Спеціалісти МВФ повідомили, що в рамках пенсійної реформи, Україна
повинна переглянути і вік виходу на пенсії. Також відмічається, що
пенсійний вік в Україні потрібно наблизити до європейських стандартів.
В Кабінеті Міністрів України заявили, що підвищення пенсійного віку – неможливе без зростання економічних показників. Українці на пенсії отримують близько 47 доларів, в той же час, як найближчі сусіди Білорусь, Росія і Польща виплачують своїм пенсіонерам 83, 123, 480 доларів відповідно. Крім цього, в Україні не вистачає коштів на виплату навіть таких низьких пенсій. Без реформування пенсійної системи не вдасться скоротити дефіцит бюджету Пенсійного фонду.
Тому, в Україні погодились проводити реформу без підвищення пенсійного віку. Про це заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман і підтвердив міністр соціальної політики Андрій Рева. При цьому, головні аргументи на користь того, щоб не підвищувати пенсійний вік це те, що в Україні середня тривалість життя ледь перевищує 60 років.
Показники Європейського Союзу, без сумніву, кращі. Там на пенсію виходять в середньому в 62-63 роки. Але і середня тривалість життя пересічного європейця на 10 років вища, ніж в Україні. Якщо перерахувати вік виходу на пенсію, з урахуванням середньої тривалості життя, то Європа, по даному показнику буде відставати від України.
Представник президента в Раді Ірина Луценко заявила, що рано чи пізно в Україні піднімуть пенсійний вік. З цим твердженням солідарні, як представники уряду, так і представники парламенту. Однак найближче підвищення цього показника не слід очікувати раніше, ніж через 5 років. Підвищенню пенсійного віку повинно передувати зростання економічних показників країни і зниження інфляції.
|