕТИЯ ХХ ВЕКА, ВОИНАХ, ПАВШИХ В АФГАНИСТАНЕ, ПОГИБШИХ ПРИ ИСПЫТАНИЯХ И АВАРИЯХ НА ПОДВОДНЫХ ЛОДКАХ И В ПОЛЕТАХ, О ЖЕРТВАХ ЧЕРНОБЫЛЬСКОЙ ТРАГЕДИИ И ВСЕХ ЧРЕЗВЫЧАЙНЫХ ПРОИСШЕСТВИЙ».
Разом з іншими вірянами з України паломники-«афганці» мали зустріч з Блаженнішим Патріархом Єрусалимським і всієї Палестини Феофілом ІІІ, молилися з недільною Літургією на Гробу Господньому та на Голгофі, місці Розп’яття Господа нашого Іісуса Христа, у Храмі Воскресіння Христового. Також були відвідані Священна Гора Фавор, Це́рква Благові́щення над джерелом Пресвятої Богородиці в місті Назареті, береги Галілейського моря.
Особливого значення набуло відвідування Вифлеєму, який є визначним релігійним центром християн та місцем паломництва, позаяк вважається Біблією місцем народження царя Давида та Ісуса Христа. У Вифлеємі розташований Храм Різдва Христового, що збудований над гротом (чи печерою) — місці народження Ісуса Христа. Храм було збудовано 326 року римським імператором Костянтином Великим, у 529 році, після повстання самаритян, відбудований Юстиніаном І, а у ХІІ столітті відновлений хрестоносцями.
Після Вифлеєму були оригінальний гірський монастир - Лавра Сави Освяченого, православний грецький чоловічий монастир на території Західного берега річки Йордану, в Юдейській пустелі, в долині Кедрон. Заснований у 484 році преподобним Савою Освяченим. Є одним з найдавніших гуртожитних монастирів. Подібний йому – монастир Феодосія Великого.
Молилися та поклонялися святиням також на місці хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на Йордані, у храмі святого апостола Петра і праведної Тавіфи, у Горненському жіночому монастирі в передмісті Єрусалима. Для всіх, хто були і є військовими, важливим є паломництво у Храм Святого Великомученика Георгія Переможця, м. Лідда.
Крім духовної складової і молитов, екскурсоводами були висвітлені події політичного та військово-історичного спектру. Зокрема, про особливості бойових дій другої половини ХХ сторіччя, про соціальний захист ветеранів війни в Ізраїлі.