16-17 листопаду у Києві відбулася Партнерська зустріч національних товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.
У події взяли участь керівники Товариства Червоного Хреста України, Іван Усіченко і Алла Хабарова, народні депутати, представники центральних органів виконавчої влади, посольств зарубіжних держав, Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародного Комітету Червоного Хреста, 12 партнерських національних товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця і неурядових організацій. Українську Спілку ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) у зустрічі представляли Валерій Аблазов і Сергій Козаченко, Державну службу України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції – Володимир Мороз.
Учасники зустрічі обговорили гуманітарні виклики, з якими наразі стикається Україна, зокрема нагальні гуманітарні потреби вразливих громадян і тих, хто постраждав від збройного конфлікту на сході країни. Головний акцент присутні зробили на гуманітарній ситуації в Донецькій, Луганській, Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській, Миколаївській, Херсонській, Одеській областях, адже саме там налічується найбільша кількість внутрішньо-переміщених осіб.
Значна увага була приділена оцінці викликів, які постають перед ТЧХУ у наданні допомоги вразливим громадянам, і можливості як найкраще забезпечити їхні найголовніші потреби – у продуктах харчування, теплому житлі й одязі, ліках, безпеці тощо. Ще одним важливим питанням стало покращення координації компонентів Міжнародного Руху – національних товариств, Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.
З початку збройного конфлікту на сході України завдяки підтримці партнерських національних товариств Товариство Червоного Хреста України значно покращило і розширило спектр допомоги незахищеним верствам населення, зміцнило свою спроможність надавати допомогу. Для ефективного виконання своєї гуманітарної місії Товариство наразі реалізує більше 20 спільних з партнерами проектів (це видача продуктових і фармацевтичних ваучерів, засобів гігієни, відбудова зруйнованого житла, психосоціальна підтримка, лікування та оздоровлення постраждалих від конфлікту тощо).