Голові Соціалістичної партії України О. О. Морозу |
|
|
Шановний Олександре Олександровичу!
Центральний Комітет Комуністичної партії України отримав Ваш лист від 14 липня 2008 року.
Актуальність порушеної в ньому проблеми консолідації лівого руху не
підлягає для нас сумніву. Ми незмінне відстоюємо єдність політичних
сил, які виступають за соціальну справедливість і народовладдя.
Хоча постановка питання про створення лівого блоку для участі в
дострокових парламентських виборах передчасна, оскільки самі ці
вибори є гіпотетичними, Президія Центрального Комітету запропонувала
обговорити Ваш лист всім місцевим організаціям партії. Від їхньої
позиції' залежатиме наша остаточна відповідь на нього.
Сьогодні ж ми можемо зробити тільки попередні пропозиції по Вашому листу, їхня реалізація, на думку членів Президії, відкриє двері для створення життєздатного лівого блоку, коли б не відбулися парламентські вибори.
Перше. Вважаємо, що ефективну співпрацю лівих сил вдасться забезпечити лише в тому випадку, якщо вона здійснюватиметься не тільки у Верховній Раді, айв позапарламентській боротьбі за інтереси трудящих. З цією метою ще кілька років тому за нашою ініціативою був створений Лівий фронт, який показав свою боєздатність під час антинатовських акцій нинішнього року. Пропозиції увійти до цього об'єднання, адресовані Соціалістичній партії України, залишаються в силі.
Друге. Необхідна передумова успіху переговорів про створення лівого блоку - готовність їх учасників поступитися особистими амбіціями і вузькопартійними інтересами заради загальної справи.
Комуністи доводили її неодноразово. Визначення квот представництва в лівому блоці, на чому зроблено акценту Вашому листі, неєдля нас першочерговим питанням.
Набагато важливіше визначитися з принципами, які буде покладено в основу діяльності блоку. Йдеться про вироблення спільної політичної платформи по відношенню до різних форм власності, купівлі-продажу землі, створення Єдиного економічного простору з Росією, Білоруссю і Казахстаном, втягування України в НАТО, статусу російської мови, оцінки так званої помаранчевої революції, вимог націоналістів визнати геноцидом голод 1932-1933 років, реабілітувати ОУН-УПА і створити «єдину помісну церкву».
Оскільки підходи наших партій до багатьох з цих проблем неодноразово розходилися, ми пропонуємо СПУ чітко сказати, яку позицію по кожній з них займає вона зараз. Намагатися владнати розбіжності безпосередньо перед голосуванням в парламенті, та ще консенсусом всіх суб'єктів блоку, як пропонуєте Ви, було б проявом політичної наївності і безвідповідальності. Адже за таких умов волевиявлення лівих депутатів з життєво важливих для виборців питань може бути просто заблокова¬не, а це завдасть непоправної шкоди інтересам трудового народу.
Президія Центрального Комітету Комуністичної партії України розраховує на схвалення керівництвом СПУ наших підходів до створення блоку лівих сил.
Перший секретар
Центрального Комітету
Комуністичної партії України
П.М. СИМОНЕНКО
10.09.2008р.
|