" /> Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) - Чи залишиться цей день в української історії? Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
 
 
 
    
 
Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
Майбутнє України
 


Погода
Погода!


43734683 Відвідувачів
Укрінформ
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Орденские планки – ветеранам
Урядовий портал
Боевое Братство
Міністерство оборони
Чи залишиться цей день в української історії? Надрукувати Надіслати електронною поштою
dorohov20170217_1.jpg
Так складається в історії, що майже кожне покоління має свою війну. Сьогодні наші військовослужбовці захищають територіальну цілісність України на сході держави.  Їх батьки і діди після Другої світової війни приймали участь у локальних війнах і військових конфліктах на території понад 16 іноземних держав. Їх називають воїнами-інтернаціоналістами.
Найбільш тривала і трагічна була війна в Афганістані. Про цю війну багато написано, знято фільмів, створено пісень. Трагізм цієї війни  відображено в творі Нобелевського лауреата письменниці Світлани Алексієвич  «Цинковые мальчики». Після виводу військ в 1989 році війна признана помилкою, що заслуговує морального і політичного осуду.
Коли чуєш висловлювання, що та війна не притаманна української історії, то виникають риторичні питання: 150 тис. учасників бойових дій в Афганістані мешкають сьогодні в Україні, – це чия історія? Більш 3 тисяч загиблих з України і  8 тисяч поранених, – це чия історія? Про них треба забути?
Сьогодні 12 тисяч «афганців» воюють і воювали в АТО, 200 – загинуло.
Не виключаємо, що сьогоднішнє вшанування учасників бойових дій на території інших держав на офіційному рівні може бути останнім, тому що  у внесеному  Інститутом національної пам’яті проекті Закону України «Про державні та інші свята, пам’ятні дати і скорботні дні» цьому Дню місця не знайшлося. Участь в заходах 15 лютого керівництва держави  дає надію, що про ветеранів в подальшому будуть згадувати.
В умовах воєнного протистояння  нагальною потребою є консолідація суспільства, у тому числі довкола історичного минулого і традицій старших поколінь. У нас комеморативна політика (увічнення пам’яті), наратив (інтерпретація історичних фактів) чомусь «приватизується» окремими політиками. В результаті такого підходу  отримуємо знищення пам’ятників ветеранам Другої світової війни, замахи на  пам’ятники «афганцям», руйнування шкільних музеїв, різкі зміни оцінок історичної пам’яті, компрометація одних діячів та героїзація  других. І все це без обговорення у суспільстві, без врахування думки і менталітету мешканців регіонів України.
Вшановує учасників бойових дій на території інших держав, відмітимо, що свій військовий обов’язок вони виконали, суспільство відноситься до них з повагою, їх практична робота щодо патріотичного виховання молоді сприяє консолідації суспільства в складний для України час.
Є пропозиція встановити  День вшанування учасників АТО 15 квітня (Указ Президента України 2014 року про початок АТО).
 Микола ДОРОХОВ ,
учасник бойових дій в Афганістані,
голова Ради ветеранів Військового
інституту КНУ ім. Тараса Шевченка.

На знімку: Микола ДОРОХОВ (ліворуч) серед афганських дітей під час служби в агітаційному загоні.  
 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.