Від імені Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) вітаю музейних працівників з професійним святом – Міжнародним днем музеїв!
Одним з основних музеїв України є Музей історії України у Другій світовій війни, який став провідним науково-дослідним, науково-методичним і культурно-освітнім центром воєнної історії.
За ці роки підготовлено й проведено різноманітні виставки і виставкові проекти, які побачили 26 мільйонів відвідувачів із 200 країн світу. Вражаючі цифри, що говорять про кропітку роботу співробітників музею – людей, відданих своїй непростій справі збереження історичної правди про Велику Вітчизняну війну, про зарубіжні війні і про сучасну, яка триває на сході країни. Співробітники музею завжди приділяли увагу героїко-патріотичному вихованню молоді, вихованню шанобливого ставлення до фронтовиків, приверненню уваги до ветеранських проблем. Завдяки їхній роботі Меморіал став справжнім центром виховання патріотизму і справжньою скарбницею народної пам’яті.
Невід’ємною частиною музею став єдиний на теренах країн СНД «афганський» музей, в якому працюють тематичні реліквійні експозиції «Трагедія і доблесть Афгану» і «На чужих війнах», де зібрано близько 35 тисяч реліквій, на основі яких створено більш 20 виставок. Кожного року експонати музею обновляються і доповнюються. Співробітники музею: Ірина Коцаб’юк – завідувач відділом музейного комплексу «Трагедія і доблесть Афгану», Ніна Стоноженко, Богдан Гальчинський– старші наукові співробітники, завжди приходять на допомогу воїнам-інтернаціоналістам. Саме завдяки такій співпраці створюються «афганські» музеї. Тільки останнім часом такі музеї було відкрито в районах Києва, Одесі, Львові, Дніпропетровську, Вінниці, Херсоні, Полтаві, Нікополі, Кривому Рогу, Котовську, Болграді. Активну участь в їх створенні взяли, як ветерани Афганської війни. так і музейні працівники. Це: Юрій Цомартов, Катерина Конопльова, Володимир Карін, Надія Добровольска, Михайло Кудряшов, Анатолій Циба, Ігор Новоселов, Олег Бабич, Микола Овчаренко, Олександр Денисов, Олександр Кушнірук, Тетяна Братченко, Анатолій Янков, Микола Костів, Анатолій Рудюк і багато-багато інших. Створюються кімнати бойової слави у навчальних закладах. Часті гості в музеї – воїни-«афганці».
Воїни-інтернаціоналісти щиро вдячні всьому колективу Меморіального комплексу, обласним і районним музеям, шкільним куточкам історії, за збережену історичну правду і пам’ять.
Бажаю співробітникам музеїв нових творчих успіхів, цікавих проектів і звичайного людського щастя!
З повагою –
Сергій ЧЕРВОНОПИСЬКИЙ,
голова УСВА.
|