26 квітня Україна відзначає сумну дату в новітній українській історії – 31-у річницю аварії на Чорнобильській атомній станції, яка змінила країну і світ.
Цього дня 1986 року о 01:23 год. на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша техногенна аварія – вибухнув реактор 4-го енергоблоку. Катастрофа забрала життя, зламала долі, лишила домівок багатьох людей в країні, вона вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними збитками.
Сьогодні виросло нове покоління, для якого аварія на ЧАЕС стала явищем май-же доісторичним, але щороку дорослі й діти вшановують хвилиною мовчання пам'ять героїв, тих, хто поклав життя у боротьбі з радіацією.
26 квітня є днем національного трауру, жалоби і скорботи в Україні, днем пам'яті про найбільшу техногенну трагедію та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, «афганців», авіаторів, шахтарів, працівників міліції, вчених, медиків, будівельників – усіх, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу. Ці герої за покликом серця у перші дні прибули до Чорнобиля і практично голими руками закрили жерло зруйнованого реактора. Вони врятували світ від значно масштабнішої катастрофи, і ми вдячні їм за це.
Дорогі учасники ліквідації наслідків Чорнобильської трагедії! Низький уклін і довічна повага всім, хто брав участь у подоланні чорнобильського лиха. Вічна пам'ять загиблим, вічна шана героям-ліквідаторам!
Схиляємо голови перед вашою мужністю, почуттям обов'язку і відданістю Батьківщині. Зичимо вам і вашим родинам доброго здоров'я, миру, злагоди й благополуччя, бадьорості духу та довгих років життя!